Sevgi Sözleri – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Sevgi Sözleri

Sevgi Sözleri

Sevgi sözleri anlamlı, ünlü sevgi sözleri, sevgi sözleri resimli, sevgiliye sevgi sözleri, sevgi sözleri mevlana, duygusal sevgi sözleri..Detaylar yazımızda…

Sevgi Sözleri

Her insan sevgisinin benzersiz olduğunu düşünür. Sevgi, aşk, hasretlik yaşayabileceğiniz en güzel ve özel duygulardır. Bu oldukça hususi duygular kişiden kişiye göre değişmektedir. Bu nedenle nasıl bir sevgi beslediğiniz, bu sevgiyi nasıl yaşadığınız tamamen özel olmalıdır. Sevgi sözleri sarfetmek için de, öncelikle yaşadığınız hislere hakim olmanız gerekir.

Hayatla alakalı sözlerin çoğuna dikkat ederseniz içlerinde sevgi barındığını göreceksiniz. Çünkü hayatın her alanında sevmek ve sevilmek vardır. Bu temel ihtiyaç, bizim sağlıklı bireyler olmamız için gereklidir. Sevilme ihtiyacımızı gidermek için de başkalarından sevgi sözcükleri duymalı, sevgiyi içimizde hissetmeliyiz. Bazen bir sarılma çok şey ifade edebildiği gibi, kısa sevgi sözleri de çok şey ifade edebilmektedir. Önemli olan cümlenin gerçekten içten gelerek söylenmiş olmasıdır.

Sevginizi Söylerken Fotoğraflar Kullanarak Hissettiklerinizi Güçlendirin

Sevmenin en güzel yanlarından biri de bunu süsleyebilmektir. Sevginizi ifade edebileceğiniz güzel cümlelere ekleyeceğiniz bir kaç fotoğraf etkiyi bir anda arttırabilir. Bu sevgilinizle birlikte çektirdiğiniz fotoğraflar olabileceği gibi ona aşkınızı ifade eden, seçtiğiniz farklı bir fotoğraf da olabilir.

Sevgi sözlerini kullanmanın bir çok yolu var. Özellikle sosyal medya bunun için çok güçlü bir paylaşım alanı. Siz de sevginizi belli etmek için fotoğraf paylaşırken bunun altına güzel cümleler yazabilirsiniz. Sevgi sözleri resimli olarak paylaşıldığında yarattığı anlama siz bile şaşıracaksınız. Üstelik anınızı paylaşırken neler hissettiğinizi de daha iyi yansıtabileceksiniz.

Eğer görsel fotoğraf düzenleme programlarına hakimseniz oldukça güzel bir şekilde kendi fotoğraflarınızda oynama yaparak, resimlerin üzerine yazılar ekleyebilir, bunları hediye edebilir ya da kendi sayfalarınızda paylaşabilirsiniz.

Sevgi Sözlerinden Örneklerle Sevdiklerinizi Mutlu Edin

Sevgi sözlerini sadece sevgilinize değil annenize, babanıza, sevdiğiniz dostlarınıza, arkadaşlarınıza, kardeşlerinize kısacası tüm sevgi beslediğiniz insanlara armağan edebilirsiniz. Sevginizi belli etmek, dünyayı çok daha güzel bir yer haline getirecektir. Sevgi sözleri anlamlı olanlardan bir kaç örnek verelim:

 • “Karşılıksız, fedakarca sevebilmek, şu hayatta insan olmayı hatırlatan ender şeylerden”
 • “Çiçekler güneşi sever, rüzgarlar bulutları, ben de seni severim en çok, sana eserim, sana güzel kokarım.”
 • “Ağaçlar nasıl kökleriyle bağlıysa toprağa, işte öyle ben de bağlıyım topraklarına. Karışsam sana, toprağım, vatanım olsan. Sen benim yurdum olsan, dalgalansa sevgi bayrakları, ölene kadar senin olsam”

Sevdiklerinize Cümlelerinizi Hediye Edin, Onları Mutlu Edin

Sevdikleriniz için verebileceğiniz en güzel hediye hissettiklerinizdir. Sevgi sözlerini fısıldadığınız an karşınızdaki kişinin daha fazla mutlu olamayacağını hissedersiniz. Bu nedenle eğer özel bir hediye düşünüyorsanız kelimelerin büyüsünü kullanabilirsiniz.

Sevgilinize hediye edebileceğiniz bir çok değerli hediyenin içerisinde kelimeleri seçmeniz daha değerli ve anlamlı olacaktır. Bu kelimeleri bazı eşyalara bastırabilir ya da fotoğrafları da kullanarak ortaya şahane hediyeler çıkartabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse sevgiliniz için özel bardaklar yaptırabilir, özel tişörtler bastırabilir, takvimler hazırlatabilir ya da bugüne kadar yazdığınız tüm sevgi kelimelerinden oluşmuş bir defteri ona armağan edebilirsiniz.

Kelimelerin Büyüsünü Sadece Sevgiliniz İçin Kullanmayın

Daha önce de söylediğimiz gibi, sevmek sadece sevgiliye karşı duyulan bir hissiyat değildir. Annenizi, ailenizi, eşinizi, kardeşinizi, ağabeyinizi, kısacası pek çok insana karşı sevgi besleyebilirsiniz. İnsanlar çoğu zaman başkalarına duyduğu sevgiyi sakınmaktadır. Oysa sevmek, sevdiğini belli etmek dünyadaki en güzel duygulardan biridir.

Sevgi sözleri söylemek için yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı beklememeniz gerekir. Birini seviyorsanız ona sevginizi haykırabilir, yazılar yazabilir, şiirler okuyabilir hem karşınızdakini hem de kendinizi bu şekilde daha mutlu bir hale getirebilirsiniz.

Uzaktaki Sevgilinize Sevginizi Cümlelerle Haykırın

Hasretlik, bir sevgili için sonunda kavuşmak varsa oldukça güzel bir duygu olabilir. Özlemi de derininde yaşayanlar sevgi dolu cümleler yazmanın ne olduğunu oldukça iyi bilir. Sevginizi belli etmek için romantik olmanıza gerek yoktur. Önemli olan sevginizi doğru kelimelerle haykırmak ve bunu söylemekten çekinmemektir.

Sevgilinizden ayrıysanız ve sevgi sözleri söylemek istiyorsanız bunun için yaşadığınız hatıraları düşünebilir ya da sosyal medya hesaplarında başkalarının yazdığı sözleri örnek alabilirsiniz. Size rehberlik edecek bazı yazar ve şairlere de göz gezdirebilirsiniz.

Sevgi sözleri Azerice olarak arıyorsanız ancak tam olarak bu dile hakim değilseniz o zaman internetten faydalanmanız yararlı olacaktır. Hem Facebook, Instagram, Twitter gibi alanlarda hem de başka internet sitelerinde çok fazla Azerice güzel söz bulabilirsiniz. Ama bu sözlerin doğruluğunu kontrol etmek de fayda vardır. Yanlış bir kelime çok farklı anlamlara sebep olabileceğinden mutlaka bilen birinden yardım alabilirsiniz. Zaten son zamanlarda Azerice paylaşımların arttığını görebileceksiniz. Dilerseniz bu dilde yazılmış olan bir sözü dilimize çevirerek de kullanabilirsiniz.

Yazarların ve Şairlerin Anlatım Gücünden Yararlanın

Eğer sevginizi belli edemediğinizi düşünüyorsanız bunun en kolay yolu usta kalemlere yönelmektir. Çünkü alanında öncü kişiler yani edebiyatçılar size rehberlik edecektir. Sevgi sözleri söylemede bir usta olan bu kişiler ruhunuzun kapılarını açacak, aradığınız kelimeleri yan yana getirecek, kısacası hislerinize tercüman olacaktır.

Örnek verebileceğimiz usta şair ve yazarlar şunlardır: Özdemir Asaf, Orhan veli Kanık, Turgut Uyar, Can Yücel, Cemal Süreya, Edip Cansever, Nazım Hikmet ve daha sayabileceğimiz pek çok yazar bulunur.

Ünlü sevgi sözleri bulmak istiyorsanız bu yazarların eserlerine bakmalısınız. Zaten bir çok önemli yazarın, ünlü eserleri ve cümleleri internete koyulmuştur. Hatta görsellerle birlikte desteklenen bu yazıları rahatlıkla bulabilirsiniz. Instagram sayfalarında, Facebook paylaşımlarında ve Twitter gönderilerinde karşınıza mutlaka saydığımız yazarların dizeleri, cümleleri çıkacaktır. Önemli olan bu dizelerin doğruluğunu bulmaktır. Çünkü bazen bir yazara ait olduğu düşünülen bir cümle bambaşka birine ait olabilir.

Sevgi sözlerini özel hale getirmek için yararlanabileceğiniz bu usta kalemler yazınızı daha güçlü bir hale getirebilir. Böylece sevginizi belli ederken karşı tarafı daha çok etkileme gücüne de sahip olursunuz.

Sevgi Sözleri Hazır Olarak Nereden Bulunur?

Sevgi cümlelerini hazır olarak bulabileceğiniz bir çok paylaşım sitesi olduğunu söylemiştik. Bunların başında en sık kullandığımız sosyal medya platformları geliyor. Instagram görsellerle paylaşılan yazıların sık sık döndüğü bir alan olurken, Twitter daha çok sadece cümle odaklı paylaşımlara ev sahipliği yapıyor. Sadece buradan değil, aradığınız sevgi sözleri tumblr sayfasından da çıkabilir.

En güzel aşk cümleleri tabiki  de sizin tamamen kendinizin yazdığı cümlelerdir. Bunların karşı tarafa hissettirdikleri de daha farklı olacaktır. Ancak yazı anlamında iyi olmadığınızı düşünüyor olabilir, buna yeteneğiniz olmadığı için bu işi iyi yapanların gücünden yararlanmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için size yukarıda şairlerden ve yazarlardan örnekler verdik.

Mesajla Atılabilecek Sevgi Sözleri Nelerdir?

Sevgilinize mesaj olarak atabileceğiniz sevgi sözlerinden bir kaç örnek verelim. Uzun olmayan ama etkileyiciliği olan bu sözler, aşkınızı ifade edeceğinden önemlidir:

Sevgi Sözleri

En Güzel Sevgi Sözleri


 • Ağladım çoğu zaman sensizlikten.Gözyaşlarım sana gelmeme izin verseydi, çoktan yanındaydım sevgilim.

 • Aramızdaki mesafelere aldırıyorsun bazen, unutma ki bu mesafeler büyük aşkları yüceltiyor, unutma ki ben her güçün gün daha da senin oluyorum.

 • Sevgilerin ve aşkların yalan olduğu şu zamanda seni Mecnun’un Leyla’yı sevdiği saflıkla ve masumiyetle seviyorum.

 • Yüzünün her karışını ezbere bildiğim adam. Özledim desem basit kalacak, nefes alamıyorum desem olmayacak. Çünkü bu hayatta senin için yaşıyorum. Hadi dön gel artık.

 • Sevdiğiniz insana kızgınlığınız geçiyor ama kırgınlığınız asla. Bazı geri dönüşü olmayan hatalar ilişkiyi bitirse de maalesef aşkı bitirmiyor. Yani ben sana kırgınım ama kızgın değilim.

 • Sana yürüdüğüm yollarda ne çiçekler açıyor bilemezsin. Kokunun geldiği her yerde bir bahar havası.

 • Sen benim ilk aşkım, çocukluğum, sevginin var olduğuna inandıranım ve şükretme sebebimsin.

 • Şimdi sen yoksun elde kaldı resimler. Olsun. Ben yine resimlerindeki sahte gülüşüne kanar ve yine geleceğine inanarak kendimi kandırmaya devam ederim.

 • Ölümün olduğu şu dünyada insanlar ne istiyor neden kalp kırıyor henüz anlamış değilim. Ama her sela okunuşunda bu sefer sizin sevdiğiniz için okunduğunu düşünün ve o acıyı hissederek davranın.

 • Göğün açıldığı yerde gözlerin var. Rengi değil sana benzeyen bu göğün. Yaşam veren aydınlığı. Hani sen gözlerini açıp da şöyle bir bana bakıyorsun ya, o zaman gün doğuyor içimde, sabah oluyorum…

 • Seni öyle çok seviyorum ki, içimde çoğaldıkça daha çok bastırıyorum seni içime. Sığmayacaksın diye korkuyorum bir de gidersin diye…

 • Canım sevgilim. Az önce rüyamda seni gördüm ve az sonra seni göreceğim. Bu arada seni aşırı özlediğimi sana her ilk sarılışımda bil e mi?

 • Giden yolcuları unutturan aşksın sen. Ve bir dahası olmayanım. Çünkü dahası da içinde saklı, evrenimsin sen benim.

 • Deli gibi seviyorum seni. Ateşler içinde seviyorum. Bir de sular seller gibi ve doludizgin. Hatta kaynayarak seviyorum seni hiç durmadan ve seni seviyorum ilk görüşle son öpüş arasında hiç yaşlanmadan.

 • Sevgilim ellerimi tutar mısın şimdi? Şimdi gözlerime bakar mısın? Şimdi dudağıma dokundurur musun dudağını. Şimdi böyle kalır mısın bir ömür? Sen benim nefes aldığım göğüm ve gözlerinde tüm dünyayı gezdiğim hürriyetimsin.

 • Seninle çıldırmayı çok seviyorum. Son çılgınlığımızda herkesi davet edip oynamak istiyorum düğün bitene kadar! Ne dersin? Benimle evlenir misin?

 • Kalbime söz geçiremiyorum. Tek senin sözlerini dinler oldu artık…

 • Aşkım, sana doyamadığımı sana daha önce hiç söylemiş miydim? Peki, sen anlamış mıydın? O zaman peki ama ben tekrar anlatacağım şimdi kapa gözlerini.

 • Sevgilim, sen ve ben biz olduğumuz için tüm çiçekler daha güzel kokuyorlar ve ben sadece seni izleyerek yaşamın tadına varabildiğimi anlayarak uyanıyorum her sabah. Bu yüzden sabahları senden özce uyanıyorum…

 • Senden uzağa gitmek, atmosferin dışına çıkmak olur. Nefesin benim oksijenim ve ben seni sırf bu yüzden öpmeden yaşayamam.

 • İçimden geliyorsun Aşkım ve sakın bir gün gücüme gitme olur mu? Seni çok seviyorum.

 • Üşümüş gibisin. Ruhun üşümüş gibi. Sokul bana sevdiğim. Seni seviyorum. Seni çok seviyorum. Isıt içini içimin seni seven her zerresiyle.

 • Yıldızları indirip mürekkep yapsalar, sana olan sevgimi anlatmaya yetmez. Sana bulutlar olsam, yağsam, sevgimin bereketine yetişemez.


Bu yazı 846 kez okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2
Bu Yazıya Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
2 İzleyiciler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
2 Yorum Yazarları
AliYeliz Son Yorum Yazarları
  Abone Ol  
Bildir
Ali
Ziyaretçi
Ali

Ne iş yaparsın sen dedi. Hamalım dedim. Nasıl yani dedi. Elimden tutmasını bilenin, yüreğini taşırım dedim.

Yeliz
Ziyaretçi
Yeliz

Sen bile bilemezsin gülüşün ben de kaç bahar eder.

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM