24 Kasım Sözleri

18 Eylül 2018 5 gösterim Yorum Yok 24 Kasım Sözleri


24 Kasım Sözleri

Bu günlerde önemli ve değeri bilinmesi gereken günlerden bir tanesi. Ne demiş Hz Ali “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” işte böyle kutsal bir gün 24 Kasım. Sözleri ise öğretmeler için son derece önemlidir. Türkiye de her yıl 24 Kasım da öğretmenler günü kutlanır. Bu günlerde bütün ülke öğrenci ve talebeleri, kendilerini okutan ve öğreten öğretmenlerine ve ders hocalarına hediyeler alırlar. Hatta bazen onlara şiir de yazanlar olabilir.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk de bizlerin bir öğretmeni sağılır. Bu yüzden de öğretmenlik kutsal ve çok önemli mesleklerin başında gelir. Hz Ali’nin de sözünden yola çıkarak, bu gün ile alakalı, yani 24 Kasım Sözleri ile alakalı olarak çok yaratıcı beyinlerimiz bulunmaktadır.

Günün Anlamı

Ülkemizde çok fedakar bir şekilde, doğudan batıya binlerce öğretmen bulunur. Unutmayın öğretmenlerimiz bizlere hayatı öğretirler. Öğretmen bir kandil gibidir. Kendini yavaş yavaş tüketir sırf başkasına ışık verebilmek için.

Dünya genelinde öğretmen kişiler toplumların özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır. “Öğretmenim canım benim canım benim, seni ben pek çok pek çok severim” İlk okul zamanlarımızda belki de her birimizin bağırarak söylediği şarkılardan bir tanesi de bu olmuştur. 24 Kasım Sözleri arasında bu en fazla bilinen ve söylenenler arasında olmaktadır. Hatta şimdi bile çok sayıda ilk okul öğrencileri, bu özel ve güzel günde bu sözler ile öğretmenlerini kutlamaktadır.

Kıymetli Öğretmenlerimiz

24 Kasım, Sözleri ile değil bu günü bizlere yaşatan ve önemini bizlere sevdirenler ile de anılmalıdır. Asla ve asla bizleri bu günlere getirenleri unutmamalı ve her fırsatta onlara olan borcumuzu ödemeye gayret göstermeliyiz. Ayrıca bir gün değil her gün onlara minnet duymalıyız. Eskiden hediye almak istemeseler de kendi yaptıkları resimler veya minik hediyeler verirlerdi.


Logo