Örgü Örmek İstiyorum | Sözler, Mesajlar, Yararlı Bilgiler, Şiirler, Şairler, Burçlar

Örgü Örmek İstiyorum


14 Kasım 2017 79 gösterim Yorum Yok Yararlı Bilgiler


( ÖRGÜ ÖRMEK İSTİYORUM )    

Örgü örmek istiyorum Her genç kız zaman zaman örgü örmeye heves eder ve örgü örebileceğini  de düşünür. Eğer siz de örgü örmeye heves ediyor ve örgü örmek istiyorum diyorsanız bunun için bir takım ipuçlarını ve temel bilgileri bilmeniz gerekir.

 Örgü Örmek İstiyorum

Örgü örmek hem oldukça güzel bir hobi hem de çıkardığınız sonuca baktığınız zaman son derece güzel ve işe yarar ürünler de çıkartabilirsiniz. Üstelik örgülerle kendi tarzını yansıtacak ürünler çıkarabilir ve daha sonrasında bunları sevdiklerinize hediye olarak da verebilirsiniz.
Örgü Örmek İstiyorum

Sevdiklerinizi mutlu etmek için son derece güzel ve etkili yöntemlerden biri olan örgüler aynı zamanda kendi çocuğunuz için de kullanılabilir. Çocuğunuza hazır giyim almaktansa kendiniz aldığınız % 100 pamuk ipliklerle daha sağlıklı kıyafetler oluşturabilir ve daha sonrasında da bunları sevdikleriniz için de yapabilirsiniz. Eğer örgü örmek istiyorum diyorsanız size verebileceğimiz bir kaç tavsiye şunlardır:

  • Öncelikle yapacağınız işe karar vermeli ve ardından iple şiş numarasını belirlemelisiniz. İp ve şişin uyumlu olması çıkacak model için son derece önemlidir.
  • Eğer bere örecekseniz baş büyüklüğünü mutlaka ölçmelisiniz.
  • Bir örgüde modeli ve kaliteyi gösteren şeyin ipin gevşekliği ya da sıkılığı olduğunu unutmayın. Yani bazı alanlardan ipi daha gevşek bazı alanlarda daha sıkı kullanmanız gerektiğini bilerek buna göre örgüde ilerlemeniz gerekir.
  • Eğer ipiniz kalınsa o zaman 90 ilmek inceyse 120 ilmek başlamalısınız. Bu örnekten hareket ederseniz ince ip ve kalın ip arasındaki ölçü farkını daha iyi bir şekilde anlayabilirsiniz.
 • Model oluşturmak için bir ilmek düz örülürken bir diğer ilmek ters örülmelidir. Ayrıca ilmek atmayı da mutlaka öğrenmeniz gerekir.
 • El alışkanlığı edinmeniz gerekir ve nasıl bir skılığınız varsa tüm örgülerde o şekilde giderseniz hata yapma payınız da zamanla azalacaktır.
 • Örgü işleminiz bittikten sonra yaptığınız ürünü muhakkak ütülemelisiniz. Çünkü ütü örgüyü göstereceği için son derece şık durmasını sağlayacaktır.
 • Eğer ördüğünüz ürünün ipi tiftik gibi ip bırakan bir cinsse o zaman ördüğünüz ürünü bir gece buzluk içerisine koymanız orada bekletmeniz tiftiklenmesini önleyecektir.
 • Kenar ilmeklerini örgüde örmeden alın böylece daha sıkı olacak ve dikiş daha güzel duracaktır. Örgü örmek istiyorum diyorsanız daha fazlası için videolara bakabilirsiniz.Benzer Yazılar 

BU YAZIYA YORUM YAPIN