İlmek Atmak Resimli Anlatım | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

İlmek Atmak Resimli Anlatım

İlmek Atmak Resimli Anlatım

İlmek Atmak Resimli Anlatım

Soğuk kış günlerinde içinizi de sıcacık edecek olan yünlerden bir şeyler örmek isteyebilir ve sevdiklerinizi de bu şekilde mutlu etmeye çalışabilirsiniz. Eğer hç bir örgü bilginiz yoksa örgüyle ilgili ilk öğrenmeniz gerekenlerden biri de ilmek atmak olacaktır.

İlmek Atmak Resimli Anlatım-2

İlmek atmak resimli anlatım sitelerinde açık bir şekilde gösterildiği için bunu kolaylıkla kavrayabilir ve temel örgü tekniklerini de öğrenerek bir an önce örmeye başlayabilirsiniz. Kaçan İlmek Nasıl Düzelir Eğer resimli anlatım sizin için yeterli değilse bu kez videolara da bakabilir ve detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

İlmek atarak başlayacağınız örgülerle kazaklar, yelekler, bolerolar, şapkalar, bereler ve bir çok şey örebilirsiniz.

İlmek Atmak Resimli Anlatım

Genelde örgüye ilk başlayanların ilk ördüğü şey dümdüz olduğu için atkı olmaktadır. Bu sayede hem örgüye eliniz de alışacaktır. Atkı zaten son derece kullanışlı olduğu için bunu sevdiklerinize hediye de edebilirsiniz. Atkı dışında en basit olarak örebileceklerinizden biri de patik ve berelerdir.

Özellikle bebek patikleri çok küçük olduğundan çok kısa sürede bitmektedir. Kısa sürede bebek patiği yapmayı da öğrenebilir ve anında kullanmaya başlayabilirsiniz. İlmek atmak resimli anlatım şu şekilde olur:

  • İlk olarak ipliğinizi başparmakla birlikte işaret parmağı arasında tutmanız gerekir. İpi çok germeden tutun. Başparmağınızla işaret parmağınızı ipliğin iki tarafından geçirerek birleştirin.
  • Parmağınızı çektiğiniz zaman 2 tane ilmek oluştuğunu göreceksiniz ve bu iki adet ilmeği de şişe almanız gerekir.
  • Diğer kalan ilmekleri atarken ipliği ilk aşamada yaptığınız gibi yapmalısınız. Yani ipin bir ucu başparmakta diğer uç kısmı da işaret parmağınızın üst kısmında olacaktır ve ardından parmaktan atmanız gerekir. Elinizdeki şişi önce başparmak tarafına daha sonrasında da işaret parmağının olduğu yere batırarak ilmeği çekmeniz gerekir. Sonrasında da şişi tam üzerine alırsınız.
  • Örgüye kaç ilmek başlayacaksanız ipliğinize o kadar ilmek yapmanız gerekir. En başta ip bırakacağınız zaman bunu ilmek sayısına göre de belirleyebilirsiniz. İp kısa olursa ilmek atmanız da o kadar zorlaşacaktır. Ayrıca şişin kalınlığını da ilmeğe başlamadan önce kestirmeniz gerekir. Çünkü kalın şişlerde ilmek için daha fazla ip kullanılır.
  • İlmek atmak resimli anlatım sitelerine bakabilir ya da videolu anlatımlara da bakabilir ve videoyla çok daha rahat bir şekilde görebilirsiniz.


Bu yazı 1098 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-08-05 21:31:46
Gökçe Leyla: ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN Bir umuttur özgürlük yaşayan her insan için. Hayata tutunmayı sağlayan. Bir
2020-08-04 23:10:32
Sezen: :D :D :D
2020-07-31 22:47:55
Sıla: :D
2020-05-31 00:27:49
2020-04-09 19:23:59
2020-04-09 19:17:59
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x