24 Kasım Sözleri


Bu günlerde önemli ve değeri bilinmesi gereken günlerden bir tanesi. Ne demiş Hz Ali “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” işte böyle kutsal bir gün 24 Kasım. Sözleri ise öğretmeler için son derece önemlidir. Türkiye de her yıl 24 Kasım da öğretmenler günü kutlanır. Bu günlerde bütün ülke öğrenci ve talebeleri, kendilerini okutan ve öğreten öğretmenlerine ve ders hocalarına hediyeler alırlar. Hatta bazen onlara şiir de yazanlar olabilir.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk de bizlerin bir öğretmeni sağılır. Bu yüzden de öğretmenlik kutsal ve çok önemli mesleklerin başında gelir. Hz Ali’nin de sözünden yola çıkarak, bu gün ile alakalı, yani 24 Kasım Sözleri ile alakalı olarak çok yaratıcı beyinlerimiz bulunmaktadır.

Günü Anlamı

Ülkemizde çok fedakar bir şekilde, doğudan batıya binlerce öğretmen bulunur. Unutmayın öğretmenlerimiz bizlere hayatı öğretirler. Öğretmen bir kandil gibidir. Kendini yavaş yavaş tüketir sırf başkasına ışık verebilmek için.

Dünya genelinde öğretmen kişiler toplumların özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır. “Öğretmenim canım benim canım benim, seni ben pek çok pek çok severim” İlk okul zamanlarımızda belki de her birimizin bağırarak söylediği şarkılardan bir tanesi de bu olmuştur. 24 Kasım Sözleri arasında bu en fazla bilinen ve söylenenler arasında olmaktadır. Hatta şimdi bile çok sayıda ilk okul öğrencileri, bu özel ve güzel günde bu sözler ile öğretmenlerini kutlamaktadır.

.

Günaydın Şiirleri Güzel Şiirler Hasret Şiirleri Hüzünlü Şiirler İyi Geceler Şiirleri Mutluluk Şiirleri Nefret Şiirleri Ölüm Şiirleri Oyun Ve Oyuncak Konulu Şiirler Okul Şiirleri

Akrep Burcu Aslan Burcu BaLık Burcu Basak Burcu Boğa Burcu İkizler Burcu
Koç Burcu Kova Burcu Oğlak Burcu Terazi Burcu Yay Burcu Yengeç Burcu

.

.