isyan Sözleri | Hayata, Sevgiliye Sitem Sözler

Bu Yazımızda isyan Sözleri, Etkileyici isyan Sözleri, isyan Sözleri 2023, Hayata isyan Sözleri, Sevgiliye isyan Sözleri, Sitem Sözleri, Anlamlı isyan Sözleri Bulabilirsiniz.

isyan Sözleri | Hayata, Sevgiliye Sitem Sözler
Yayınlama:27.01.2019 - 14:14
Güncelleme:03.09.2023 - 19:30
0
226

İnsanların kendi iç dünyalarında yaşadıkları pek çok sıkıntı ve hisler bulunur. Bunlardan kurtulmanın bazı yolları elbette ki vardır fakat bir dönem, hayatta yaşadığımız olumsuzluklar bizi isyan eden bir noktaya getirebilmektedir. isyan sözleri bu bağlamda duygularımıza hitap eden, hislerimizin algılanmasını sağlayan ve bununla beraber, çeşitli hislerin ön plana çıkmasında etkili olan bir yapıya sahip olduğunu da söylemek mümkündür.

İsyan şarkı sözleri aslında, duyguların bir çeşit karamsarlık halini yansıtır. Aşk acılarında, ölümlerde, hayata bakış açımızın aslında istemediğimiz durumlarda değişmesi bunun en temel örneklerinden bir tanesi olmaktadır.

Etkileyici isyan Sözleri

Seni seviyorum dediğim güne lanet okumak istemiyorum. Ama okumayı seve biri varsa banim yerime de okuyabilir yani!

Seni kıskanmak suç mu? Kur mahkemeyi as o zaman beni. Seni severek ölmüşüm çok mu?

Sen bana deme kötü söz. Ben o an mahvoluyorum. Dünya duruyor ve hiçlik kaplıyor tüm evreni. Sen bana kötü söz etme ne olur. Sadece seviyorum seni. Başka bir hatam da yoktur.

Bıktın demek ki benden. Eyvallah bık bakalım. Daha iyisinden de bıkarsın sen. Hep bıkarsın. Bırakırsın. Ne olacak sonun bir düşün ama. Ömründe sadece bıkıp bıraktıklarını biriktiriyorsun ve bence bu çok dokunaklı bir yalnızlık…

isyan Sözleri

Sen beni sadece yanında istedin. Oysa ben sen olmak derdindeydim. Teninde tenim dolaşırken, ben seni sevmek derdindeydim. Yani senin hiç dert etmediğin çok şeyi ben dert etmiştim. Bu yüzden senin bir ruhun yok…

Kabiliyetim var ayrılığa. Daha önce de senin gibi ucuzları geri iade etmiştim evrene. Bundan sonra daha dikkat edeceğimkalbimin kapsına penceresine.

Ağlama dik dur yüreğim. Git ve de ki, özledik ama daha ölmedik.

Madem çaresizliğe hüküm giymiş bu hayat, o zaman ölmek için yaşamak gerek.

Seni benim kadar sevenler, sana benim kadar hasret kalsın.

Anlamlı isyan Sözleri

Anlam kalplerimizin çok derinlerinde ve her zaman yaşamak zorunda olduğumuz mutsuzluk kanıtlarında gizlidir. Ama isyan sözlerinin öyleleri vardır ki, kişiye umut olabilecek ve çıkamadığı bir zihin yapısından sıyrılabilmesine bile yardımcı olabilir. Bunun en güzel örnekleri anlamlı isyan sözleriyle gelişmektedir. Çünkü gerçek anlamda bir insan, bazen başka bir insanın ulaştığı fikir üzerinden kendine bir çıkış yolu bulabilir.

Her bir isyan sözleri, değerlidir ve bir insanın başka bir insana mesajlarının ulaşmasını sağlar. Bundan dolayı da her bir sözü kendi içinizde değerlendirebilir, bunları kendi yaşantınıza göre uyarlayarak, hislerinize dokunabilirsiniz.

Hayata isyan Sözleri

Yüreğim artık sensizliğe dayanamayacak kadar bitkin. Yaşam nefes almak için uygun bir yer mi bilemiyorum.

Sevginin ne olduğunu kendi ülkemizde her gün unutulduğunu görüyorum. Neden insanlar birbirilerine gülemesin, selamlarını iletmesin. Güler yüzlü olmak sadaka iken, neden bundan herkesi mahrum edelim,

Huzuru aramak öncelikle kendi içimizdeki hatalarda olmalıdır. Bir başkasının huzurunu bozmak doğru davranış değildir.

Bir kadın hep birşeyler ister. Aslında istediğine uygun birşeye sahip olsa da, burnunun ucunda bile olsa onu göremez.

Hayatta isteklerime ve hislerime isyan ediyorum. Çünkü anlamsız sahte yüzler, bana her zaman gizli bir gölge gibi gülüyor,

Ben tiyatroyu sevmem, ama dünya bir tiyatro sahnesi gibi sahte kimliklerle dolu,

Sana bahşettiğim sevgim, kendimi sevmemden bile daha çoktu. Ama sen kör bir hayalin peşinden sana yarar sağlamayan şımarıklıkların ardından gittin.

Bir gün seninle yaşadım ve bir gün sensiz öldüm. Sensiz ölmem senin yaşamını başka bir kalpte araman yüzünden olduğunu unutma,

Benim ahımı aldın ve beni üzdün. Bir insan başka birinin ahı ile ne kadar mutlu olabilir ey efkarlı gözlüm,

Beni aldatma nedenin için sana kızacak değilim, ama ağır beddualarımın hedefi olursan, bunun için beni suçlama. Ama düşündüm ki beddua etmeye bile layık olmayan sen, Allah’ından bul.

Aşk kavramı senin sayende kalbime doldu. Ama aşk sadece acılı bir sancıymış. Beni sancılayarak kör bir halde bıraktın.

Hayata isyan Sözleri

Her bir sözün mahiyeti oldukça fazladır. Eğer kendi kalbimizin derinliklerinde, kızgınlıklarımızı, öfkemizi, adaletsizliği, mutsuzluğu ve bizi diğer isyana sürükleyen sözleri iletmek istiyorsak, bunları pek çok ortamda paylaşabiliriz. Elbet bizimle aynı hisleri paylaşan ve duygu yoğunluğunda olan insanlar olacaktır. Bazı isyan sözlerine bakıldığında bir kalp duygusunun ne kadar çok farklı kutuplarda evrimleştiği görülebilir.

Tüm bu genel olan isyan sözlerinin içerikleri, dünyanın ve yaşamlarımıza etki eden hususlarla dolup taşıyor. Aslında mutlu olmak kolayken, biz bunu kendimizden uzaklaştırmakta ya da istemeden de olsa, bir başkasının bizi üzmesine neden olabiliyoruz. Her bir hayata isyan sözlerinin aslında bir insanın yaşamında kalbine iğne gibi saplanan bir nedeni vardır. Bu nedenden kurtulmak belki acımızı hafifleten bir isyan sözleriyle mümkün olabilmesidir.

Sevgiliye isyan Sözleri

Bu hayatta hep dik durmaya bakacaksın, hele bir eğil ve düş gör bakalım kimler sırtına biniyor ve senin ekmeğini yiyiyor.

Bu hayatta ailemize bile güvenemeyeceksek ne için yaşıyoruz ki biz.

Beni çekemeyenler, kendine bir anten taksın demeyeceğim. Eğer ki çekemiyorsanız, gidin kendi kendinizi avutacak zırvalıklarla uğraşın

Dışım çiçek açmış gibi gözükse de bıraktığın acılarla başa çıkmaya ve toparlanmaya çalışan bir kalbim var.

Doğruların bir öneminin olmadığı, yalancıların el üstünde tutulduğu bir dünya da yaşıyoruz ne yazık.

Güzel günlere uyanacağınız yalanları ile uyumaktan ve uyandığımda hiç iyi bir şey olmamasından yoruldum artık.

İnsanların sebepsiz yere masum insanları öldürmesinden ve bunları yaparken zevk duymasından bıktım artık.

Bir sevgi selinin içine düşmeye gör. Ne kalkıp gidebiliyorsun ne de savaşacak gücün kalıyor. Yani kısacası yaşarken ölüyorsun.

Ancak istedikleri olmayan ve sözleri dinlenilmeyen insan isyan eder.

Artık hayatın anlamını aramıyorum. Her şeyden ve herkesten nefret ettiğim gibi adaletsiz dünyanın saçma sistemine de isyan ediyorum.

Mezarında yatanlar bıraktıkları hayatın ve düzenin yeni hali görüyorlarsa eminim ki yattıkları yerde kemikleri sızlıyor ve isyan ediyorlardır.

Neden sensizliğe mahkûmum ki ben? Neden onun gelini oldun ki…

Sevgiliye isyan Sözleri

Günümüzün ve geçmişin her zaman insanların kalplerinde bir acı bıraktığı, hissini körelttiği ve umutlarını yarıda bıraktığı paylaşımları olur. Güzel bir hissi yaşatan aşk, bağlılık, değer ve önemsenme duyguları, bir insanın kalbine en iyi etki eden unsurlarına arasında geliyor. Tabi herşey güllük gülistanlık değildir. Günlerce bunalım halinde kalmamız ve mutsuz olarak hayatımıza neden olan sebepler vardır. İsyan sözleri de tüm bir insanın yaşanmışlıklarına ilaç olan bir mesajı yansıtan hisleri taşıyor.

Sevgiliye isyan sözleri, pek çok acıyla gerçekleşen, güzel bir heves ve umutların köreldiği deneyimlerle bezenir. Bunların her birinde aslında bir yaşanmışlık, bir acı ve karanlık bir kalpte yatmaktadır.

Karanlık kalbin hisleri ve bunların dışa vurumları elbette her bir yaşanmışlık için farklıdır. Kimi zaman hayata isyan sözleri facebook üzerinden paylaşılabildiği gibi, bizi üzen kişilere ulaşması hedefi kalbimizin bir yerinde yerleşebilir. Önemli olan doğru duyguları barındırabilmek ve hissedebilmek olsa da, bir insan mutsuz olduğunda nasıl pozitif düşünsün öyle değil mi? Sonuçta, hayattaki tüm kararlarımız kalbimizde saklı olan yaşanmışlıklarda gizli ve aslında bizi biz yapan şeylerde bunlar aslında.

Sitem Sözleri

Ben bu hayata mutsuz olarak devam edebilirim, ama tek avuntum senden bana kalan güzel bir deneyim. Bu deneyim kalbime alacağım yeni insana karşı nasıl davranmam gerektiğini öğretecek. Bunun için sana minnet duyduğumu bil.

Gitmeseydin, gerçekten yaşardım ben. Nefes alıp vermekten öte, insanca yaşardım. Şimdi sen yoksun ve her gün aynı. Neden? Çünkü dünyanın kuralı böyle. Herkes buruk ve pişman kalıyor herkesten uzağa gittiğinde.

Geceleri sevmiyorum ben. Çünkü artık sen yoksun içinde. Oysa ben seninle dans etmek isterdim her uykum kaçtığında…

Sonrasındaysa birbirimize iyi geceler demeden uyumaya başladığımız da her şeyin bittiğini anladım. En acısı bu durumdu.

Bazen yalnızca seninle konuşmasını istiyorsun. Ama o herkes ile konuşur sadece sana susar.

Değer vermiş olduğun insan senin değerini bilmiyor ise bırak kendi değeri ile öylece kalsın.

Sitem Sözleri

Bazen isyanlarımızı sadece tek söz ile değil görsel bir etki desteğiyle de mesajını yoğun olarak alabiliriz. Çünkü bir insanın karamsar ve karanlık kalbinin dışa vurumun da hiçbir zaman renklerin yeri olmaz. Siyah ve gri ya da tamamen renkten arındırılmış bir görsel sadece bir sözün görüneceği kadar mesajı içerir. Ama yine de isyan sözleri resimli olmaları, bize yine farklı bir mesajı ileten hisleri barındırmaktadır. Aslında yaşanılan herşeyin belirli bir sebebi olduğunu bilmek gerekiyor. Yine de bu sebepleri yüreğimiz kaldıramaz.

Sözlerin büyük bir acı içerisinde olan kişinin isyanını yansıtması, bir insanın ne kadar çetin zorlukları görebileceğini de yansıtmaktadır. Tabi hayırlısını dilemek, sitem sözlerinin daha yatıştırıcı bir telafi edici bir yolu olabilir.

Etkileyici isyan Sözleri

Ben seni tahmin edeceğin kadar değil, tahammül edemeyeceğinden daha fazla sevdim.

Beni ben yapan şeylerden vazgeçip sen olmaya kalkıştım ben.

Şimdi bir çığlık atsam ne olacak. Bağırma diyebilecek misin? Şimdi o eski yerlere gidip çay içsem iyi mi? Sen az sonra yine gecikmiş bir halde koşarak gelecek misin? Hayat işte… Geç git artık ne diyeyim!

Hayatım bir roman evet ama daha baskıya bile veremedim. Kim uğraşacak şimdi bunlarla, ben bu kadar mutsuzken…

Mutluluğumuzu engelleyen, savaşları başlatan, masumları öldüren, tecavüz eden,bizim korkarak yaşamamıza sebep olan ne kadar insan varsa bu isyanım sizlere. Hepinizden nefret ediyorum ve bu dünyadan yok olmanızı istiyorum ancak yaşattığınız acıların kat ve katını yaşarak yok olun.

Seninle ömrümü geçirmek istiyorum dedi ve ardından gitti. Bende arkasından bakakaldım; insan mıydı karşımdaki kelebek mi anlamadım.

Bakkaldaki veresiye defterine benziyor kalbim, hayatımıza girmiş olan herkesten biraz alacaklı oluyoruz.

Değmiyor bazı zamanlar uğruna yorulmuş olduklarımız.

Gel diyemem ama ben hala bekleyeceğim!

İstenmediğim yerde gölgemi bile bırakıp gitmem ben.

Bakarsın gün gelir sende benim umurumda olmazsın.

Kulaklarım çınlayıp duruyor. Gene kime seni seviyorum diyorsun?

Tek kişilikti bu şehir, sen gittiğin anda bomboş kaldı öylece.

Etkileyici isyan Sözleri

Her bir isyanın bir nedeni ve her bir nedenin ise isyana neden olabilecek bir etkeni vardır. Bu insanların birbirilerine hitap biçimlerinden, yaşanan aşklar ve elde edilemeyen umutlara kadar gidebilir. Bazen kadere isyan edilebilirken, bazen sadece kendimize ya da hayatta olgu denen zamana dahi bir itirazımız olabiliyor.

İsyanlarımızı dile getirmek aslında bizi rahatlatan bir durumdur. Çünkü hissimiz bizi boğan bir girdap içerisinden çıkar ve başkalarına ulaşır. Böylece biraz da olsa kendimizi ifade etme olanağını içimizde bulabilmişizdir. Öyle ki bir beklentisi olan, gelecek hayalleri ve ümitleri olan insanlar, bunlardan uzaklaştığında karamsarlığa düşer. Ne yapacağını bilemez ve amaçsız bir ruhu temsil ettiğini düşünür. Ama aslında güzel yanların da olabileceği yollar olabilir.

Bazen duygularımızı paylaşmak için ve daha iyi hissedebilmek için etkileyici isyan sözleri bizi duygu tatminliğine iletebilir. Çünkü bizim gibi düşünen başka insanların olması, dünyada yalnız olmadığımızı ve aynı türden sıkıntıları yaşamadığımızı da net bir biçimde gösteren noktalardan bir tanesidir.

Güzel isyan Sözleri

Haksızlık hepsi haksızlık biliyorum çünkü bilmek yetmiyor.

Ve bir gün kalem diyecek ki bu kadar yazdığın yeter. Artık çiz gitsin.

Çocukken çok korkardım yalnızlıktan, Saklambaç oynasak ilk ben sobelenirdim. Yazgım bu benim, yalnız kendime başkaldırım, değil kimseye.

Bütün başkaldırım çaresizliklere, bu kahpe olanaksızlıklara, bu mesafelere, bu vakte ve bu bizi çepçevre abluka eden insanlara, onların pis kaidelerine, beş para etmez inançlarına.

İsyankârlıktan değil, hem kuvvetli sebeplerim de var. Yalnızca… bu dünyaya doğmamış olmayı dilerdim.

Benim en büyük rütbemdir, başkaldırı etmek.

İnsanlar, bize zarar verdikleri için değil; yaptıkları haksızlıklarla ruhumuzun ışığını söndürüp içimizdeki kötülüğün başkaldırmasına yol açtıkları için korkunçlar.

Bu garip dünya da karnı tok oIup ‘başkaldırı’ edeni de var, karnı aç oIup ‘şükür’ edeni de.

Ve bir gün kalem diyecek ki Bu kadar yazdığın yeter. Artık çiz gitsin…

Güzel isyan Sözleri

Aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa şayet, aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun? Etme! Başkaldırı et ey arkadaşım, söz söyleyecek an değil aşkın baygınlığıyla ne meşk ediyorsun, etme.

Can versen dahi benden kurtulamazsın kefen olur bedenini sararım. Yağmur olur üzerine yağarım. Çiçek olur kabrinde açarım. Can versen dahi benden kurtulamazsın.

Dönüp dolaşıp aynı noktaya geliyorsan… Giderken aldığın ” Ah “tandır.

Gece midir insanı hüzünlendiren, yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen? Gece midir seni bana düşündüren yoksa ben miyim seni düşünmek için geceyi bekleyen.?

Bir gün benden ayrılırsan sanma ki hemen peşinden ağıt yakarım dünyaya bir pembe gözlük takıp sana şu lanet sözleri yağdırırım. İzdivaç ettiğin kişi Azrail, güvenliğin kefen, kurduğun yuva kabrin olsun.

Birde giderken hakkını helal et diyorsun haram etmiş oldukları hayattan neden helallik istemekteler bunun neresi iyi olabilir ki?

Yüreğim sensizliğe alışkın değil. Çünkü ben yanlızlığım da seni aradım. Mutsuz oldum ve gülemedim. Gülemediğim gibi mutsuzluğumu çevreme yansıttım. Aslında ben bulaşıcı bir hastalığın kalbimdeki acı olduğunu biliyordum.

Servetin senin olsun, beni bana geri ver yeter. Hani o üzülmemiş gözlerimi ve bıkmamış nefeslerimi geri ver bana. Hiç kaçmamış olsun heveslerim ve heyecanlarım yüreğimi yormuyor olsunlar eskisi gibi. Servetin senin olsun. Hadi bana bunları geri ver yeter!

Hatalı olduğunu anladığında özür dileyebilmek yalnızca beynini kullanabilecek kişilere özgü bir durumdur.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054714424/


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x