Manikür Hakkında Korkutucu Gerçekler | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Manikür Hakkında Korkutucu Gerçekler

Manikür Hakkında Korkutucu Gerçekler

Manikür Hakkında Korkutucu Gerçekler

Sadece güzel olmak yetmiyor günümüzde ve insanlar hem güzel kalmak, hem de güzelliklerine güzellik katmak için çok farklı uygulamalar ile güzelliklerini ön plana çıkarmaya çalışıyorlar.

İşte böylesi uygulamalardan bir tanesi de manikür. Neredeyse bugün manikür yaptırmayan kişi yok gibi son yıllardan manikür hakkında korkutucu gerçekler ortaya atılıyor ki insan bu konuyu yeniden enine boyuna incelemek ve üzerinde düşünmek gereği duyuyor.

Biz de bu yazı da manikür yaptıran ve yaptırmayı düşünenler için bu konuya değineceğiz.

Manikür Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Aslında bu sözcük hemen hemen hiç kimseye yabancı değil ama yine de biraz daha detaylı bilgi vermek gerekir ise manikür dilimize Fransızca kökenli olarak giren bir sözcük ve bu sözcüğün temel anlamı yaptıranların çok iyi bildiği üzere ellere yapılan bakıma verilen adlandırma.

Manikür işlemi sırasında tırnak ve tırnak çevresine özel bir uygulama yapılıyor. Sonrasında ise istenirse kişinin hoşuna gidiyorsa Fransız manikürü denilen diğer işlem uygulanıyor.

Yapılan bu işlem sırasında öncelikle tırnaklar yıkanıyor, varsa tırnak üzerindeki oje parlatıcı çıkarılıyor ve sonra istenen boya gelene kadar kesiliyor ve törpüleniyor kütikül çubuğu ile ölü deriler geriye doğru atılıyor, daha sonra ise eller ılık su dolu bir kaba konarak tırnak ve tırnak etleri yumuşatılarak bekletiliyor, ölü derilerden kurtulmak için bu tırnak etlerinden tırnak makası ile kesiliyor.

Tüm bunlardan sonra da eller yıkanır durulanıyor ve ellere yumuşatıcı kremler sürülüyor.

Manikür Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Manikür yaptıracak olan kişilerin tüm yönleri ile dikkat etmesi gereken hususlar şunlar:

 • Kişi evde de kendini manikürünü yapabilir ve belki de en doğrusu kişinin kendi manikürünü kendisinin yapmasıdır. O yüzden de bu işi öğrenerek kendisinin yapmasının en doğru karar olacağı unutulmamalıdır.
 • Manikür yaptırılacak olan merkezin bu alanda uzman olduğundan emin olunmalıdır. Yani manikür deyip geçmemek gerekir.
 • Tüm adımların eksiksiz ve hatasız yapıldığından emin olunmalıdır.
 • Kullanılan malzemelerin kişiye özel olduğundan ve gerekli hijyenin sağlandığından emin olunmalıdır. Bu uygulamada aynı malzeme farklı kişilere kesinlikle uygulanmamalıdır.
 • Kullanılan manikür takımı mutlaka kobalt ve çelik bileşimi olmalıdır.
Ortaya Çıkabilecek Sorunlar

Yukarıda belirtilen kurallara uygun bir biçimde manikür yapılmadığı zaman hiç istenmemekle beraber ortaya çıkan hastalıklar ve problemler şunlardır:

 • Bağışıklık sisteminin çökmesi
 • Mantar
 • HIV virüsü
 • Hepatit ilk anda söylenebilecek olan hastalık türleridir ama elbette kişinin vücudu aşırı hassas ve mikroplara karşı aşırı duyarlı ise daha ciddi sorunlar da ortaya çıkabilmektedir.

Siz de manikür hakkında korkutucu gerçekler hakkında bu bilgilere sahip olduktan sonra yaptırıp yaptırmamak konusunda son kararı verecek olan sizsiniz ama eğer daha önce yaptırmadıysanız ve belli bir yaşta ise belki de en iyisi hiç başlamamanız.


Bu yazı 887 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2020-08-05 21:31:46
Gökçe Leyla: ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN Bir umuttur özgürlük yaşayan her insan için. Hayata tutunmayı sağlayan. Bir
2020-08-04 23:10:32
Sezen: :D :D :D
2020-07-31 22:47:55
Sıla: :D
2020-05-31 00:27:49
2020-04-09 19:23:59
2020-04-09 19:17:59
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x