yandex
Hayvan Figürlü Bere Modelleri Yapılışı | En iyi Anlamlı, Güzel Sözler Arşivi ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Hayvan Figürlü Bere Modelleri Yapılışı

Hayvan Figürlü Bere Modelleri Yapılışı

Bu Yazımızda Hayvan Figürlü Bere Modelleri Yapılışı, Anlatımlı Bere Modelleri Derya Baykal, Düz Örgü Bere Yapılışı, Kulaklı Bere Modelleri Anlatımlı, Hayvan Figürlü Anlatımlı Bere Modelleri, Hayvan Figürlü Desenli Anlatımlı Bere Modelleri, Hayvan Figürlü Şapka Modelleri Detaylar Yazımızda.

Hayvan Figürlü Bere Modelleri Yapılışı

Çocuklarınıza kendi ellerinizle çeşit çeşit şapkalar, atkılar, kazaklar ve yelekler örmek istiyorsanız kışın yaklaştığı bu mevsimde şimdiden ipinizi ve diğer malzemelerinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Eğer yeni yeni örgüyü öğreniyorsanız ilk yapacağınız işlerden biri de şapkalar olacaktır. Anlatımlı Bere Modelleri Derya Baykal Birbirinden farklı modellerde ve renklerde şapkalar örebilir ve çocuklarınızın başını sıcak tutabilir ya da bu ördüklerinizi sevdiklerinizin çocuklarına hediye edebilirsiniz.

Hayvan Figürlü Bere Modelleri Yapılışı

Üstelik el emeği ürünlerin çok daha değer kazandığı günümüzde bu hediyeler çok fazla beğeni toplayacaktır. Hayvan figürlü bere modelleri yapılışı hakkında bilgi edinmek için dergilere bakabilir ya da videolu anlatımlara internet üzerinde de denk gelebilirsiniz. Çocuklar için özellikle tercih edilen bu eğlenceli modellerin yapılışı de pratik ve kolay olacaktır. Ayrıca sadece ebeveynlerin değil görsel olarak çocukların da çok fazla ilgisini çekecektir.

Hayvan Figürlü Bere Modelleri Yapılışı

Çocuk bereleri için çok fazla ip gerekmediği için özellikle elinizde kalan ipleri bu şekilde hayvan figürlü bereler yaparak değerlendirebilir ve çocuklarınız için harika şapkalar yaratabilirsiniz. Kulaklı Bere Modelleri Anlatımlı Bunlardan biri olan kurbağa desenli şapkanın yapılışını anlatalım:

Hayvan Figürlü Bere Modelleri Yapılışı
 • Kurbağa desenli olduğu için herhangi bir yeşil ip tercih edebilirsiniz. Gözleri ve ağız kısmı için de siyah ip gerekecektir. 2 adet siyah düğme de alacağınız malzemeler arasındadır.
 • Yeşil baş kısmını örmek için ilk sırada öncelikle 10’lu sihirli halka yapmanız gerekir.
 • İkinci sıraya geldiğiniz zaman 10 arttırma yaparsınız ve toplamda 20 olacak şekilde devam edersiniz.
 • Üçüncü sıraya geldiğiniz zaman artırarak ikili trabzan şeklinde örmeyi sürdürürsünüz. Toplamda 30 sıra olacak şekilde devam edersiniz.
Hayvan Figürlü Bere Modelleri Yapılışı
 • Hayvan figürlü bere modelleri yapılışı çeşitlerinden biri olan kurbağa desenli şapka için dördüncü sırada 2 adet ikili trabzan yaptıktan sonra artırırsınız ve toplamda 40 sıra olur.
 • Beşinci ve altıncı sırada da ikili trabzanı birer birer arttırırsınız. Altıncı sıranın sonunda toplamda 60 sıra olur.
 • Son olarak 8 sıra kadar daha 60 tane ikili trabzan örün.
 • Son sıraya geldiğiniz zaman 60 sık iğne yapın.
 • Kurbağanın yanakları olan pembe kısıma geldiğiniz zaman altı tane sihirli halka yapın. Her ilmeğe 2 tane sık iğne yapın. Bu pembe kısımdan iki adet yapmanız gerekir biri sağ biri sol tarafta kullanılacaktır.
 • Kurbağanın gözleri için de yine 6 adet sihirli halka yapın. Her ilmek için de 2 tane ikili trabzan yapın. Diğer sıraya geçtiğiniz zaman 2 tane sık iğne yapın. Düz Örgü Bere Yapılışı Sonrasında bunu yeşil iplikle çevrelemeniz gerekir.
 • Hayvan figürlü bere modelleri yapılışı için son derece kolay bir örnek olan kurbağa şapka modeli için yanak kısımlarını ve göz kısımlarını, yeşil alana istediğiniz gibi yerleştirerek dikin. Dilerseniz buna boncuk ve benzeri ekstra malzemeler de ekleyebilir ya da uç kısmına püsküller koyarak kendi yorumunuzu da şapkaya katapabilirsiniz.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 1814 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x