İşkembe Örgü Yapılışı | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

İşkembe Örgü Yapılışı

İşkembe Örgü Yapılışı

İşkembe Örgü Yapılışı

İşkembe örgü yapılışı Birbirinden farklı örgü modelleri bulabilir ve el işinizi geliştirerek hem kendinize hem de arkadaşlarınıza bir çok farklı modelde kazak, yelek , atkı ve bere gibi şeyler örebilirsiniz. Üstelik bunlar el işi olduğu için çok da değerli bir hediye olacaktır.

İşkembe Örgü Yapılışı-2

 İşkembe örgü yapılışı da son zamanlar çok moda olan örgü tekniklerinden biridir. Şık duruşu nedeniyle hem kazak ve yelek gibi üst giyimde hem de atkı ve bere gibi aksesuarlarda kullanılan örgü tekniklerinden biridir.

Bu nedenle son derece öğrenmesi kolay olan bu örgü tekniğini siz de öğrenebilir ve hızlı bir şekilde yapmaya başlayabilirsiniz. Örgüye yeni başladıysanız da kısa sürede öğrenebilir ve hızlı bir şekilde yeni tekniklere geçebilirsiniz.

İşkembe Örgü Yapılışı

Üstelik bu tekniği küçük şeyler örmek için de kullanabilirsiniz. Örneğin bebek patiği, bebek yeleği, şapkası ve benzeri kıyafetler için de kullanabilirsiniz. İşkembe örgü yapılışıhakkında daha detaylı bilgi istiyorsanız sitelerin videolu anlatımlarına bakabilir, resimlerini inceleyebilir ya da şablonlara bakabilirsiniz. Detaylı anlatacak olursak şu şekilde yapılmaktadır:

  • İşkembe örgü modelinde örgüyü yaparken iplik her aman kişinin kendisine doğru olmalıdır. Yan kısımlardan da birer ilmeğin kenar ilmeği olarak düşünüldüğünü unutmamalısınız. Kenar ilmeği aldıktan sonra 1 ilmek örmeniz gerekir ve sonrasında bir ilmek örmeden alırsınız. Sonrasında ilmeği şişe dolarsınız.
  • Tekrar kenar ilmeği alırsınız ve 1 örersiniz. Şişe dolanmış olan ipliği örmeden sağ kısıma atarsınız. Bir ördükten sonra şişe dolanan ipliği örmeden tekrar sağ tarafa alırsınız ve yandaki ilmeği bu kez örersiniz.
  • Çift ilmeklere geldiğiniz zaman 2 ilmekleri bir arada örersiniz.
  • Çift ilmekleri aynı anda alırken tek ilmekleri de bu kez örmeden şişe alırsınız. İpliği de yine kendinize doğru çekmeniz gerekir.
  • Çift ilmekleri ördükten sonra tek ilmeklerin üst kısımına da dolamanız gerekir. Örgü kısımında saydığımız tüm işlemler baştan tekrarlanır ve istediğiniz kadar aynı şekilde devam edersiniz. Örneğin bitmiş halini internet üzerinde görebilir ve şema şema olarak da yapılış haline aşamalarla bakabilirsiniz.
  • İşkembe örgü yapılışıhakkında yapılmış olan videolara da bakabilirsiniz. Böylece daha detaylı bir şekilde öğrenebilir ve hemen uygulama aşamasına geçerek bir an önce siz de öğrenebilirsiniz.


Bu yazı 1035 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-08-05 21:31:46
Gökçe Leyla: ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN Bir umuttur özgürlük yaşayan her insan için. Hayata tutunmayı sağlayan. Bir
2020-08-04 23:10:32
Sezen: :D :D :D
2020-07-31 22:47:55
Sıla: :D
2020-05-31 00:27:49
2020-04-09 19:23:59
2020-04-09 19:17:59
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x