KOSGEB Hibe Şartları ve 2018 Senesi Hibe Türleri | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

KOSGEB Hibe Şartları ve 2018 Senesi Hibe Türleri

KOSGEB Hibe Şartları ve 2018 Senesi Hibe Türleri

KOSGEB Hibe Şartları ve 2018 Senesi Hibe Türleri

KOSGEB tarafından verilen hibe ve kredi desteklerinden faydalanabilmek için kişilerin muhakkak 18 yaşından büyük olmaları gerekmektedir. Bazı projelerde uyum sağlanması gereken bir üst yaş sınırı da bulunmaktadır. Bu kural projeden projeye değişim gösterebilmektedir. 

Destek Verilen Alanlar Nelerdir?

KOSGEB desteği alan projeler kapsamında en çok merak edilen noktaların başında destek alan sektörler gelmektedir. Birçok farklı alanda piyasanın çok daha yerli olabilmesi için destek verilmekte ve markalaşmanın önü açılmaktadır. Pastacılıktan maden çıkartma alanlarına kadar kısa bir süre içerisinde farklı alanlarda destek alınabilmekte ve kredi olanaklarından da faydalanılabilmektedir.

KOSGEB başvuru şartlar konu başlığı altında yer alan niteliklere bakıldığı zaman özellikle proje hazırlama safhasında çok detaylı bir sistemin geçerli olduğunun altı çizilmelidir. KOSGEB Başvuru Şartları Destek almak isteyen kişilerin firmalarını net şekilde anlatan bir proje hazırlamaları ve finansal sistemden yönetim kadrosuna kadar her alanda KOSGEB’e net bilgi vermeleri gerekmektedir.

Makine Teçhizat Desteği Nedir?

KOSGEB hibe şartları kapsamında gerekli olan niteliğin yakalanmasının akabinde verilecek olan hibelerden ve geri ödemeli desteklerden faydalanma imkanını elde edebilirsiniz. Bu süreç içerisinde kişilerin dikkate almaları gereken en temel nokta proje dahilinde verilen ödeneklerin sadece verilen amaç ile kullanılmasıdır. Örneğin makine teçhizat alanında verilen desteğin farklı bir alanda kullanılmasına yönetmelik tarafından izin verilmemektedir.

KOSGEB giriş aşamasının tamamlanması ve girişimcilik yardımını elde etmeniz kesinleştikten sonra şu yardım olanaklarından faydalanabilirsiniz;

  • İşletme kuruluş desteği adı altında 2000 liraya varan bir hibe verilmektedir. 2000 lira bu yardım başlığı altında alınabilecek en yüksek tutardır. İşletmenin tipine göre verilecek olan yardım konusunda farklılıklar meydana gelebilmektedir.
  • Kuruluş dönemi makine ve teçhizat desteği ise tam olarak geri ödemesiz bir biçimde kişilere verilmektedir. Ofis donanım ve yazılım desteği de aynı başlık altında değerlendirmeye alınmaktadır. 18 bin liraya varan bir desteği bu fırsat aracılığı ile elde etme imkanınız bulunmaktadır.
  • İşletme giderleri desteği başlığı altında da 30 bin liraya varan bir destekten ek olarak yararlanabilirsiniz.

KOSGEB makine teçhizat desteği 2018 senesinde de verilmeye devam etmektedir. Bu desteğin verilmesi aşamasında hem endüstriyel girişim projeleri kapsamında hem de sıradan girişimler geçerliliğini devam ettirmektedir. Endüstriyel alanda girişimcilik yapılacak olan projelerde makine teçhizat için verilen yardımın 150 bin liraya kadar yükselebildiği de dikkate alınması gereken detaylardandır.

Eğitim Başvuruları ve Sertifikanın Alımı Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

KOSGEB İzmir, Ankara ve İstanbul illerinde oldukça aktif bir biçimde kurslar düzenlemektedir. Kursların tarihlerini internet üzerinden kolaylıkla takip etme imkanını elde edebilirsiniz. KOSGEB yeni girişimci desteği başvuru formu da aynı şekilde online bir biçimde doldurulmaktadır. KOSGEB Başvuru Şartları, İşlemleri ve Hibe Alımı Hakkında Başvuru adımının tamamlanması ve sertifikanın alınmasının akabinde hibe ve destek olanaklarından kısa bir süre içerisinde faydalanmaya başlayabilirsiniz. KOSGEB iletişim İstanbul kapsamında bulunan kişiler ile mail yolu ile ya da telefon numarası üzerinden sağlanabilmektedir. info@kosgeb.gov.tr mail adresi üzerinden sorularınızın yanıtını alabilirsiniz. KOSGEB eğitim başvurusu ve diğer kayıt işlemleri de online olarak yapılacaktır. Kurumlara bizzat gitmeniz ancak eğitimin başlaması ile mümkün olmaktadır.

İletişim Seçenekleri Nelerdir?

KOSGEB iletişim Ankara ve KOSGEB iletişim İzmir aynı şekilde yukarıda belirtilmiş olan mail adresi aracılığı ile sağlanabilmektedir. Kişilerin iletişim sağlamasına gerek kalmadan kurum size gerekli aşamalarda bilgileri verecektir. Kursların başlama tarihinden haberdar olmanız ve bireysel manada eğitiminizin başlatmanız yeterli olacaktır. Herhangi bir sorun yaşanma ihtimaline karşın 0 312 595 28 00 numarası üzerinden de sorularınızı yetkililere bildirme imkanını elde edebilirsiniz. KOSGEB konusunda bilgi alınacak genel merkez ise Ankara’da bulunmaktadır.


Bu yazı 732 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-08-05 21:31:46
Gökçe Leyla: ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN Bir umuttur özgürlük yaşayan her insan için. Hayata tutunmayı sağlayan. Bir
2020-08-04 23:10:32
Sezen: :D :D :D
2020-07-31 22:47:55
Sıla: :D
2020-05-31 00:27:49
2020-04-09 19:23:59
2020-04-09 19:17:59
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x