19 Mayıs Sözleri


Dünyanın ve ülkemiz için en özel günlerden bir tanesi olmaktadır. Bu gün dünyanın en büyük insanını anma günü ve bütün dünya ülkeleri tarafında bilinen bir gündür. 19 Mayıs Sözleri ile alakalı olarak çok sayıda edebiyatçı ve şairlerin sözleri bulunur. Peki nedir bu gün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı. Adına da anlaşılacağı gibi Hem ulu önderimizi anma hem de gençlik bayramıdır.

Bu Gün Ne Oldu

Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin geleceği adına Samsun’a çıkışı ve mili mücadelenin başlangıcı olarak kabul edilen; 19 Mayıs oldukça önemli bir gelişmedir. Bu ulusal başarıyı kutlamak ise geleceğin emanetçileri olarak görülen gençlerin hedef alınmasıyla gerçekleştirilir. Her yıl büyük bir coşkuyla yapılan tören ve kutlamaların yanı sıra; 19 Mayıs Sözleri de paylaşılarak günün anlamı daha da arttırılır. Televizyon ve gazetelerin yanı sıra sosyal medya üzerinden de özellikle Atatürk’ün sözlerine de yer verilir.

.

Günaydın Şiirleri Güzel Şiirler Hasret Şiirleri Hüzünlü Şiirler İyi Geceler Şiirleri Mutluluk Şiirleri Nefret Şiirleri Ölüm Şiirleri Oyun Ve Oyuncak Konulu Şiirler Okul Şiirleri

Akrep Burcu Aslan Burcu BaLık Burcu Basak Burcu Boğa Burcu İkizler Burcu
Koç Burcu Kova Burcu Oğlak Burcu Terazi Burcu Yay Burcu Yengeç Burcu

.

.

Yararlı Bilgiler