yandex
İdeal Bir İlişkinin Sahip Olması Gereken Özellikler | En iyi Anlamlı, Güzel Sözler Arşivi ve Blog Sitesi
Günün Sözü

İdeal Bir İlişkinin Sahip Olması Gereken Özellikler

İdeal Bir İlişkinin Sahip Olması Gereken Özellikler

Bu Yazımızda Bir İlişkide Olması Gereken En Önemli Şey Nedir, Uzun Bir İlişki İçin Yapılması Gereken 12 Şey, İyi Bir İlişki İçin Yapılması Gerekenler, Bir İlişkiyi Yürütmenin Püf Noktaları, Bir İliskide Olmaması Gerekenler, Uzun İlişki İçin Tavsiyeler Detaylar Yazımızda.

İdeal Bir İlişkinin Sahip Olması Gereken Özellikler

Geçmişten günümüze aşk, insanlığın vazgeçilmezi olmuş bir duygudur. Kimi ilk denemesinde aradığı ilişkiye sahip olma şansını yakalarken büyük bir çoğunluk hayatını onu ararken geçirmekte. Bir ilişkiye sahip olmak hayatın olmazsa olmazı demiyoruz ancak olacaksa bari güzel olsun diyerek ideal bir ilişkinin sahip olması gereken özellikleri 12 maddede inceliyoruz.

 • Sevgi

Konu ilişkiler olunca sevginin ilk maddede yer alması kaçınılmaz oluyor. Mükemmel ilişkinin olmazsa olmazı karşınızdaki insanı karakteri, düşünüş şekli, davranışları ve görünüşüyle kabul edip sevmektir.

 • Saygı

Çok klişe bir parametre de olsa saygı güzel bir ilişkinin gerçekten de en önemli taşı. Bir insanın yaşayış şekline, dinlediği müziklere, giydiği kıyafetlere, çevresindeki insanlara, ailesine yani genel anlamda kişiliğine saygı duymuyor iseniz o ilişkinin güzel bir ilişki olduğunu söyleyemeyiz. Karşınızdaki kişinin hayatını etkileyen her şeyi sevmek zorunda değilsiniz ancak saygı göstermek zorundasınız. Ruh eşiniz olduğunu düşündüğünüz birinin bile sizden farklı zevkleri, görüşleri ve istekleri olacaktır.

 • Güven

Daha İyi Bir İlişki İçin İpuçları Özenilen bir ilişkiye sahip olmak istiyorsanız hem karşınızdaki kişiye hem de kendinize güveniyor olmalısınız. Güvendiğini söyleyen ama ilk fırsatta telefon karıştıran insanların yaşadığı ilişkilerden bahsetmiyoruz tabii burada. Kendi değerinizi bilip öz güven sahibi olduğunuz, karşınızdaki kişinin sizi kaybetmek istemeyeceğini bildiğiniz; üzerine bir de partnerinizin aldatmak gibi bir eylemi yapmayacağından emin olduğunuz ve onu sürekli olarak tartışmalara boğmadığınız bir ilişki burada bahsedilen. İçten ve yapmacık olmayan bir güven yani.

 • Acele Etmemek

Önünüzde kocaman bir hayat varken bu acelenin sebebi nedir? Karşınızdaki kişiyi tanıyın, sizi tanıması için fırsat verin ve her şeyi zamanına göre yapın ki sağlam bir temel oluşabilsin. Aksi halde ilerleyen zamanlarda ummadığınız sebeplerden dolayı ilişkiniz zedelenebilir veya her şey için çok geç olduğunda partnerinizi tanımadığınızı fark edebilirsiniz.

 • Cinsel Hayat

Bu maddenin benim için hiçbir önemi yok diyen birini acilen dürüstlüğe davet ediyoruz. İyi bir cinsel hayat ideal bir ilişkinin en önemli parametrelerinden bir diğeri. Burada bahsedilen yatakta bir tanrı/tanrıça olmak değil elbette. Güzel bir cinsel yaşantıya sahip olmanın anahtarı iki insanın yatakta birbirlerinin zevklerini önemsemesi, belli bir seviyede sahip olunan öz güven ve hiç şüphesiz ki bir uyum yakalayabilmek.

 • Dürüstlük

İlişkilerin ilerleyen zamanlarında yaşanan problemlerin çoğu ilişkinin başında kişilerin istek ve rahatsızlıklarını gizlemesinden veya birbirlerine yalan söylemesinden kaynaklanıyor. Her şeyin çiçek ve böceklerden ibaret olduğu ilk zamanlarda tepki verilmeyen şeylerin sonrasında bir sorun haline gelmesi doğal olarak karşı tarafın bocalamasına sebep olmakta ve bir anda ortaya çıkan yalanlar o zamana kadar edinilen güven duygusunu yerle bir etmekte.

 • Üçüncü Tekil Şahısları Karıştırmamak

Sevdiğiniz insanlara tavsiyede bulunabilir ve onların verdiği tavsiyelere önem verebilirsiniz ancak herhangi bir insanın deneyimlemediği veya içinde bulunmadığı olaylar hakkında yaptığı yorumların kararlarınızı direkt olarak etkilememesi gerektiğini asla unutmayın deriz. Partnerinizi ve aranızda geçenleri sizden iyi kimse bilmiyorken gerekli çözümü neden başkaları bilsin ki?

 • Geçirilen Vaktin Kalitesi

Ortak ilgi alanları ve birlikte yapmaktan keyif alınan aktivitelere sahip olmak sevgiliniz ile geçirdiğiniz vaktin güzelliğin bir üst seviyeye taşıyıp sizi birbirinize daha da yakınlaştıracaktır.

 • Yeri Geldiğinde Rahat Bırakmak

İlişkilerde Kıskançlıkla Nasıl Başa Çıkılır Yan yana olduğunuz tüm süre boyunca aynı şeyi yapmak zorunda değilsiniz elbette. Siz televizyon izlemek istiyorken onun kitap okumayı tercih ediyor oluşunu asla sizinle vakit geçirmek istemediğine yormamalı ve bazen herkesin kendi kabuğuna çekilmesine izin vermelisiniz. Unutmayın, bir ilişki yaşıyor olmanız karakter ve hayatlarınızı birleştirmeniz anlamına gelmiyor.

 • Kendi Hayatınızı Unutmamak

Dedik ya hayatlarınız birleşmiyor diye, işte bu madde tam olarak bununla ilgili. Sevgilinizden önce hayatınızda olan insanlarla ayrı vakit geçirebilmeyi, bir pazar gününü tek başınıza balık tutarak harcayabilmeyi ve karşısındaki kişinin yapmaktan keyif almadığı aktiviteleri tek başınıza yapmaya devam edebilmeyi başarmış bir bireyseniz partnerinizin sizden sıkılmayacağını ve bu doğrultuda sizi de sıkmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunlar sık sık olmalı demiyoruz ancak bazen olması şart.

 • Ortak Paydada Buluşabilmek

Her ne kadar hayatların birleşmediğini söylesekte gelecekten beklenti ve hayat planları konusunda ortak bir değerde buluşmak oldukça önemli. Farklı şeylerin istendiği bir ilişkide bir taraf diğerine ayak uydurmak zorunda kalacağı için mutsuzluk kaçınılmaz olacaktır. Fedakarlık elbet ki gerekli ancak hayatımızın temel taşları hakkında fedakarlık yapmak genellikle gelecekte sorun yaratıyor.

 • Eşinize Garanti Gözüyle Bakmamak

İlişkinize garanti gözüyle bakmak davranışlarınızın kötü anlamda değişmesine, umursamaz bir tavır takınmanıza ve karşınızdaki insana verdiğiniz değerin azalmasına sebep olabilir. Hiç bir insanın bir başkasının malı olamayacağını ve karşınızdaki kişiyi hayatınızda tutmak için ömür boyu uğraşmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Bu maddelerin her biri güzel bir ilişkiye kapı aralıyor olsa da bunlara sahip olmanız her şeyin garanti olacağı anlamına maalesef ki gelmiyor. Hepsine sahip olduğu halde ilişkisini yürütemeyen ve bu maddelerin birkaçına sahip olmadan da mutlu bir ömür geçiren insanların olduğunu da aklınızda bulundurmalısınız.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 1845 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x