yandex
Harry Potter Wizards Unite | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Harry Potter Wizards Unite

Harry Potter Wizards Unite

data-ad-format="auto">

Bu Yazımızda Harry Potter Wizards Unite, Harry Potter Wizards Unite Oyunun Oynandığı Yerler, Harry Potter Wizards Unite Özellikleri, Harry Potter Wizards Unite Oyunu Hakkında Beklentiler, Harry Potter Wizards Unite Oyunu Türkiye Ne Zaman Gelecek, Harry Potter Wizards Unite Evreni Detaylar Yazımızda.

Harry Potter Wizards Unite

Pokemon Go tarzında oyun olan Harry Potter Wizards Unite 21 Haziran tarihinde çıkışı gerçekleşti. Oyun Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de iOS ve Android kullanan kişilerin hizmetine sunuldu.

Pokemon Go oyunun hazırlandığı şirket tarafından Harry Potter Wizards Unite gerçeklik oyunu olarak Niantic ve WB Games şirketi tarafından hazırlanmıştır. Pokemon Go ile yapılan etkinlikler bu oyun için de yapılması planlanmaktadır.

Harry Potter Wizards Unite Oyunun Oynandığı Yerler

ABD ve İngiltere’de yayınlanan oyun 25 ülkede daha yayınlanmaya başladı. Harry Potter Wizards Unite yayınlanması gerçekleşen ülkeler şu şekildedir:

 1. Belçika
 2. Avusturya
 3. Brunei
 4. Finlandiya
 5. Kanada
 6. Fransa
 7. Danimarka
 8. Almanya
 9. İzlanda
 10. Hindistan
 11. Endonezya
 12. İrlanda
 13. İtalya
 14. Lüksemburg
 15. Malezya
 16. Meksika
 17. Hollanda
 18. İsviçre
 19. Norveç
 20. İsveç
 21. Papua Yeni Gine
 22. Filipinler
 23. Portekiz
 24. Singapur
 25. İspanya

Harry Potter Wizards Unite oyunu bu ülkelerde oynanmaya başlamıştır. Oyunun diğer ülkelere dağıtılıp dağıtılmayacağı merak konusu olmaktadır.

Harry Potter Wizards Unite

Oyun Neden Topluca Dağıtılmıyor

Şirket oyunu bilindiği üzere ilk ABD ve İngiltere’de yayınladı. Daha sonra ise 25 ülkede yayınladı. Oyunun parça parça dağıtılmasının elbette ki mantıklı bir sebebi var. Oyunu bu şekilde dağıtan Niantic sunucuların stabil olarak kalıp kalmadığını test etmiş oluyor.

Bu yöntem ile oyun hakkın bir sorun yaşanması halinde yayılmadan sorunun giderilmesi amaçlanıyor. Bu durumda Harry Potter Wizards Unite oyunu için oluşacak olan olumsuz eleştirilerin önüne geçmesi hedefleniyor.

Parça parça dağıtan oyunda sunuculardan gerçekleşecek olan hatalar tespit edilip daha az kişiye ulaşarak, daha çok kişiye ulaşmadan onarılması hedefleniyor. Niantic şirketi aynı dağıtım işlemini Pokemon Go oyunu için de uygulamıştı.

Harry Potter Wizards Unite Özellikleri

Niantic firması Harry Potter Wizards Unite için farklı bir gerçeklik sunuyor oyunun özellikleri arasında şunlar yer almaktadır:

 • Özgün şekilde oluşturulacak avatar veya karakter profili
 • Karakter seviyesine bağlı olarak yapılacak büyüler
 • Yeni içeriklerin keşfedilmesi. Yeni canlılar gibi
 • Birden fazla dil seçeneği
 • Geri bildirimler için gelişmiş bir platform

Bu özellikler ile oyun piyasada yer almaktadır. Bu özelliklerin yanında oyunu deneyimleyen kişiler farklı özelliklerle de karşılaşmaktadır.

Harry Potter Wizards Unite Oyunu Hakkında Beklentiler

Harry Potter Wizards Unite hakkında bekleyen kişilerin beklentileri oldukça çeşitlidir. Bu beklentiler arasında;

 • İksir yapımı, bilindiği üzere Harry Potter film serisinde iksirler önemli yer tutmaktadır. Bu nedenle oyun içinde iksir yapımı olmazsa olmaz arasındadır. Oyun iksir malzemeleri toplayarak çeşitli iksirlerin yapılması gerekir.
 • Düello, filmde yer aldığı gibi oyuncular düello yapabilmek istemektedir. Artırılmış gerçeklik ile düello sisteminin zevkli olacağı söylenmektedir.
 • Bluetooth destekli asanın olması kullanıcılar açısından oldukça sevinçle karşılanacak bir durumdur. Bu durumu ciddiye alan Niantic şirketi bu konu hakkında adımlar atmıştır.

Kullanıcıların oyun hakkında beklentileri bu şekildeydi. Oyun bilindiği üzere yayınlandı. Beklentiler karşılanmış görünmektedir. Oyun henüz Türkiye üzerinde yayınlanmadığı için ne özellikleri olduğu merak konusu

Harry Potter Wizards Unite

Harry Potter Wizards Unite Oyunu Türkiye Ne Zaman Gelecek

Harry Potter Wizards Unite oyunun Türkiye ne zaman geleceği merak konusu. Ancak Türkiye’ye ne zaman geleceği konusunda henüz bir açıklama ya da bilgi yer almamaktadır. Bu nedenle meraklı bekleyiş devam etmektedir.

Bilindiği üzere Niantic şirketi Pokemon Go adlı oyunu yapmıştı. Ancak bu oyunu Türkiye’ye sunmamıştı. Bu nedenle Harry Potter Wizards Unite oyununun da Türkiye’ye sunulmaması durumu söz konusu olabilir. Bu konu hakkında açıklama yapılana dek meraklı bekleyiş devam edecektir.

Harry Potter Wizards Unite Evreni

Son zamanlarda sanal gerçeklik oyunları artış göstermektedir. Gerçekliğin artırılması ile oynanan oyunlardan birisi Pokemon Go oyunuydu. Şimdi gerçekliğin artması ile oluşturulan oyunlardan birisi de Harry Potter Wizards Unite oyunudur.

Oyunun fragmanları ile birçok kişi hayranlıkla oyunun yayınlanmasını bekledi. Beklentiler oldukça üst seviyeye çıktı. Oyunu oynayan kişiler oyunda büyücü ya da cadı olabilmekteler.

Oyunun genel hikayesinde büyücü dünyasında karakterler kurtarabilecek ve yaratıklar ile mücadele edilebilecektir. Herhangi bir yerde dolaşırken kendi işinizi yaparken birden oyun için sihirlerle ilgili bulunduğunuz bölgede bir şey olabilir. Oyunda birden çıkan bu tarz görevler yer almaktadır.

Harry Potter Wizards Unite

Harry Potter Wizards Unite Oyununda Gerçeklik

Artırılmış gerçekliğe sahip olan oyun oldukça güzel grafiklerle oyuncuların ilgisini çekmeye devam ediyor. Dilenilen avatar oluşturularak oyunu dahil olunmakta. Avatar oluşturduktan sonra bakanlık ID oluşturacaktır. ID resmiyet kazanması ile etraf büyücü dünyasından oluşacaktır.

Gerçekliği artırılmış oyunda 360 derece imkanı ile çevrede ki her şey için sihirli bir harita oluşturulacaktır. Etrafta yer alan binalar Muggle binalarına dönüşecek, iksir malzemeleri görünecek ve bunları toplamak için çeşitli düellolar yer alacaktır. Gerçekliği artırılan oyun her geçen gün ilgi görmeye devam ediyor.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 1058 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi sizlere küçük ama etkili önerileri sitemizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler yazılarımız tamamıyla Eniyisozler.Net için uzman yazarlar tarafından hazırlanmaktadır. Bu alanda yer alan bilgiler bir öneridir. Özgün ve siteye özel olarak yazılmıştır. Site içerisinde bazı Görseller googleden alıntıdır Telif olduğunu düşündüğünüz veya size aid olanı yayınlanmasını istemediğiniz görselleri Email yoluyla veya iletişim bölümünden bildiriniz. Bildirdiğiniz taktirde Görsel Kaldırılır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x