yandex
Maydanoz Suyunun Karaciğer Yağlanmasına Faydası | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Maydanoz Suyunun Karaciğer Yağlanmasına Faydası

Maydanoz Suyunun Karaciğer Yağlanmasına Faydası

data-ad-format="auto">

Bu Yazımızda İbrahim Saraçoğlu Karaciğer Yağlanması Lavanta Kürü, Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir Saraçoğlu, Karaciğer Yağlanması İçin Maydanoz Kürü Kullananlar, Karaciğer Yağlanması Nasıl Geçer Canan Karatay, Karaciğer Yağlanmasına Kesin Çözüm, İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Limon Sarımsak Kürü, Karaciğer Yağlanması Feridun Kunak, İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Kürü Faydaları Detaylar Yazımızda…

Maydanoz Suyunun Karaciğer Yağlanmasına Faydası

Karaciğer metabolizmasının sağlıksız çalışması organın yağlanmasına neden olur. Bu yağlanmanın bir diğer nedeni de hormonlardır ve kişinin tükettiği yiyeceklerdir. Sağlık açısından problem oluşturan yağ tabakalarına çözüm olarak ise maydanoz suyu tavsiye edilir. Maydanoz suyunun karaciğer yağlanmasına faydası maydanozun etkileri aşağıdadır.

 • Maydanoz metabolizmayı hızlandırma özelliğine sahiptir.
 • Glutathione S transferaz yani GST denilen enzimlerin üretiminde arttırıcı rol oynar.
 • Karaciğeri arındırır, temizler, zararlı maddeleri uzaklaştırır.
 • Vücut içerisinde ve karaciğerde bulunan kimyasal maddeleri zararsız hale dönüştürür.
 • Hücre içi yenilemeleri sağlar.
 • Karaciğer yağlanmasını hafiflettiği için kişinin kendisini daha zinde, genç ve dinamik hissetmesini sağlar, gerçekleştirir.

Maydanoz içerisinde bulunan enzimlerin ve maddelerin karaciğer organına çok fazla yararı vardır. Bu faydalar saymakla bitmeyecek kadardır. Sağlıksız beslenmenin neticesi olarak ortaya çıkan bu yağlanmalar, maydanoz suyu  kürü ile azalmaktadır ve hatta iyileşmektedir. Hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenmenin beraberinde gelen karaciğer yağlanması hazımsızlık, nefesin kötü kokması, hafıza zayıflığı gibi sorunlara da yol açabilir. Bu problemleri çözüme kavuşturmak için sizler de maydanoz suyunun karaciğer yağlanmasına faydaları için sunulan kürleri değerlendirebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Limon Sarımsak Kürü

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Limon Sarımsak Kürü

Beslenmeden ötürü karşılaştığınız problemler için alternatif tıbbın çözüm olarak sunduğu kürleri tarif edildiği şekilde kullanılması ve gerçeklik payının araştırılması gerekir. Ayrıca burada yapacağınız kür malzemelerinden, herhangi birine karşı alerjinizin olmaması durumunu göz önünde bulundurmanız sıhhatiniz açısından iyi olacaktır. Bununla beraber sağlıklı kalmanız için bir doktor eşliğinde de kür tarifleri alabilirsiniz. Bu tedaviler birçok sağlık problemlerini iyileştirir. Örneğin;  İbrahim Saraçoğlu maydanoz limon sarımsak kürü tarifi ile kalp dolaşımının güçlenmesi ve kalp damarlarının açılması sağlanır. Bu kür tarifi için kullanmanız için gerekli malzeme listesi aşağıdadır.

 • Bir diş sarımsak
 • 10-12 adet taze maydanoz
 • 2 yemek kaşığı taze limon suyu
 • 1/2 bardak klorsuz su

Sarımsağın taze ve iri olmasına dikkat etmelisiniz. Sarımsak kahverengi renginde ve yumuşak bir halde olmamalıdır. Maydanozu saplarıyla beraber kullanmalısınız. Bu yüzden saplarını önceden kesmemelisiniz. Kullanacağınız limon suyunun ise taze ve sıkılmış olması gerekmektedir.

Bütün malzemeleri bir kap içerisine alın. Örneğin mutfak robotu içerisine alabilirsiniz. Ya da mikser ile de kullanabilirsiniz. Maydanozları salaş bir şekilde elinizle kopartın ve karıştıracağınız kabın içerisine alın. Hemen ardından limon suyunu ekleyin. Sarımsağı doğrayarak karışımın üzerine atın. Son olarak klorsuz suyu ilave edin. Robot veya mikser yardımıyla karıştırın. Bu karıştırma işlemi maksimum iki dakika olsun. Hazırladığınız kürün tamamını sabah kahvaltısından evvel kullanmalısınız. Bu yüzden bu karışımı sabah kahvaltısından yarım saat önce hazırlayın ve hemen aç karna için. Kahvaltı sürecine değin yalnızca su için başka bir şey tüketmeyin. İbrahim Saraçoğlu maydanoz limon sarımsak kürü tüketimini uygulama şekline göre kullanmalısınız.

Bu uygulama 9 günlük bir süreci içerir ve aşağıdaki gibidir.

 • Üç gün boyunca sarımsak, maydanoz, limon ve su karışımı
 • Üç gün boyunca maydanoz, limon ve su karışımı
 • Üç gün boyunca sarımsak, maydanoz, limon ve su karışımı

Bu dokuz günden sonra ise üç gün boyunca kür tüketimine ara vermelisiniz. Üç gün aradan sonra tekrar aynı uygulama şeklini takip ederek karışımı içebilirsiniz.  Daha sonra kürü dilerseniz sonlandırabilirsiniz. Kullanmaya devam ederseniz bir yıl içerisinde bir ya da iki defa uygulamalısınız. Eğer düşük tansiyon hastasıysanız bu kürü kullanmamalısınız.

Karaciğer Yağlanması İçin Maydanoz Kürü Kullananlar

Karaciğer Yağlanması İçin Maydanoz Kürü Kullananlar

Karaciğerinizin sağlıksız bir şekilde çalışması cildinizi ve bedeninizi yorar, yıpratır. Sağlıksız beslenmeler sonucunda da yağlanmalar artar. Diğer organlarınızın bu durumdan olumsuz etkilenmemesi için karaciğer yağlanmasını durduracak bir tedavi yolu deneyebilirsiniz. Bu yollardan biri de karaciğer yağlanmasının önüne geçecek bir kürün kullanılmasıdır. Bu kür vücudu yabancı maddelere karşı uyarır ve bu maddelerden arındırır. Karaciğer yağlanması için maydanoz kürü kullananlar da benzer etkileri dile getirmektedir.

Bu kürden memnuniyetlerini ve karşılaştıkları olumsuzlukları objektif bir şekilde değerlendirmektedirler. Tabi herkesin vücut yapısı, hormonal dengesi farklı olduğu için doktor onayı olmadan bu kürü kullanıp herhangi bir yan etki gören kullanıcılar olumsuz değerlendirmelerde bulunmaları da normaldir. Fakat maydanozun karaciğer üzerindeki önemi büyüktür.

İbrahim Saraçoğlu Karaciğer Yağlanması Lavanta Kürü

İbrahim Saraçoğlu Karaciğer Yağlanması Lavanta Kürü

Kronik burun akıntısından ve karaciğerinizin yağlanmasından şikayet ediyorsanız İbrahim Saraçoğlu karaciğer yağlanması lavanta kürü karışımını deneyebilirsiniz. Bu kürü kullanmadan önce karaciğer yağlanmasına neden olan en önemli etkenleri bilmelisiniz Bu etkenleri ne kadar azaltırsanız lavanta kürünün etkisi bir o kadar tesirli olacaktır. Karaciğer yağlanmasına neden olan sebepler aşağıdadır.

 • Alkol kullanımı
 • Kilo dengesizliği, kilonun aşırıya kaçması, şişmanlık
 • Tip2 şeker hastalığı
 • Fosfor alımının aşırı olması
 • Hamilelik
 • Sağlıksız beslenme
 • Yetersiz protein

Karaciğer yağlanmasının belirtileri ise karın bölgesinde oluşan ağrılardır. Şişkinlik de bu ağrıya eşlik eder. Nadiren görülen el ve ayak kısımlarındaki kaşıntılar da bu rahatsızlığın belirtilerindendir. Dolayısıyla lavanta bitkisine alerjiniz yoksa ve hekiminiz de bu kürü yapmanızı onaylıyorsa gönül rahatlığıyla lavanta kürü tedavisini tercih edebilirsiniz.

Karaciğer Yağlanması Nasıl Geçer Canan Karatay

Karaciğer Yağlanması Nasıl Geçer Canan Karatay

Birçok kişi sağlıksız beslenme sonucu oluşan yağlarından kurtulmanın çaresini karaciğer yağlanması nasıl geçer Canan Karatay diyetinde görmektedir. Bu diyet içerisinde alkolden, şekerden, keklerden, hamur işlerinden, yağlı yiyeceklerden uzak durulması gerekmektedir. Özellikle kızartma yemekleri tüketilmemelidir. Pirinç, makarna, beyaz ekmek gibi tahıl gıdaların tüketimi de azaltılmalıdır.

Karaciğer içerisinde yer alan toksinlerin arınması için sebze ve meyve tüketimi muhakkak arttırılmalıdır. Her sabah maksimum iki kaşık organik bal yemek de karaciğer hücrelerini kuvvetlendirir. Bununla beraber maydanoz limon kürü  on beş gün boyunca uygulanabilir.

Karaciğer Yağlanması Feridun Kunak

Yağlanmalara sağlıklı çözümler getirmek için aynı veya farklı malzemeler ile birçok karışımın mevcut olduğunu söylemiştik. Bu sağlıklı çözüm yöntemlerinden bir diğeri de karaciğer yağlanması Feridun Kunak tarafından önerilen kürlerdir. Bu kür organiktir. Malzemeleri sırası ile;

 • Bir diş sarımsak
 • ½ yemek kaşığı zencefil
 • ½ çay bardağı portakal
 • ½ su bardağı zeytin yağı

dır. Sarımsağı diğer malzemelerle karıştırmadan evvel dövülmüş olması gerekmektedir. Bu kürü gece uyumadan önce tüketmek önemlidir. Her gün gece uyumadan önce yarım çay bardağı kadar bu karışım tüketilmelidir. Böylelikle karaciğerde yer alan herhangi bir hasar bu tarz kürler vesilesi ile tedavi edilebilir. Bu karışımların belli aralıklarla devamlı tüketilmesi kronik yorgunluklardan da sizleri kurtaracaktır. Fakat şunu unutmayın tedavi niteliğinde kullanacağınız her karışımı, diyet çayını hekiminize danışarak kullanmanızda yarar vardır. Bu şekilde davranmak sağlığınızı korumak adına alacağınız en temel tedbirlerden bir tanesidir.

Karaciğer Yağlanması Feridun Kunak

Karaciğer Yağlanmasına Kesin Çözüm

Vücudun bütün metabolizmasını dengeleyen bir organ olan karaciğerin sağlığını koruyamamanız sonucunda karaciğerinizin yağlanması ile karşılaşabilirsiniz. Ama üzülmeyin çünkü birkaç doğal, organik malzemeler ile karaciğer yağlanmasına kesin çözüm getirebilirsiniz. Bu besinler içerdikleri elementler, mineraller, besinler, vitaminler sayesinde karaciğerdeki hasarları onarır ve yağlanmaları giderir. Bu rahatsızlığı önleyen besinler aşağıdadır.

 • Limon
 • Elma sirkesi
 • Zerdeçal
 • Karahindiba
 • Yeşil çay

Alerjiniz yoksa bu besinlerin tüketimini arttırabilirsiniz. Ya da hekiminiz ile beraber uygun bir kür hazırlayarak karaciğerinizin sağlığını korumak için ilk adımı atabilirsiniz.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 1550 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Büşra Altun Büşra Altun Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi sizlere küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler yazılarımız tamamıyla Eniyisozler.Net için özenle özgün ve siteye özel olarak yazılmıştır. Site içerisinde bazı Görseller googleden alıntıdır Telif olduğunu düşündüğünüz veya size aid olanı yayınlanmasını istemediğiniz görselleri Email yoluyla veya iletişim bölümünden bildiriniz. Bildirdiğiniz taktirde Görsel Kaldırılır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x