İshale İyi Gelen Yiyecekler | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

İshale İyi Gelen Yiyecekler

İshale İyi Gelen Yiyecekler

İshale İyi Gelen Yiyecekler

İshale iyi gelen yiyecekler Öncelikle insanların ishal neden olur diye sorması gerekiyor. Burada en belirgin nedenlerden biri gıda zehirlenmesi olarak karşınıza çıkıyor. Aynı zamanda soğuk algınlıklarında ya da zararlı ürünlerin çok kullanılmasında da yine ishal durumu olabiliyor.

Burada ishal söz konusu olduğunda sıvı tüketiminin de hemen arttırılması çok önemlidir. Aynı zamanda kafein, alkol, baharatlı gıdaların burada kullanılmaması da önemli bir konudur. Lif içeren gıdalardan, yağlı olan besinlerden uzak durmak durumun geçmesinde sizlere yardımcı olabiliyor.

İshale iyi gelen yiyecekler sayesinde tekrardan sağlığınıza kavuşabilmek de bir hayli kolay bir konu olarak karşınıza çıkıyor.

İshale İyi Gelen Yiyecekler

İshale Ne İyi Gelir?

Sağlığınız yeniden kazanmak önemlidir. Özellikle de ishal küçümsenecek bir durum değildir. Mutlaka sıvı takviyesi yapılıyor olması da önemli bir konudur. Çünkü sıvı takviyesi söz konusu olmadığı zaman vücudun susuz kalma durumunun karşınıza çıkabileceğini görebiliyorsunuz.

İshale iyi gelen yiyecekler için bunları değerlendirebilirsiniz:

  • Her zaman pirinç ve pirinç suyu çok etkili bir çözüm olacaktır. Yani düşük lif seçimi yapmalısınız. Burada da bağlayıcı olan gıdaların arasında pirinç karşınıza çıkıyor. Beyaz pirinç seçeneğini kullanmak mantıklı olacaktır. İsterseniz yarım kase kadar pirinci 45 dakika kadar suda bekletebilir, sonra da suyunu içebilirsiniz.
  • Muz en etkili çözümlerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Özellikle de kaybedilen potasyumun yerine konulması çok önemlidir. Öncelikle muz yiyerek ishalden kurtulamazsınız ama kaybettiğiniz potasyumu geri alabilirsiniz.
  • Elma püresi karşınıza çıkan başka bir seçenek olacaktır. Bağırsakların normal düzeyde çalışması için dengeleme yapılabileceğini görebiliyorsunuz. Özellikle de kabuklarının soyulması çok önemli bir konu olacaktır.
  • Böğürtlen de yine yiyebilirsiniz ya da bunun suyunu içebilirsiniz. Ancak bu şekilde sorunsuz şekilde ishalden kurtulabilirsiniz.
  • Limon suyu de etkili olan başka bir seçenek oluyor. Burada da 3-5 kez sıkılmış limon suyu tüketimi ishale iyi gelecektir.

İshal Durumunda Nasıl Beslenme Yapılır?

İshal durumu söz konusu olduğunda bol su tüketimi çok önemlidir. Eğer ki yeterli düzeyde su tüketimi söz konusu oluyorsa o zaman kaybettiğiniz suyu geri alabiliyorsunuz demektir. Öncelikle burada yağlı gıdalardan uzak durmak çok önemlidir. Tabi ki de süt ve süt ürünlerini de tüketmemelisiniz.

Sadece yoğurt tüketimi sağlamanız söz konusu olabilir. Hem ishal hem de kusma söz konusu olursa o zaman yemek yerine sıvı tüketimi sağlamalısınız. Mesela çorba seçimini yapabilirsiniz. Eğer ki ishalin şiddeti her geçen süre içerisinde artıyorsa o zaman doktora başvurmak da önemli bir seçim olacaktır.

İshale iyi gelen yiyecekler konusunda her zaman bilgili olmalısınız. Anlık bir durum da olabilir ama sonuç olarak beslenme seçeneklerini iyi yönetmek lehinize bir durum olacaktır. Gün içerisinde iki katına kadar daha fazla su içmek ise vücudun susuz kalmasına engel olacaktır.


Bu yazı 1095 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-08-05 21:31:46
Gökçe Leyla: ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN Bir umuttur özgürlük yaşayan her insan için. Hayata tutunmayı sağlayan. Bir
2020-08-04 23:10:32
Sezen: :D :D :D
2020-07-31 22:47:55
Sıla: :D
2020-05-31 00:27:49
2020-04-09 19:23:59
2020-04-09 19:17:59
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x