Günün Sözü
var today_obj=new Date() var today_date=today_obj.getDate() var tips=new Array() var tiptitle='' tips[1]='Öfke her zaman hüsranla sonuçlanan beklentilerden gelir.' tips[2]='Yarı doğrudan çekinin. Yanlış yarısına sahip olmuş olabilirsiniz.' tips[3]='Zayıflar asla affedemez. Affetmek güçlülerin özelliğidir.' tips[4]='Sevincimize en büyük engel kırgınlıktır.' tips[5]='Umut, sahip olduğunuz hissin daimi olmadığı hissidir.' tips[6]='Bugünü şükrederek geçirmeyen birisinin elbette ki yarınları güzel olamaz.' tips[7]='Aşk, davaya benzer, cefa çekmekte şahide: şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.' tips[8]='Yaşam ince bir cam gibidir, beklenmedik bir anda kırılabilir.' tips[9]='Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.' tips[10]='Aşk, âşıkı şîr eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder.' tips[11]='Şikayet ettiğiniz yaşam belki de başkasının hayalidir.' tips[12]='Bir kadının aklindakini yapmasını sadece geciktirebilirsin, engelleyemezsin.' tips[13]='Bu dünyaya istediğimiz gibi gelmedik, bu dünyadan istediğimiz gibi gidemeyiz.' tips[14]='Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.' tips[15]='İnsanın Özü ne ise Gözü de onu görür!' tips[16]='Elini tutan insan yanlışsa, her mevsim kıştır insana.' tips[17]='Bir kadının kaderi sevdiği adamın ihanetiyle sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.' tips[18]='Sevgi, bir kırgınlığın gölgesinde üşüyen samimiyettir bazen.' tips[19]='Zaferin büyüklüğü, Savaşın çetinliği ile ölçülür.' tips[20]='Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.' tips[21]='İlim yalnız zekâyı değil ahmaklığı da arttırır.' tips[22]='Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.' tips[23]='Hakiki hürriyet, yüksek fikirlere esir olmaktır.' tips[24]='Sadık köpek dayağa dayanır, fakat sadakati dayakla değil okşamakla sağlanmıştır.' tips[25]='Kusurumuz ne kadar çoksa, o kadar kusur ararız.' tips[26]='Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.' tips[27]='Kalp söze başlayınca akıl sağır olur.' tips[28]='Hakikat güneşini örten bulutların en kesifi menfaattir.' tips[29]='Fırtına denizde bir kuvvet eseri, insanda aksine bir zaaf eseridir.' tips[30]='Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla.' tips[31]='Yolunu bulmaktan umudunu kesme, çünkü umuttur insana yol gösteren. ' document.write(tiptitle) document.write(tips[today_date])" target="_blank">
Kedili Battaniye Yapılışı

Kedili Battaniye Yapılışı

Bu Yazımızda Kedili Battaniye Yapılışı, Tığ İşi Kedili Battaniye Modeli, Kedi Motifli Örgü Battaniye, Kedi Desenli Battaniye, Bebek Battaniyesi Modelleri Ve Yapılışı, Motifli Bebek Battaniyesi Yapımı, Bebek Battaniye Örnekleri Açıklamalı Detaylar Yazımızda.

Kedili Battaniye Yapılışı

Kış temalı battaniyeler yapmak için unutmayacağınız motiflerden biri de şüphesiz ki kedilerdir. Kedili battaniye yapılışı hakkında fikir elde etmek istiyorsanız bir çok siteye bakabilir, videoları inceleyebilir ya da bununla ilgili dergileri de karıştırabilirsiniz.

Kedilerle ilgili bir çok figür ve eşya varken bunların hepsini sizi kışın sımsıcak tutacak battaniyeniz için de uygulayabilirsiniz.

Kedili Battaniye Yapılışı

Kış battaniyeleri için en güzel motiflerden biri olan kediyi kullanarak, bunu kedi sever bir arkadaşınıza da ev hediyesi olarak götürebilir ve son derece seveceği el emeği bir hediye hazırlayabilirsiniz. Motifli Bebek Battaniyesi Yapımı Ya da bebeğiniz için kedi motfileriyle de çok şirin küçük ebatlarda battaniye yapabilirsiniz. Seçeceğiniz ip ve şiş numarası tamamen size aittir.

Kedili Battaniye Yapılışı

Öncelikle temel olarak battaniyenin nasıl yapıldığını anlatacak ve ardından da üzerine kedi motifi işleyebileceğinizi söyleyebiliriz. Kedili battaniye yapılışı için en fazla tercih edilen yol genelde düz bir battaniyeye örerek üzerine tığ işiyle kediler işlemektir. Bebek Battaniye Örnekleri Açıklamalı Hem istediğiniz kedi motifini bu sayede işleyebilecek hem de battaniyenin istediğiniz kısımına da denk getirebileceksiniz.

Kedili Battaniye Yapılışı
 • Tığla ördüğünüz bu model için tığ kalınlığı ve ip kalınlığı tamamen sizin seçiminize aittir. İstediğiniz kalınlıkta ve istediğiniz türde bir ip tercih edebilirsiniz. Ancak ipinizin ve tığınızın birbiriyle uyumlu olmasına çok dikkat etmeniz gerekir.
 • Sihirli halka yaparak başlayabileceğiniz kedili battaniye için önce 3 zincir çekmeniz gerekir. Ardından da toplam da 12 adet trabzan yapmalısınız.
 • 3 zincir çekerek başladıktan sonra trabzanın iç kısmına aynı yere denk gelecek şekilde 5 trabzan daha yapmanız gerekir. Bir sonraki trabzana geçerken sık iğne yapmanız gerekecektir. Bu şekilde devam ederek 5 yaprak dha oluşturmuş olacaksınız.
 • tura geldiğiniz zaman az önce yaptığınız işlemlerin birebir aynısını yapmanız gerekir. Ancak bunu sık iğneler üzerine yapmalısınız.
Kedili Battaniye Yapılışı
 • 7 trabzan daha yaptıktan sonra 2 zincir çekmeniz gerekir ve aynı yerden başlayarak bu kez 7 trabzan daha yapmış olursunuz. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar etmelisiniz.
 • Motifleri bu şekilde yaparak ilerleyebilirsiniz. Bebek Battaniyesi Modelleri Ve Yapılışı Motiflerden istediğiniz kadar yaparak birleştirdiğiniz zaman istediğiniz ebatlarda battaniye elde etmiş olacaksınız. Ayrıca genişlemesine ve uzunlamasına ne kadar yapacağınız da tamamen size kalmıştır.
 • Kedili battaniye yapılışı için birleştirdiğiniz bu motifler üzerine kedi desenleri yine tığ kullanarak kare kare yapabilir ya da kedileri boncuklardan ve kurdelelerden de yapabilirsiniz.
 • Kedileri tığla yaptığınız zaman üst kısmına gözlerini boncuklarla işleyebilir ve kulakları için de çeşitli ponponlar ve renkli ipler kullanabilir böylece battaniyenizi daha da özelleştirebilir, hayal gücünüzü kullanabilirsiniz.
 • Kedili battaniye yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de bunun için seçeceğiniz malzemelerdir. Eğer küçük bir bebek için yapıyorsanız göz için kullandığınız düğme ve benzeri malzemeler bebeğin koparması durumunda tehlike yaratabilir ve bu nedenle kullanılmaması gerekir diyebiliriz.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 1506 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Resimli Sözler, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Fıkralar, Şairler ve dahasını Sitemizde Bulabilirsiniz..
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
Zorunlu
Zorunlu
boşluk (:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler, inançlara saldırı içeren yorumlar, link web site adresi onaylanmamaktadır.
0 Yorumlar
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar