Günün Sözü
var today_obj=new Date() var today_date=today_obj.getDate() var tips=new Array() var tiptitle='' tips[1]='Öfke her zaman hüsranla sonuçlanan beklentilerden gelir.' tips[2]='Yarı doğrudan çekinin. Yanlış yarısına sahip olmuş olabilirsiniz.' tips[3]='Zayıflar asla affedemez. Affetmek güçlülerin özelliğidir.' tips[4]='Sevincimize en büyük engel kırgınlıktır.' tips[5]='Umut, sahip olduğunuz hissin daimi olmadığı hissidir.' tips[6]='Bugünü şükrederek geçirmeyen birisinin elbette ki yarınları güzel olamaz.' tips[7]='Aşk, davaya benzer, cefa çekmekte şahide: şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.' tips[8]='Yaşam ince bir cam gibidir, beklenmedik bir anda kırılabilir.' tips[9]='Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.' tips[10]='Aşk, âşıkı şîr eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder.' tips[11]='Şikayet ettiğiniz yaşam belki de başkasının hayalidir.' tips[12]='Bir kadının aklindakini yapmasını sadece geciktirebilirsin, engelleyemezsin.' tips[13]='Bu dünyaya istediğimiz gibi gelmedik, bu dünyadan istediğimiz gibi gidemeyiz.' tips[14]='Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.' tips[15]='İnsanın Özü ne ise Gözü de onu görür!' tips[16]='Elini tutan insan yanlışsa, her mevsim kıştır insana.' tips[17]='Bir kadının kaderi sevdiği adamın ihanetiyle sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.' tips[18]='Sevgi, bir kırgınlığın gölgesinde üşüyen samimiyettir bazen.' tips[19]='Zaferin büyüklüğü, Savaşın çetinliği ile ölçülür.' tips[20]='Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.' tips[21]='İlim yalnız zekâyı değil ahmaklığı da arttırır.' tips[22]='Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.' tips[23]='Hakiki hürriyet, yüksek fikirlere esir olmaktır.' tips[24]='Sadık köpek dayağa dayanır, fakat sadakati dayakla değil okşamakla sağlanmıştır.' tips[25]='Kusurumuz ne kadar çoksa, o kadar kusur ararız.' tips[26]='Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.' tips[27]='Kalp söze başlayınca akıl sağır olur.' tips[28]='Hakikat güneşini örten bulutların en kesifi menfaattir.' tips[29]='Fırtına denizde bir kuvvet eseri, insanda aksine bir zaaf eseridir.' tips[30]='Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla.' tips[31]='Yolunu bulmaktan umudunu kesme, çünkü umuttur insana yol gösteren. ' document.write(tiptitle) document.write(tips[today_date])" target="_blank">
Mutlaka izlemeniz Gereken 11 Efsanevi Film | Yabancı Filmler

Mutlaka izlemeniz Gereken 11 Efsanevi Film | Yabancı Filmler

Bu Yazımızda Mutlaka izlemeniz Gereken 11 Efsanevi Film, İzlenmesi Gereken Filmler Listesi, İzlenmesi Gereken Filmler İmdb, İzlenmesi Gereken Filmler 2022, Film Önerileri 2022, Sürükleyici Filmler, Sinemalar En İyi Filmler, İzlenmesi Gereken Filmler Türk, İzlenmesi Gereken 10 Filmler Detaylar Yazımızda.

Mutlaka izlemeniz Gereken 11 Efsanevi Film

Arkadaşlarınızla ya da yabancı bir ortamdayken mevzu filmlere geldiğinde bir köşeye yavaşça sinmek istemeyenler için 11 efsanevi film önerisini sizler için derledik. Oha inanmıyorum bu filmi izlememiş olamazsın diyerek yayık yayık konuşan arkadaşlarınızın sıkıcı replikleriyle baş başa kalmamak için sizi şuraya alalım. Listede yer alan filmleri izlerken hiç sıkılmayacaksınız.

La Vita e Bella / Hayat Güzeldir

La Vita e Bella / Hayat Güzeldir

Film ikinci dünya savaşından birkaç sene öncesini bizlere anlatarak başlıyor. Hikayenin bu kısmında asıl kahramanımız Guido’nun mutlu ve maceralı yaşamına tanıklık ediyoruz. Guido güzel bir öğretmen olan Dora’ya aşık olur. Dora’da Guida’ya aşık olur ve ikili önlerine çıkan bütün engellere rağmen evlenmeyi başarırlar. Daha sonra da çift bir çocuk sahibi olur.

Tam bir çekirdek aile oluşturan Guido tam hayatım istediğim yönde gidiyor derken ikinci dünya savaşı patlak verir. Guido ve oğlu Yahudi oldukları için Naziler tarafından hazırlanan toplama kampına götürülürler. Oğlunun korkmasını istemeyen Guido oğluna burada yaşanan her şeyin bir oyun olduğunu ve bu oyunu başarılı bir şekilde tamamlamayı başarırlarsa oğluna ödül olarak sokaklarda dolaşan büyük oyuncak tankı alacağını söyler.

The Silence Of The Lambs

The Silence Of The Lambs

Clarice Starling akademiden yeni mezun olmuş genç bir FBI ajanıdır. Clarice öldürdüğü kurbanlarının derilerini yüzen sapık bir katil ile karşı karşıyadır. Bu katili bulmak ve yakalamak isteyen Clarice katilin elinde olan ve hayatta olduğunu düşündükleri bir kadını da yakalaması gerekmektedir.

Katilin psikolojisini anlamak isteyen Clarice ünlü bir psikiyatr ve aynı zamanda seri katil olan Hannibal Lecter’dan yardım almak ister. Ancak öncelikle Doktor Hannibal Lecter’ın güvenini kazanması gerekmektedir. Hannibal Lecter’ın kaldığı ceza evine giden Clarice Hannibal Lecter ile konuşmaya başlar.

The Breakfast Club / Kahvaltı Kulübü

The Breakfast Club / Kahvaltı Kulübü

Aynı Amerikan lisesinde okuyan birbirlerinden farklı karakterlere sahip beş öğrenci bir cumartesi günü cezalı oldukları için okul kütüphanesinde geçirmek zorundadırlar. Bir gün boyunca burada durmak zorunda olan bir inek, bir enteli bir anarşist, bir sarışın ve bir sporcu genç, kontrol manyağı müdürün güç gösterisi karşısında hem kendilerini yeniden tanıyacaklar hem de yanlarında bulunan kişilerle ne kadar fazla ortak yönleri olduğunu keşfedeceklerdir.

Slumdog Millionaire / Milyoner

Slumdog Millionaire / Milyoner

Jamal isimli çocuk oldukça fakir ve idealist olan bir çocuktur. Jamal’in en büyük hayali Hindistan’da düzenlenen ve en ünlü yarışma programlarından bir tanesi olan bilgi yarışmasına katılarak kimsenin ulaşamadığı büyük para ödülüne ulaşmaktır. Bilgi yarışmasına katılan Jamal’ın hayalinin gerçekleşmesine yalnızca bir tane soru kalmıştır.

Ancak programın süresi dolar ve son soru gelecek haftaki programa kalır. Ancak insanalar Jamal’ın program sırasında hile yaptığını konuşmaya başlamışlardır. Bu yüzden polis tarafından tutuklanan Jamal sorguya çekilir. Sorgu sırasında soruları nasıl yanıtladığını anlatan Jamal’ın sırrı da yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır.

Fight Club / Dövüş Kulübü

Fight Club / Dövüş Kulübü

Jack hayatını oldukça tek düze bir şekilde geçiren bir sigorta memurudur. Uzun süredir İnsomnia yani uykusuzluk problemi ile boğuşmaktadır. Bu yüzden bazı grup terapilerine katılan Jack yaşadığı psikolojik sıkıntılardan kurtulmanın bir yolunu ararken Marla isimli bir kızla tanışır. Daha sonrasında ise hayatını tümden değiştirecek olan kişi Tyler Durden ile tanışır.

Tyler Durden Jack’in ulaşmak istediği tüm hedeflere tek tek ulaşmayı başarmış olan bir kişidir. Tyler Durden Jack’ı kimsenin bilmediği ve hakkında konuşmadığı bir organizasyon olan Dövüş Kulübü ile tanıştırır. Dövüş kulübünün iki önemli kuralı vardır. Dövüş kulübünün birinci kuralı; dövüş kulübü hakkında asla konuşma… İkinci ve en önemli kural ise dövüş kulübü hakkında asla konuşma…

Dead Poets Society / Ölü Ozanlar Derneği

Dead Poets Society / Ölü Ozanlar Derneği

1950’li yıllarda Welton akademisi öğrencilerine oldukça sıkı ve disiplinli bir eğitim vermektedir. Okul yönetimi oldukça muhafazakar ve Ortodoks tutumu okul öğrencileri için oldukça sıkıcı ve bunaltıcı bir hale gelmiştir. Ancak okula yeni gelen İngilizce öğretmeni John Keating daha ilk dersten farklılığını ortaya koyar. Öğrencilerine bütün kitaplarını yırtıp atmaları gerektiğini söyleyen Keating onlara kalıplaşmış düşüncelerden ve ezbere dayalı eğitimden kaçınmaları gerektiğini söyler.

Öğrencilerini hayatı dolu dolu yaşamaları için eğiten Keating gerek öğrencilere yaklaşım şekli gerekse ders işleyiş şekli bakımından okulun tutumundan çok daha farklı bir tutum sergilemektedir. Öğrencilerini düz yazıya, şiire ve edebiyata yönlendiren hayallerini şekillendirmek için uğraşan Keating’in yaklaşımı okul yönetimi tarafından fark edilir. Okul müdürü Keating’i okuldan uzaklaştırmak için harekete geçer. Ancak Keating’in öğrencileri kendilerine hayatı öğreten öğretmenlerini yalnız bırakmayacaktır.

A Beautiful Mind / Akıl Oyunları

A Beautiful Mind / Akıl Oyunları

John Forbes parlak bir zekaya sahip olan gençtir. Princeton Üniversitesinde burslu olarak öğrenim görmeye başlayan John Forbes Nash bu süreç boyunca parlak zekasını konuşturur ancak çevresindeki insanlarla iletişim kurmakta oldukça zorluk çekmektedir. Nash ortaya inanılmaz bir teori atar. Başlarda bu teoriye kimse inanamaz ancak teori kanıtlanma aşamasına geldiğinde tüm bilim dünyası nefesini tutmuştur.

Matematik çevresine ününü yayan dahi genç Nash, zaman içerisinde şizofreni belirtileri göstermeye başlar. Bu belirtiler ile uğraşmaya çalışan Nash kendisine kurgusal bir dünya oluşturur. Ancak gerçekle bu kurgusal dünya arasındaki çizgi git gide belirginliğini kaybeder.

Se7en / Yedi

Se7en / Yedi

İki polis dedektifi bir seri katilin peşindedir.  Bu seri katil İncil’e göre 7 ölümcül günahı işleyen insanları öldürmektedir. Hristiyanlık inancına göre 7 ölümcül günah yıkıcılık, tembellik, kıskançlık, kibir, oburluk, açgözlülük ve şehvettir. Bu günahları işleyenleri öldüren seri katili yakalamak için iki polis dedektifi görevlidir.

Scent Of A Woman / Kadın Kokusu

Scent Of A Woman / Kadın Kokusu

Charlie bir kolej öğrencisidir. Paraya ihtiyacı olan Charlie kendisine iş ararken kör bir adama bakıcılık yapmaya karar verir. Nacak bu iş onun zannettiği kadar kolay olmayacaktır. Emekli bir albay olan Frank Slate’in hafta sonunu geçirmek için oldukça özel bir programı vardır. Kadınlar, yolculuk, son kalite şarap, iyi bir yemek, limuzin, tango ve bir 45’lik dahildir. Charlie için kötü olan kısım ise Slate’in bu işleri yaparken Charlie’yi yanından ayırmak gibi bir niyeti yoktur.

Catch Me If You Can / Sıkıysa Yakala

Catch Me If You Can / Sıkıysa Yakala

Kendilerine oldukça fazla güvenen FBI ajanları karşılarındaki dolandırıcının zekası şaşkına dönerler. Henüz 20’li yaşlarında yani çocuk yaşta sayılabilecek bir gencin ülke ülke gezerek dolandırıcılık yapması FBI ekiplerinin sinirini bozmaktadır. Ancak bazen savcı, bazen pilot hatta bazen doktorluk mesleğini yapan bu genç adamı yakalamak o kadar kolay olmayacaktır.

Pyscho / Sapık

Pyscho / Sapık

Marion Crone patronuyla ortak bir iş yapan adama para emanet ederek yola koyulur. Ancak polisler Marion’un gösterdiği şüpheli davranışlardan oldukça kuşkulanmıştır. Bu yüzden onlarda Marion’u n peşine takılırklar. Ancak Marion’un peşinde olan yalnızca polis değildir. Sevgilisi ile buluşmaya giden Marion geceyi konaklamak için bir otelde geçirmeye karar veriri.

Otelden içeriye giren Marion otelde bir sorun olduğunun farkına varır. Ancak uyumadan önce otelin sahibi Norman Bates ile konuşmaya karar veriri. Norman ile sohbet eden Marion Norman’ın annesine ve kuşlara oldukça takıntılı olduğunu öğrenir. Bunun dışında Norman’ın kişilik sorunları da vardır. Marion saat ilerleyince odasına çekilir. Uyumadan önce bir duş almak isteyen Marion uzun süre akıllardan çıkmayan ve hala konuşulan o meşhur sahnenin içerisinde kendini bulur.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626089433317


Bu yazı 1263 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Resimli Sözler, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Fıkralar, Şairler ve dahasını Sitemizde Bulabilirsiniz..
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
Zorunlu
Zorunlu
boşluk (:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler, inançlara saldırı içeren yorumlar, link web site adresi onaylanmamaktadır.
0 Yorumlar
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x