19 Mayıs Sözleri

10 Nisan 2018 11 gösterim Yorum Yok 19 Mayıs Sözleri


19 Mayıs Sözleri

Dünyanın ve ülkemiz için en özel günlerden bir tanesi olmaktadır. Bu gün dünyanın en büyük insanını anma günü ve bütün dünya ülkeleri tarafında bilinen bir gündür. 19 Mayıs Sözleri ile alakalı olarak çok sayıda edebiyatçı ve şairlerin sözleri bulunur. Peki nedir bu gün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı. Adına da anlaşılacağı gibi Hem ulu önderimizi anma hem de gençlik bayramıdır.

Bu Gün Ne Oldu

Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin geleceği adına Samsun’a çıkışı ve mili mücadelenin başlangıcı olarak kabul edilen; 19 Mayıs oldukça önemli bir gelişmedir. Bu ulusal başarıyı kutlamak ise geleceğin emanetçileri olarak görülen gençlerin hedef alınmasıyla gerçekleştirilir. Her yıl büyük bir coşkuyla yapılan tören ve kutlamaların yanı sıra; 19 Mayıs Sözleri de paylaşılarak günün anlamı daha da arttırılır. Televizyon ve gazetelerin yanı sıra sosyal medya üzerinden de özellikle Atatürk’ün sözlerine de yer verilir.

19 Mayıs Kutlamaları ve Törenleri

Resmi şekilde yapılan törenlerin yanı sıra, ülkenin her yanında aynı zamanda kutlamalar da yapılır. Özellikle sosyal mecralardan paylaşılan 19 Mayıs Sözleri ile birleşen kitleler belirli noktalarda buluşarak, kutlamalara dahil olabilirler. Yapılan kutlamalarda Atatürk’ün ilkeleri ve ülke için yaptıkları anlatılarak, gelecek neslin önemi vurgulanır. Bunun yanı sıra bazı sanatçılar da konser vererek halkın coşkusuna eşlik ederler.


Logo