Kaçan İlmek Nasıl Düzelir | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Kaçan İlmek Nasıl Düzelir

Kaçan İlmek Nasıl Düzelir

Kaçan İlmek Nasıl Düzelir

Kaçan ilmek nasıl düzelir Örgü örmeyi bilmeyenler ya da örgü örmeyi yeni yeni öğrenenler  bir çok örgü tekniğine aynı anda hakim olmaya çalışırsa kafası karışabilir ve zaman zaman örgü örerken bazı hatalar yapabilir. Yeni örgü örmeye başlayanların en çok yaptığı hatalardan biri de ilmeklerin kaçmasıdır.

Kaçan İlmek Nasıl Düzelir 

Bu nedenle kaçan ilmek nasıl düzelir sorusu için pek çok internet sitesinde cevap arayan üyeler çoğunlukla cevabını bulamazken örgüye sökerek yeniden başlayabilir. İlmek Atmak Resimli Anlatım Ancak örgüde bazı problemlerin geri dönüşü ve düzeltilmesi durumu sıklıkla görülür.Kaçan İlmek Nasıl Düzelir-2

Bu nedenle kaçan ilmek gibi durumlarda yakınlarınızda bilen biri varsa bundan yardım isteyebilirsiniz. Kaçan ilmeği düzeltmenin dışında kendinizi örgüde geliştirene kadar çok büyük ve çok uğraşlı, zor örgü modelleri örmemeniz de tavsiye edilir. Aksi durumda bu tip sorunlarla sık sık karşılaşırsınız.

Kaçan ilmek nasıl düzelir sorusu için videolu anlatımlara da bakabilir ve böylece çok daha detaylı, net bir şekilde nasıl düzeleceği hakkında fikir elde edebilirsiniz. Kaçan ilmek için yapabilecekleriniz şunlardır:

  • İlk olarak en sık yapılan çözüm yolu kaçan ilmeği düzeltmek için tüm sırayı sökerek baştan örmektir. Çoğu zaman yeni örgüye başlayanlar bu yöntemin çok daha kolay olduğunu düşündüğü için tekrar sırayı baştan örmeyi göze alır ve tüm sırayı komple söker.
  • Eğer tüm sırayı sökerek komple baştan örmek size zor geliyorsa yapabileceğiniz diğer yöntemleri denemeniz gerekir Bunlardan biri de şişten kaçan ilmek henüz düzleşmemişse yani şeklini koruyorsa ve geri alabileceğiniz şekildeyse bunu kısa sürede şişe geri takarak olası bir problemi ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Ancak yukarıda anlattığımız durumun tam tersi olarak ilmek tamamen kaçmışsa, yani gözle görülebilecek ve şişe geri alınabilecek durumda değilse o zaman iki şişin arasında bulunan iplere bakmalı ve bu bağlayan ipler alt alta olduğu için bunlara göre hareket etmelisiniz.
  • Alt kısımda kalan ip üstte olanı da içerisine kapsayarak şekilde bir yuvarlak yapmalı ve bu iplerden yaptığınız yuvarlağı şişe tekrar geri takmalısınız. Unutulmamalıdır ki altta kalan ip diğerini sarmazsa örgünüzün o kısmında bir hata gözükecektir.
  • Bunun dışında diğer yöntemleri de kaçan ilmek nasıl düzelir sorusuna cevap olarak verebilir, kendiniz de yöntem geliştirebilirsiniz.


Bu yazı 696 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-08-05 21:31:46
Gökçe Leyla: ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN Bir umuttur özgürlük yaşayan her insan için. Hayata tutunmayı sağlayan. Bir
2020-08-04 23:10:32
Sezen: :D :D :D
2020-07-31 22:47:55
Sıla: :D
2020-05-31 00:27:49
2020-04-09 19:23:59
2020-04-09 19:17:59
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x