yandex
KOSGEB Başvuru Şartları, İşlemleri ve Hibe Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

KOSGEB Başvuru Şartları, İşlemleri ve Hibe Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

KOSGEB Başvuru Şartları, İşlemleri ve Hibe Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

data-ad-format="auto">

Bu Yazımızda KOSGEB Başvuru Şartları, KOSGEB İşlemleri ve Hibe Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler, KOSGEB Projeleri Nelerdir?, Girişimcilik Desteği Nedir? Hangi Miktarlarda Sağlanmaktadır?, Faizsiz Kredi Koşulları ve Ödeme Planı Detaylar Yazımızda.

KOSGEB Başvuru Şartları, İşlemleri ve Hibe Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

KOSGEB iletişim İstanbul Avrupa Yakası kapsamında e-mail ile genel merkeze erişim sağlayabilirsiniz. Genel merkez Anakara’da yer almaktadır. Bu şekilde akla takılan sorular ya da süreç hakkındaki takip sizin kurumlara gelmenize gerek duyulmadan direkt olarak online bir biçimde açıklanacaktır. KOSGEB Hibe Şartları Sizin sadece eğitim safhasında kendinize uygun olan kurs günü belirlemeniz ve sertifikanızı almanız yeterli olacaktır.

KOSGEB Başvuru Şartları, İşlemleri ve Hibe Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

KOSGEB Projeleri Nelerdir?

KOSGEB Ankara genel merkezli olarak hizmet vermeye devam eden; küçük ve orta ölçekli olan işletmelerin güç kazanmasını ve kar paylarının artırılmasını hedef edinmiş olan girişimlerdendir. Bu kurum sayesinde ülkemizde yer alan sanayinin ve teknoloji faaliyetlerinin çok daha yerlileşmiş bir hale gelmesi sağlanmaya çalışılmaktadır. Aynı zamanda gençlerin ve kadınların iş bulması için de uygun ortamın hazırlanması konusunda büyük bir emek sarf edilmektedir.

KOSGEB giriş işlemlerinin tamamlanmasından sonra bazı avantajlı grupların olduğu görülmektedir. Kredi alımı aşamasından başlayarak geri ödeme koşullarına ve hibe yüzdesine kadar her bir noktada kadınların, gazi ve şehit yakınlarının, engellilerin bir kademe daha avantajlı ve öncelikli oldukları görülmektedir.

KOSGEB Başvuru Şartları, İşlemleri ve Hibe Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Nitelikli Eleman Desteği

KOSGEB başvuru şartları yerine getirildikten sonra hibenin genel niteliklerini de göz önünde bulundurarak kısa bir süre içerisinde nitelikli eleman desteğinden faydalanan bir işletme halini alabilirsiniz. Bu süreç sayesinde hem lisans/yüksek lisans mezunu olan kişilerin iş bulmaları kolaylaşmakta hem de kurumların bünyesinde çalışan kalifiye eleman sayısı artırılmaktadır. KOSGEB Hibe Şartları ve 2018 Senesi Hibe Türleri İlerleyen vadede hem kurumlar hem de kişiler için oldukça faydalı bir proje olacağı uzmanlar tarafından dile getirilmektedir. KOSGEB kayıt aşamasının sonrasında nitelikli eleman desteği ile alakalı olarak dikkate alınması gereken detayların başında şu noktalar gelmektedir;

 • Kişilerin kendi aile firmalarında çalışması durumunda herhangi bir nitelikli eleman desteğinden faydalanması söz konusu değildir.
 • Ancak farklı bir firmada işe alınma işlemi tamamlanırsa aile firmalarının dışında olmak koşulu ile ek hibeden faydalanılabilmektedir.
 • Bir kişinin alabileceği nitelikli eleman desteğinin en fazla 1500 lira olmasına izin verilmektedir.
 • Bir kurum kapsamında birden fazla lisans mezunu kişinin çalışmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Bu koşulların dikkate alınması ile hem kurum hem de gençler açısından oldukça tetikleyici olacak bu destekten faydalanma imkanını elde edebilirsiniz.

KOSGEB Başvuru Şartları, İşlemleri ve Hibe Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Girişimcilik Desteği Nedir? Hangi Miktarlarda Sağlanmaktadır?

KOSGEB desteği ile kurulan işletmeler başvuru adımlarının tamamlanmasından sonra öncelikli olarak 2000 lira değerinde olan kuruluş desteğinden faydalanma imkanını elde edebilirler. Bu kuruluş desteğinin geri ödemesi talep edilmemektedir. Daha sonrasında hem teçhizatın sağlanması hem de işletme giderlerinin karşılanması için toplamda 48 bin liraya varacak bir destek sağlanmaktadır. Bu miktar kişilerin alabilecekleri en yüksek tutar olarak belirlenmiştir. 

KOSGEB desteği alan projeler bazında verilen destek kalemlerinden bazıları şu biçimdedir;

 • İşletme kuruluş desteği
 • Kuruluş dönemi makine ve teçhizat desteği
 • İşletme giderleri desteği
 • Sabit yatırım desteği

KOSGEB başvuru şartlar bazında yeterliliğin elde edilmesi ve proje onayının da alınmasının akabinde bu olanaklardan faydalanma imkanını elde edebilirsiniz. Süreç içerisinde mail yolu ile KOSGEB genel merkezine erişim sağlama imkanınız da bulunmaktadır. Fakat süreç genel olarak online biçimde işlemektedir.

KOSGEB Başvuru Şartları, İşlemleri ve Hibe Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Faizsiz Kredi Koşulları ve Ödeme Planı

KOSGEB hibe şartları konusunda kredi bazında bankaların detaylı bir araştırma gerçekleştirdikleri bilinmektedir. Daha önce herhangi bir sebeple KOSGEB tarafından hazırlanmış olan projelerden ret almış kişilerin başvurularının yeniden dikkate alınmayacağı bilinmelidir. KOSGEB giriş işlemlerini ve başvuru aşamasını tamamlamadan bu detayı göz önünde bulundurmalısınız.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 1121 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x