Örgü Bebek Eteği Yapılışı | Sözler, Mesajlar, Yararlı Bilgiler, Şiirler, Şairler, Burçlar

Örgü Bebek Eteği Yapılışı


14 Kasım 2017 19 gösterim Yorum Yok Yararlı Bilgiler


( ÖRGÜ BEBEK ETEĞİ YAPILIŞI )    

Örgü bebek eteği yapılışı konusunda iplik seçimi sırasında oldukça özenli davranmanız gerekmektedir.

Örgü Bebek Eteği Yapılışı

Kullanılan iplerin boyamasının nasıl yapıldığı ile alakalı olarak ya da bunun yanı sıra ortaya koyulan modelin çocuğunuzu daraltıp daraltmayacağını da yakından takip etmelisiniz. Ancak bu biçimde sağlık bakımından sizi tehdit etmeyecek olan bir eteğe erişim sağlayabilirsiniz.
Örgü Bebek Eteği Yapılışı

Söz konusu olan durum bebekler olduğu zaman kullanılan materyallerin de ayrıca temiz olmasına daha da dikkat edilmesi gerekmektedir.

Modelin Uygulanışı ile Alakalı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Örgü bebek eteği yapılışı söz konusu olduğu zaman izlenmesi gereken adımlardan bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Bu modelin uygulanması için 4 numara şiş kullanılması gerekmektedir.
  • İlk adım olarak 70 ilmek atarak ilk adımınızı atmanız gerekmektedir.
  • Ön kısımlar 12 şer ilmekten oluşacağı bilinmektedir. Çocuğunuzun bedenine uygun olarak +4 ilmek koyarak örneği 2 beden olarak büyütme imkanınız da bulunmaktadır.
  • Bu kısımda kullanmanız gereken temel örgü modelinin haroşa olduğu da gözden kaçırılmamalıdır. Haroşa örümü oldukça kolay olduğu için sizi model konusunda zorlamayacaktır. Model konusunda daha farklı noktalar ortaya koymak isterseniz haroa üzerinde değişimler de meydana getirebilirsiniz.

Örgü bebek eteği yapılışı konusunda uygulanacak olan modelin 1 yaşa kadar kullanılabileceği bilinmektedir.
Model Bitiriliş Nasıl Yapılmalıdır? Etek Nasıl Ek Olarak Süslenir?

Örgü bebek eteği yapılışı konusunda en çok dikkat edilmesi gereken kısım da bitiriliş adımıdır. Bu konu ile alakalı olarak eteğin uç kısmına dilediğiniz gibi farklı ekler de meydana getirebilirsiniz. Buna ek olarak boncuklar ile de pul ile de süslemelerinizi dilediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu pulların kesinlikle gerekli olan alanlara sıkı sıkıya montalanmış olması gerektiği de unutulmamalıdır. Aksi takdirde boncukların bu çocukların boğazına kaması da söz konusu olabilmektedir. Örgü bebek modelleri ile alakalı olarak örgüden yapılmış olan minik minik çiçekleri de süs olarak etek uçlarına koyabilirsiniz. Model bitirilişi aynı zamanda süslemenin de en üst noktasına çıktığı alanlar olarak karşımıza çıkacaktır. Model bitiriliş işlemleri sırasında bu noktaların dikkate alınması gerekmektedir.
Benzer Yazılar 

BU YAZIYA YORUM YAPIN