Günün Sözü
var today_obj=new Date() var today_date=today_obj.getDate() var tips=new Array() var tiptitle='' tips[1]='Öfke her zaman hüsranla sonuçlanan beklentilerden gelir.' tips[2]='Yarı doğrudan çekinin. Yanlış yarısına sahip olmuş olabilirsiniz.' tips[3]='Zayıflar asla affedemez. Affetmek güçlülerin özelliğidir.' tips[4]='Sevincimize en büyük engel kırgınlıktır.' tips[5]='Umut, sahip olduğunuz hissin daimi olmadığı hissidir.' tips[6]='Bugünü şükrederek geçirmeyen birisinin elbette ki yarınları güzel olamaz.' tips[7]='Aşk, davaya benzer, cefa çekmekte şahide: şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.' tips[8]='Yaşam ince bir cam gibidir, beklenmedik bir anda kırılabilir.' tips[9]='Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.' tips[10]='Aşk, âşıkı şîr eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder.' tips[11]='Şikayet ettiğiniz yaşam belki de başkasının hayalidir.' tips[12]='Bir kadının aklindakini yapmasını sadece geciktirebilirsin, engelleyemezsin.' tips[13]='Bu dünyaya istediğimiz gibi gelmedik, bu dünyadan istediğimiz gibi gidemeyiz.' tips[14]='Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.' tips[15]='İnsanın Özü ne ise Gözü de onu görür!' tips[16]='Elini tutan insan yanlışsa, her mevsim kıştır insana.' tips[17]='Bir kadının kaderi sevdiği adamın ihanetiyle sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.' tips[18]='Sevgi, bir kırgınlığın gölgesinde üşüyen samimiyettir bazen.' tips[19]='Zaferin büyüklüğü, Savaşın çetinliği ile ölçülür.' tips[20]='Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.' tips[21]='İlim yalnız zekâyı değil ahmaklığı da arttırır.' tips[22]='Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.' tips[23]='Hakiki hürriyet, yüksek fikirlere esir olmaktır.' tips[24]='Sadık köpek dayağa dayanır, fakat sadakati dayakla değil okşamakla sağlanmıştır.' tips[25]='Kusurumuz ne kadar çoksa, o kadar kusur ararız.' tips[26]='Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.' tips[27]='Kalp söze başlayınca akıl sağır olur.' tips[28]='Hakikat güneşini örten bulutların en kesifi menfaattir.' tips[29]='Fırtına denizde bir kuvvet eseri, insanda aksine bir zaaf eseridir.' tips[30]='Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla.' tips[31]='Yolunu bulmaktan umudunu kesme, çünkü umuttur insana yol gösteren. ' document.write(tiptitle) document.write(tips[today_date])" target="_blank">
iphonelarda Ekran Videosu Nasıl Çekilir? | Ekran Kaydı Nedir

iphonelarda Ekran Videosu Nasıl Çekilir? | Ekran Kaydı Nedir

Bu Yazımızda iphonelarda Ekran Videosu Nasıl Çekilir?, iphone Ekran Kaydı Nedir?, iphone Ekranında Nasıl Video Çekilir?, Airshou Kullanarak İphone İpad Video Çekimi Nasıl Yapılır?, Airshou Uygulamasına Nasıl Giriş Yapılır?, Ekran Kaydedici Uygulaması Nedir?, İphone Ve İpad’de Sesli Video Görüntüsü Nasıl Elde Edilir?, Bir İos 10 Ekranını Kaydedebilir miyiz?, iPhone Ekran Kaydedici Uygulaması Detaylar Yazımızda.

İphone’larda Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

İPhone kullanıcıları için, sarsıntı olmadan adım adım video çekimi (ekran kaydı) nasıl yapılacağınız anlatacağız. Bilgisayarınızı açmadan iPhone’unuzda oynadığınız oyunu kaydetmenin ücretsiz bir yolunu arıyorsanız, iphonelarda ekran videosu nasıl çekilir önerilerimiz ile sizlere ışık olabiliriz.

Iphone Ekran Kaydı Nedir?

iphonelarda Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

İPhone için, bir bilgisayardan veya App Store’dan indirebileceğiniz uygulamayı kullanarak ekran videosunu çekebilirsiniz. Ancak, iPhone’a özgü ekran yakalama programlarının çoğu ücretli ve sınırlı özellikler sunar.

İphone’larda Bilinmeyen Özellikler

Ücretsiz olanlar, videonun bir tarafına filigran koyar ve sizi reklamla baş başa bırakır. Ancak, iPhone’un yerleşik ekran kayıt işlevini kullanarak, herhangi bir uygulama veya bilgisayar kullanmadan oyun videoları oluşturabilir ve yayınlayabilirsiniz. Tabii ki bu kayıt işlemi kolay değil; Birçok farklı senaryo üretmemiz ve Iphone’larda ekran videosu nasıl çekilir sorusuna yanıt bulmak için alternatif üretmemiz gerekebilir.

Iphone Ekranında Nasıl Video Çekilir?

İOS 11 ekran kaydı önceden yüklenmişken, iPhone ekranını herhangi bir can sıkıcı sınırlama olmadan istediğiniz zaman kaydedebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Kontrol Merkezindeki ekran giriş simgesine dokunmaktır.

Simgeye dokunduğunuz anda kayıt başlar. Zaten beyazdan kırmızıya kadar kayıtta olduğunuzu ve en baştan beri her şeyi kaydettiğinizi anlıyorsunuz.

Kaydı sonlandırmak için aynı ikona dokunabilirsiniz. Bu aşamada, “Fotoğraflar” uygulamasında videonun kaydedildiği hakkında anında bir bildirim alacaksınız.

Aynı zamanda, bir video çekerken, mikrofon açık veya kapalı durumda kalması için seçim yapabilirsiniz. Bu ayarı yapmak için dokunmatik ekran kayıt simgesine sahipsiniz. Burada, sesinizin ekranda geçip geçmeyeceğini belirtmek için mikrofon simgesine de tıklayabilirsiniz. Kısacası Iphone’larda ekran videosu nasıl çekilir sorusuna yanıt bulabilmek çok kolay olacaktır.

Airshou Kullanarak İphone / İpad Video Çekimi Nasıl Yapılır?

İphone'larda Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

AppStore’da Shou adında bir uygulama var. Önceden, ekranda bir video halinde kendini gösterirdi, ancak artık bu mümkün değil. Iphone’larda ekran videosu nasıl çekilir işlemi iPhone / iPad ekranındaki AirShou uygulamasıyla en güncel hali ile yapılabilmektedir. Aşağıdaki talimatları izleyerek her şeyi daha rahat halledebilirsiniz.

Adım 1: Emu4iOS.net’e girmek için siteyi bulun. Bu site bazen yoğunluktan açılamayabilir. Açılmazsa daha sonra tekrar denemeniz gerekir.

Adım 2: AirShou uygulamasına tıklayın.

Adım 3: GET ikonuna tıklayın.

Adım 4: Adım AirShou’yu kurmak için bir uyarı geliyor. Bu uyarıya tıklayın ve uygulamayı indirin.

Adım 5: Ana ekranda Air Shou simgesi görünecektir.

Adım 6: “Ayarlar”> “Temel”> “Cihaz Yönetimi” bölümünde, “Shenzhen” ile başlayan bir profile tıklayarak “Trust” diyoruz.

Bu bir Iphone’larda ekran videosu nasıl çekilir kurulumu aşamasıdır.

Airshou Uygulamasına Nasıl Giriş Yapılır?

Şimdi ilk girişimizi nasıl yaptığımızı görelim.

Adım 1: Ana ekrandaki AirShou simgesine tıklayın.

Adım 2: Ekrandaki “Record” düğmesine tıklayın.

Adım 3: Adı değiştirebilir, yönünü değiştirebilir ve video kalitesini değiştirebilirsiniz.

Adım 4: Bu ekran kontrol merkezinden yapılandırmamızı istiyor.

Adım 5: Kontrol Merkezini açın ve P AirPlay düğmesini tıklayın.

Adım 6: Gelen ekranda AirShou yazan bölümü okuyun. Projeksiyon parçasını AÇIK hale getirmemiz gerekiyor. Düğmeye basarak, kayda başladığınızı göreceksiniz.

Adım 7: Kaydetmiş olduğunuz videoya ise sağ üst köşedeki PLAY ikonuna tıklayarak erişebilirsiniz.

Bu bir Iphone’larda ekran videosu nasıl çekilir süreci olarak bilinir. Gördüğünüz gibi ekran görüntüsünden çok kolay bir video kaydetmiş olduk. Bu videoyu doğrudan YouTube’a yükleyebilir veya arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Ekran Kaydedici Uygulaması Nedir?

İphone'larda Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

Bir iPhone ekranında ekran görüntüleri oluşturmak için tasarlanmış bir iPhone Ekran Kaydedici uygulaması vardır. İPhone Ekran Kaydedici ile, iPhone’daki videoları çok basit bir şekilde çekebilirsiniz. Maalesef, Apple iPhone’da video çekme özelliği sunmuyor, çünkü iOS sistemi bu olanağa kapalıdır. İPhone’da ekran videosu yapmak isteyenler QuickTime ile bunu kolayca yapabilir. Ancak, hız konusunda bu uygulama zaman zaman geri planda kalmaktadır. Bu nedenle, iPhone video ekranlarında kullanımı kolay olan iPhone Ekran Kaydedici uygulamasını kullanmaya karar verdik.

İphone’larda En İyi Müzik İndirme Programı

İPhone Ekran Kaydedici tarafından geliştirilen Acethinker, Windows ve MacOS ile uyumludur. İPhone’unuzu bilgisayarınıza iPhone Ekran Kaydedici kullanarak bağladığınızda; İPhone’unuzu bir PC ekranına yansıtabilirsiniz, böylece PC’nizde iPhone oyunları oynayabilir, ekran görüntüleri alabilir ve tabii ki ekrandan video çekebilirsiniz.

Acethinker iPhone Ekran Kaydedici ile HD kalitesinde video kaydedebilirsiniz. Ayrıca iPhone’unuzu PC’nize Wi-Fi aracılığıyla herhangi bir kablo olmadan bağlayabilirsiniz. Asgari gecikme süresiyle başarılı bir performans sunan Acethinker, iPhone Ekran Kaydedicinin deneme sürümüne ek olarak tam sürümünde 29 ABD Doları karşılığında satın alınabilir.

İphone Ve İpad’de Sesli Video Görüntüsü Nasıl Elde Edilir?

İOS 11’den önce, videonuzu iPhone veya iPad’inizin ekranında çekmek için bir Mac sistemine ve QuickTime Player’a ihtiyacınız vardır ya da AppStore’dan indirebileceğiniz uygulamalar aracılığıyla telefonunuzun ekranının videosunu kaydedebilirsiniz.

İOS 11’de yerleşik olan bu özellik, herhangi bir üçüncü taraf uygulamasına gerek kalmadan doğrudan telefonunuza video çekmenizi sağlar. Ayar yerine, uygulama ile Control Center ile bir video çekersiniz. Bunu yapmak için önce bu özelliği etkinleştirmeniz gerekir. İPhone’da bir video yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir;

  • Telefonunuzun ayarlar menüsünü açın.
  • Dokunmatik Kontrol Merkezi açılmalıdır.
  • Dokunmatik ayar kontrolleri yapılmalıdır.
  • Sayfayı aşağı kaydırarak ekran kayıt seçeneğini bulun.
  • Kontrol Merkezine eklemek için yeşil + düğmesine tıklayın. (Kontrol Merkezi’nden kaldırmak için iptal edebilirsiniz) Bu düğmeye basarak sesi ekrandan kaldırabilirsiniz.
  • Uygulamada yüklü olan sesleri ve müziği kullanabilirsiniz, kendi sesinizi de anında kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için, kaydetmeden önce “Mikrofon sesi” seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir.

Bir İos 10 Ekranını Kaydedebilir Miyiz?

İphone'larda Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

Apple, iPhone ve iPad’de iOS 10, iPhone’da video kaydetme özelliği sunmuyor. Bu nedenle, iPhone ve iPad kullanıcıları, telefonlarının ve tabletlerinin ekranından video kaydetmek istediklerinde gerekli uygulamaları kullanmalıdır.

Acethinker gözetiminde geliştirilen iPhone Ekran Kaydedici uygulaması, Windows ve macOS işletim sistemleri ile uyumludur. Bu uygulama telefondan ve tabletten video almak isteyenler işini yapabiliyor. İPhone veya iPad’inizi iPhone Ekran Kaydediciyi kullanarak bilgisayarınıza bağladığınızda; Bunları bir PC ekranına yansıtabilirsiniz, böylece bir PC ekranında iPhone oyunları oynayabilir, ekran görüntüleri alabilir ve elbette ekrandan sesli video çekebilirsiniz.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626072770590/


Bu yazı 1403 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Resimli Sözler, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Fıkralar, Şairler ve dahasını Sitemizde Bulabilirsiniz..
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
Zorunlu
Zorunlu
boşluk (:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler, inançlara saldırı içeren yorumlar, link web site adresi onaylanmamaktadır.
0 Yorumlar
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x