Günün Sözü
var today_obj=new Date() var today_date=today_obj.getDate() var tips=new Array() var tiptitle='' tips[1]='Öfke her zaman hüsranla sonuçlanan beklentilerden gelir.' tips[2]='Yarı doğrudan çekinin. Yanlış yarısına sahip olmuş olabilirsiniz.' tips[3]='Zayıflar asla affedemez. Affetmek güçlülerin özelliğidir.' tips[4]='Sevincimize en büyük engel kırgınlıktır.' tips[5]='Umut, sahip olduğunuz hissin daimi olmadığı hissidir.' tips[6]='Bugünü şükrederek geçirmeyen birisinin elbette ki yarınları güzel olamaz.' tips[7]='Aşk, davaya benzer, cefa çekmekte şahide: şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.' tips[8]='Yaşam ince bir cam gibidir, beklenmedik bir anda kırılabilir.' tips[9]='Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.' tips[10]='Aşk, âşıkı şîr eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder.' tips[11]='Şikayet ettiğiniz yaşam belki de başkasının hayalidir.' tips[12]='Bir kadının aklindakini yapmasını sadece geciktirebilirsin, engelleyemezsin.' tips[13]='Bu dünyaya istediğimiz gibi gelmedik, bu dünyadan istediğimiz gibi gidemeyiz.' tips[14]='Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.' tips[15]='İnsanın Özü ne ise Gözü de onu görür!' tips[16]='Elini tutan insan yanlışsa, her mevsim kıştır insana.' tips[17]='Bir kadının kaderi sevdiği adamın ihanetiyle sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.' tips[18]='Sevgi, bir kırgınlığın gölgesinde üşüyen samimiyettir bazen.' tips[19]='Zaferin büyüklüğü, Savaşın çetinliği ile ölçülür.' tips[20]='Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.' tips[21]='İlim yalnız zekâyı değil ahmaklığı da arttırır.' tips[22]='Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.' tips[23]='Hakiki hürriyet, yüksek fikirlere esir olmaktır.' tips[24]='Sadık köpek dayağa dayanır, fakat sadakati dayakla değil okşamakla sağlanmıştır.' tips[25]='Kusurumuz ne kadar çoksa, o kadar kusur ararız.' tips[26]='Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.' tips[27]='Kalp söze başlayınca akıl sağır olur.' tips[28]='Hakikat güneşini örten bulutların en kesifi menfaattir.' tips[29]='Fırtına denizde bir kuvvet eseri, insanda aksine bir zaaf eseridir.' tips[30]='Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla.' tips[31]='Yolunu bulmaktan umudunu kesme, çünkü umuttur insana yol gösteren. ' document.write(tiptitle) document.write(tips[today_date])" target="_blank">
Kolay Bolero Modelleri

Kolay Bolero Modelleri

Bu Yazımızda Kolay Bolero Modelleri, Anlatımlı Bolero Örneği, Açıklamalı Bolero Modeli Yapılışı, Tığ İşi Bolero Yapımı, Örgü Bolero Modelleri, Bebek Bolero Yapımı, Yazlık Bolero Modelleri ve Yapılışı Detaylar Yazımızda.

Kolay Bolero Modelleri

Kışın gelmesiyle beraber şişler ve ipler de gün yüzüne çıktı. Birbirinden farklı kazak ve hırka modelleri örmek isteyenler daha kısa sürecek ve kışın çok kullanışlı olacak bolero modellerine de bakmak isteyecek.

Kolay bolero modelleri hem yapımı kısa sürdüğü için hem de az ip kullanıldığı için çok fazla tercih ediliyor. Ayrıca sadece büyükler için değil küçük kız çocuklarına da birbirinden güzel bolero modelleri örülebilir.

Kolay Bolero Modelleri

Anlatımlı Bolero Örneği Kalan ipleri değerlendirmek için kendi çocuğunuza ya da sevdiğiniz akrabalarınızın çocuğuna çok şık bolerolar örebilir, bunları farklı düğmeler, ponponlar ve kurdelelerle süsleyebilirsiniz. Örgü örmeye henüz yeni başlayanlar bayanlar da pratik bir şekilde açıklamalı anlatımlara bakarak nasıl öreceğini bulabilir.

Açıklamalı Bolero Modeli Yapılışı internette ve el işi dergilerinde bulabilir. Daha detaylı görmek istiyorsanız anlatımlı videolara da bakabilirsiniz. Bu modellerden en kolayı her yeri aynı anda örülen ve tek seferde biten, kazak görünümlü bolerodur. Yapılışını şu şekilde anlatabiliriz:

Kolay Bolero Modelleri
 • Koldan başlanan bu bolero için 20 ilmekle başlamak uygun olacaktır ancak ördüğünüz bedene göre ilmik sayısını küçültebilir ya da arttırabilirsiniz.
 • 30 sıra haroşo ördükten sonra modele başlamadan önce 15 ilmek arttırmanız gerekir. Arttırma işlemini ilk sırada yapmanız uygun olacaktır.
 • İkinci sırada da ilk sırada olduğu gibi yine ilkmek arttırmanız gerekir.
 • 3x3x3 şeklinde bir saç örgüsü yapmanız gerekir. Bu saç örgüsü haroşoyla birlikte çok hoş bir görüntü oluşturacaktır. Her sıra için sağ ve soldan 1 ilmek arttırarak örmeniz gerekir.
Kolay Bolero Modelleri
 • Kola başlarken sadece bir adet saç örgüsü yapılır. Boleronun bitişine doğru geldiğiniz zaman 3 ön tarafta ve 3 arka tarafta toplamda 6 adet örgü olması gerekir. Yaka kısmı tamamen size ve boleroyu kim için yaptığınıza göre değişecektir.
 • Kolay bolero modelleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız ilk verebileceğimiz modellerden biri olan bu model için yaka bittikten sonra kesme işlemine geçebilirsiniz.
 • Örgüyü keserken sağ kısımda kaç ilmek kestiyseniz solunda da aynı işlemi tekrar etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. İlmek toplayarak örmeye de özen göstermelisiniz.
 • Örgüyü bitirdiğiniz bolero sadece kollarından birleştirerek dikmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında üstüne istediğiniz kadar düğme dikebilir, kurdeleyle süs yapabilir ve kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 1707 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Resimli Sözler, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Fıkralar, Şairler ve dahasını Sitemizde Bulabilirsiniz..
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
Zorunlu
Zorunlu
boşluk (:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler, inançlara saldırı içeren yorumlar, link web site adresi onaylanmamaktadır.
0 Yorumlar
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar