Örgü Bebek Elbiseleri Yapılışı | Sözler, Mesajlar, Yararlı Bilgiler, Şiirler, Şairler, Burçlar

Örgü Bebek Elbiseleri Yapılışı


14 Kasım 2017 50 gösterim Yorum Yok Yararlı Bilgiler


( ÖRGÜ BEBEK ELBİSELERİ YAPILIŞI )    

Örgü bebek elbiseleri yapılışı konusunda kullanılan materyallere oldukça dikkat edilmelidir. Doğal içerikli olmayan ürünlerin tercih edilmesi bebeklerin vücudunda alerjik reaksiyonların meydana gelmesine de sebebiyet verebilmektedir.

Örgü Bebek Elbiseleri Yapılışı

Örgü bebek elbiseleri ile alakalı olarak en doğal içerikte olan materyallerin kullanılması sizin için tercih edilmesi gereken en önemli başlık olacaktır. Bu iplerin fiyat bakımından kalitesiz olanlara göre bir derece daha yüksek olabileceğini de unutmamalısınız.
Örgü Bebek Elbiseleri Yapılışı

Örgü bebek elbiseleri yapımında hem doğal ve sağlıklı olan malzemeleri hem de doğru modeli tercih ederseniz sonucun sizin için çok daha iyi olacağının altı çizilmelidir.

Hangi Yünler Kullanılmalıdır?

Örgü bebek elbiseleri yapılışı sırasında kullanılan yünlerin hassas bir içeriğe sahip olması gerekmektedir. Bu konuda eğer çocuğu rahatsız edecek derecede sertlikte ürünler kullanıma alırsanız alerjik reaksiyonlara da davetiye çıkaracağınızı unutmamalısınız. Kullanabileceğiniz yün çeşitlerine bir bakılırsa;

  • Akrilik
  • Naylon
  • Polyester
  • Keçe yünleri
  • Tiftik örgü yünleri
  • Sakallı yünler

Sıkı sıkıya işlenmiş ve özellikle boğaz kısmı dar olan modelleri tercih etmemelisiniz. Bu yünlerden örgünüzü hazırladıktan sonra daha şatafatlı bir görünüm elde etmek isterseniz farklı boncuklar ile de süsleyebileceğinizi unutmamalısınız. Tabi ki kullandığınız boncuğun iyi bir biçimde sabitlenmesi gerekmektedir. Çocuğun bu boncuğu yutması gibi bir tehlikeye de açık kapı kesinlikle bırakılmamalıdır.

Nasıl Model Çıkarılır?
Örgü bebek elbiseleri yapılışı konusunda kendi isteklerinize uygun olan bir şablonun hazırlanmasına özen göstermelisiniz. Bu hazırlık sırasında bebeğinizin ölçülerine uygun bir sistem belirlemiş olduğunuzdan da kesinlikle emin olmalısınız. Bu aşamada bebeklerin oldukça hızlı büyüdüğünü de gözden kaçırmamalı ve hali hazırda sahip olduğu ölçülerin bir derece daha büyüğünü ortaya koyarak biraz daha uzun bir müddet bu elbiseleri ya da yelekleri kullanmasını da sağlayabilirsiniz. Nasıl model çıkarılır sorusu ile alakalı olarak internette bulunan şablonları ya da dergilerde verilen örgü şablonlarını da kullanabilirsiniz. Bazıları çok karmaşık gelebilir zaman içerisinde konuda tecrübe sahibi oldukça uygulamanızın çok daha kolay olacağından emin olabilirsiniz. Nasıl model çıkarılır sorusunun cevaplandırılması da bu biçimde olacaktır.
Benzer Yazılar 

BU YAZIYA YORUM YAPIN