İdeal Kilom Kaç? | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

İdeal Kilom Kaç?

İdeal Kilom Kaç?

İdeal Kilom Kaç?

Eskiden beri insanlar arasında İdeal Kilom Kaç şeklinde söylemler duyarsınız. Fazla kilosu olduğunu düşünen kişiler hemen ideal kilolarının üzerine çıktığını ve anında diyete girmesi gerektiğini düşünür. Peki bu ideal kilo nedir ve ne işe yarar buna bir bakalım.

İdeal Kilo Nedir?

Kişinin cinsiyeti ve boyu gibi unsurları dikkate alınarak hesaplanan kilo aralığı o kişinin ideal kilosu oluyor. Önemli olan ideal kiloda olmak değil ideal kilo aralığında olmaktır. Eğer uzman bir doktor yardımıyla ideal kilonuzu ölçerseniz daha mantıklı bir sonuç alırsınız. Çünkü internet üzerinde bir çok ideal kilo hesaplama programı var ve her birisinde farklı bir kilo tahmini yazıyor.

İdeal Kilom Kaç

Eğer ideal kilo ağırlığınız içindeyseniz o halde vücudunuz için en uygun kilodasınız demektir. Bu sayede vücudunuzdaki organlarınız da işlevlerini rahat bir şekilde sorunsuz olarak yapar. Bunun yanı sıra obezite durumuna girmeyeceğiniz için kötü hastalıklardan da kaçınmış olursunuz. Kısacası erkekler ve kadınlar ideal kilolarına ne kadar yaklaşırlarsa o kadar sağlıklı bireyler olurlar.

İdeal Kilo Nasıl Hesaplanır?

İdeal Kilom Kaç diye merak ediyorsanız o halde internet üzerinde bir çok yerde ideal kilo hesaplamak için programlar bulunuyor. Bu programlara cinsiyetinizi yaşınızı bel ölçünüzü ve boyunuzu yazarak ideal kilonuzun ne kadar olduğunu bulabilirsiniz. Bu sayede şu an ki kilonuzla da aradaki farkı tespit ederek buna göre önlemler alabilirsiniz.

Eğer arada çok büyük bir fark varsa o halde hemen bir uzmana giderek gerekli işlemlerin yapılmasını isteyebilirsiniz. Bir diyet programına girerek ve spora başlayarak bu aradaki farkı mümkün olduğunca azaltabilirsiniz. Böylelikle ideal kilonuza erişebilir ve sizin için en sağlıklı vücut yapısına kavuşabilirsiniz.

İdeal Kiloya Ulaşmak İçin Diyet Gerekiyor Mu?

İdeal kilo insanların boyuna yaşına ve cinsiyetine göre vücudunun en sağlıklı halde olacağı kilosudur. Bu nedenle eğer ideal kilonuzla şimdiki kilonuz arasında çok büyük bir fark varsa o halde hemen diyete başlamanız gerekiyor. Diyet için de uzman bir doktorla diyetisyenle görüşerek düzenli bir şekilde ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Fast food ve ekmek arası yiyeceklerden uzak durmanız tuzu ve ekmeği bırakmanız sizin için ideal kilonuza yakınlaşma habercisi olur. Buna ek olarak şekeri de bırakmalı ya da mümkün olduğunca en aza indirmelisiniz. Bunun yanı sıra patates kızartması gibi yağlı yiyeceklerden de vazgeçmeli ve zeytinyağı kullanmalısınız. Her gün en az 2 litre su tüketmeniz gerekiyor. 

İdeal Kiloya Ulaşmak İçin Spor Gerekiyor Mu?

Biraz fazla kilonuz olduğunu düşünüyor ve ideal kilonuza kavuşmak istiyorsanız o halde spor yapmanız da sizin için iyi olur. Öncelikle İdeal Kilom Kaç diyerek ideal kilonuzun kaç olduğunu bulacak ve sonra bu kiloya düşmek için spora başlayacaksınız. Spor sayesinde yağlarınızı yakabilir ve her geçen gün ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.


Bu yazı 661 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-08-05 21:31:46
Gökçe Leyla: ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN Bir umuttur özgürlük yaşayan her insan için. Hayata tutunmayı sağlayan. Bir
2020-08-04 23:10:32
Sezen: :D :D :D
2020-07-31 22:47:55
Sıla: :D
2020-05-31 00:27:49
2020-04-09 19:23:59
2020-04-09 19:17:59
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x