yandex
Nasıl Romantik Olunur? | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Nasıl Romantik Olunur?

Nasıl Romantik Olunur?

data-ad-format="auto">

Bu Yazımızda Nasıl Romantik Olunur?, Romantik Ne Demek?, Romantik Erkek Olmanın Yolları, Romantik Kadın Olmanın Yolları, Sevgilimin Romantik Olması İçin Ne Yapmalıyım?, Sevgiliye Yapılabilecek Romantik Jestler, Romantik Olmanın Yolları, Maço Erkekmi? Romantik Erkek mi? Detaylar Yazımızda.

Nasıl Romantik Olunur?

Nasıl romantik olunur? diye düşünmeden önce karşınızdaki insanı gerçekten seviyor musunuz onu düşünmelisiniz. Eğer karşınızdaki insanı gerçekten seviyorsanız romantik olmanız daha kolay olacaktır. Romantik olmak için yapmanız gereken en önemli 3 şey; önce karşınızdaki insanı ne kadar sevdiğinizi düşünmek daha sonra onu kabullenmek ve ona saygı göstermek olacaktır.

Nasıl Romantik Olunur?

Bu aşamaları düzenli bir şekilde yaptıktan sonra romantik olmanın yollarını arayabilirsiniz. Peki nasıl romantik olunur? aslında romantik olmak o kadar da zor değildir. Sadece özen ve yaratıcılık ile çok romantik bir birey olabilirsiniz. Romantik olmanın yolları;

 1. Partnerinize çikolata alın ve çikolatayı görebileceği bir yere bırakın. (Örn. arabasının torpido gözüne, çantasına, çalışma masasına vs.)
 2. Onu ilk tanıştığınız yere götürün. İlk tanıştığınız yere tekrar gitmek ikinize de iyi gelecektir ve eski günleri yad etmenize yardımcı olacaktır.
 3. Haftada bir kez eğlenceli bir aktivite planlayın. (Örn. Piknik, şehir gezileri, eğlence merkezleri vs.)
 4. Ona sürekli çok güzel/yakışıklı olduğundan bahsedin. Partnerinizin, sizin tarafınızdan beğenildiğini bilmesi hoşuna gidecektir.
 5. Her sabah partnerinize, onu çok sevdiğinizi söyleyin.
 6. Partneriniz kötü bir gün geçiriyorsa onun yanında olmaya özen gösterin ve onu yemeğe götürün.
 7. Partnerinizin başarılı olduğu konularda onu tebrik etmeye ve başarısız olduğu konularda ona destek olmaya özen gösterin.
 8. Hafta bir kez de olsa bir gecenizi ‘’film gecesi’’ ilan edin ve partnerinizle eski klasik filmleri izleyin.
 9. Partneriniz sizinle konuşmak istediği zaman ona odaklanın ve onun söylediklerini özenle dinleyin.
 10. Çekilmiş olduğunuz birkaç fotoğrafı yazdırın ve evinizin bir köşesine koyun. Bu parterinizi mutlu edecektir.

Romantik Ne Demek?

Romantik Ne Demek?

Romantik, bir kişiye karşı duyulan sevginin etkisiyle söylemlerini, hareketlerini ve tavırlarını karşısındaki kişiye coşkulu ve yoğun şekilde aktarılmasıdır. Kısaca romantik ne demek? ‘’sevginin ifade edilmesi’’ diyebiliriz.

Romantik Erkek Olmanın Yolları

Romantik Erkek Olmanın Yolları

Kadınlar romantik bir anın onlara verdiği duyguyu severler. Kadınlara, maço erkek mi? romantik erkek mi? diye sorulduğunda 10 kadından 9’unun romantik erkek seçtiği bilinmektedir. Kadınlar romantik erkekleri daha samimi ve daha sempatik bulurlar. Bu sebeple tercihleri daima romantik erketen yana olacaktır. Yani sevdiğiniz bir kadını etkilemek istiyorsanız romantik olmayı öğrenmelisiniz.

Romantik erkek olmanın yollarına geçmeden önce, stres yapmamanızı ve partnerinizi iyi tanımanız gerektiğini öneririz. Bu önerileri dikkate aldığınızı varsayarak romantik erkek olmanın yolları nelerdir? bunlara göz atalım;

 • İltifat Edin
Romantik Erkek Olmanın Yolları

Kadınlar ilgi görmeyi ve iltifat almayı severler. Bunun için onu takdir ettiğinizi bilmesini sağlayın ve onun yaptığı her şeye dikkat ederek ona iltifat edin. (Örn. Saçların harika görünüyor, elbisene bayıldım, yemek harika kokuyor vs.)

 • Onu Görünce Mutlu Olun
Romantik Erkek Olmanın Yolları

Moraliniz bozuk olsa bile onu gördüğünüzde gülümseyin ve onunla sorunlarınızı paylaşın.

 • Çiçek Alın
Romantik Erkek Olmanın Yolları

Çiçekler herkesi mutlu eder ve kişinin kendisini huzurlu hissetmesine yardımcı olur. Bu sebeple ona hiç beklemediği bir anda en sevdiği çiçekleri alın.

 • Kahvaltı Hazırlayın
Romantik Erkek Olmanın Yolları

Kahvaltı kadınlar için en önemli öğündür. Partneriniz uyanmadan önce ona güzel bir kahvaltı hazırlayın, partneriniz kahvaltıyı görünce çok sevinecektir.

 • Minik Notlar Bırakın
Romantik Erkek Olmanın Yolları

Beklenmedik yerlere, onu sevdiğinize dair notlar bırakın. Bu sürpriz, sizin çok romantik bir erkek olmanıza yardımcı olacaktır.


BUNLARADA GÖZ ATIN


Romantik Kadın Olmanın Yolları

Romantik Kadın Olmanın Yolları

Romantiklik her ne kadar erkeklere özgü bir kelimeymiş gibi algılansa da aslında yanlış bir algıdır. Bir ilişkide erkeklerin yanı sıra kadınlarda romantik olmalıdır. İlişkide tek çabayı erkek harcar ve tek sürprizleri o yaparsa ilişkiniz bir süre sonra sağlıksız hale gelebilir. Peki kadınlar nasıl romantik olur? Romantik kadın olmanın yolları;

 • Ona Sevdiği Yemeği Yapın
Romantik Kadın Olmanın Yolları

Bilindiği gibi erkeklerin kalbine giden yol midesinden geçer. Bu sebeple partnerinizin sevdiği bir yemeği yaparak onu mutlu edebilirsiniz. Özellikle hasta olduğu zaman ona çorba yapmanız sizi aşırı romantik bir kadın yapacaktır.

 • Mesaj Atın
Romantik Kadın Olmanın Yolları

Gün içerisinde karşı tarafın hoşuna gidecek iltifat ve sevgi dolu mesajlar atın. Böylelikle gün içerisinde onu unutmadığınızı düşünecektir.

 • Argo Kelimeler Kullanmayın
Romantik Kadın Olmanın Yolları

Hiç kimsenin ağzına yakışmayan argo kelimler normal şartlarda da iticidir. Özellikle sevgilinizin yanında argo kullanmak sizi aşırı itici bir kadın yapacaktır. Bu yüzden argo kelime kullanmamaya özen gösterin.

 • Eleştirmeyi Abartmayın
Romantik Kadın Olmanın Yolları

Sevgilinizi çok fazla eleştirmemeye dikkat edin, erkekler eleştirilmekten pek hoşlanmaz. Eleştirmek yerine önerilerde bulunun. (Örn. Bunu böyle yapman çok saçma demek yerine, bence bunu böyle yaparsan daha iyi olur gibi.)

 • Ona Sarılın
Romantik Kadın Olmanın Yolları

Uzun bir kucaklaşma, aslında tek kelime etmeden onu sevdiğinizi söylemenin en romantik yollarından biridir. Bu sebeple ona sarılmayı ihmal etmeyin.

Sevgilimin Romantik Olması İçin Ne Yapmalıyım?

Sevgilimin Romantik Olması İçin Ne Yapmalıyım?

Harika bir insan bulmak hiçbir zaman kolay olmaz ve her insanın illa bir eksikliği vardır. Sevgilinizi çok seviyorsanız ama onun romantik olmadığını düşünüyorsanız aşağıda verilen önerileri uygulamanızda fayda olacaktır. Her ne kadar bir ilişkide sevgi ve saygı çok iyi düzeyde olsa da romantiklik eksik olunca bazen huzursuzluklar çıkabiliyor. Sevgilinizin romantik olması için yapmanız gerekenler;

 • Sürpriz

Sürprizleri her zaman karşı taraftan beklemek uygun olmayacaktır. Eğer sevgilinizin romantik olmasını istiyorsanız ona sürprizler yapın. Böylelikle sizi örnek alarak o da size sürprizler yapacaktır.

 • Romantizmin Önemi

Sevgilinize sürekli romantizmin öneminden, romantizmi sevdiğinizden bahsedin. Bu tür mesajlar, sevgilinize uyarılarda bulunacaktır ve az da olsa onu harekete geçirecektir.

 • Takdir Edin

Sevgiliniz size herhangi bir sürpriz, jest yaptığında onu takdir edin ve çok beğendiğinizi dile getirin. Böylelikle davranışı pekişecektir ve aynı yolda ilerlemeye devam edecektir.

 • Örnek Gösterin

Sevgilinize, romantik kişileri örnek gösterin ve onların eşlerine karşı ne kadar romantik olduklarından bahsedin. Belki o kişiyi örnek alıp romantik bir birey haline gelebilir.

Sevgiliye Yapılabilecek Romantik Jestler

İlişkilerde romantizm yaratmak, ona zaman ayırmak oldukça önemlidir. Bir insanı sevdiğinizde ona sevginizi belli edin ve romantik fikirler deneyin. Fikirlerinizin saçma olduğunu düşünseniz bile deneyin çünkü size saçma gelen bir şey partnerinize sempatik gelebilir. Unutmayın önemli olan düşüncedir. Sevgiliye yapılabilecek romantik jestler;

 1. Yapmayı nefret ettiği şeyleri siz yapın. (Örn. Çamaşır katlamak, bulaşık yıkamak gibi)
 2. Onu en çok gitmek istediği bir yere götürün.
 3. Dışarı çıktığınızda onun ellerinden tutun. Böylelikle partneriniz kendini daha huzurlu hissedecektir.
 4. Gözlerinin içine bakarak onu çok sevdiğinizi söyleyin.
 5. En sevdiği spor veya filmde ona katılın ve onunla keyifli vakit geçirin.
 6. Seyehate çıktığınızda ona güzel bir hediye alın.
 7. Onu özlediğinize dair mesajlar atın. Yoğun olsanız bile 5 saniyenizi ayırıp bunu yapabilirsiniz.
 8. Ona kek, kurabiye, börek yapın.
 9. Birlikte yeni bir hobi bulun. Onun sevdiği şeyleri göz ardı etmeyerek ikiniz için yeni hobiler bulabilirsiniz.
 10. Ona romantik bir mektup yazın. Günümüzün teknolojisi ile mektup devri bitse de mail yerine bir kâğıda hissettiklerinizi yazıp ona göndermeniz daha romantik olacaktır.
 11. Özel bir akşam yemeği hazırlayın.
 12. Doğum gününü asla unutmayın ve doğum gününde ona sevdiklerinin de olduğu bir parti düzenleyin.
 13. En sevdiği parfüm veya kremi satın alın.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 485 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Zehra Yılmaz Zehra Yılmaz Merhaba ben Yazar Zehra Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak biz yazarlar tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere küçük ama etkili önerileri yazıyoruz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımızı sizler Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x