Performansları İle Kalbimizi Kazanmayı Başaran 18 Oyuncu | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Performansları İle Kalbimizi Kazanmayı Başaran 18 Oyuncu

Performansları İle Kalbimizi Kazanmayı Başaran 18 Oyuncu

Son Dönemde Göstermiş Oldukları Performans İle Kalbimizi Kazanmayı Başaran 18 Oyuncu

Ülkemizde sinema ve dizi sektöründe kaliteli işler çıkmaya başladıkça oyuncuların gösterdikleri performansta da bir artış yaşanıyor. Bir karakteri oynamak yerine o karakteri hisseden ve bize bunun bir oyunculuk performansı olduğunu bariz belli etmek yerine o karakter gerçekten varmış hissine kaptıran oyuncuları derledik. Listede yer alan her oyuncu içimize işlemeyi başarmış en az bir karaktere hayat vererek kendileriyle tanışmamızı sağladılar. Bazı oyunculuk performansları beklenilenden fazlasını verir. Bazı karakterlerle kendini bağdaştırtırsın ve diziyi ya da filmi daha ilgi çekici bulmaya başlarsın. Bizim düşüncelerimizin değişmesine duygularımızın değişmesine neden olan insanlardır oyuncular. Ekranda bu kadar fazla iyi oyunculuk sergileyen insan varken gösterilen kötü oyunculuklara katlanamayışımızın nedeni de budur. Oyuncu karakteri oynarken bunun sadece canlandırılan bir karakter olduğunu hissediyorsanız izlediğiniz film ya da dizi size keyif vermez. Bu yüzden oyuncuların oynadığı karakteri seyirciye ne kadar iyi yansıttığı bir dizinin ilerlemesi için oldukça önemlidir.

Gökçe Bahadır

18-  Gökçe Bahadır

Kendisiyle ilk olarak hayat bilgisi dizisinde karşılaşmıştık. O günden bu güne çok büyük bir değişim yaşadı. Kariyer basamaklarını ufak ufak tırmanan Gökçe Bahadır en sonunda hak ettiği yerde. Ufak Tefek Cinayetler dizisinde dürüst ve gururlu karakter Oya’ya can veren Gökçe Bahadır izlerken hepimizi kendine hayran bırakmayı başarıyor.

Çağlar Çorumlu

17- Çağlar Çorumlu

Neredeyse her yerde karşımıza çıktı. Çoğu kişi onu Show TV’de yayınlanan Güldür Güldür programından tanısa da kendisi şekilden şekle karakterden karaktere girdi. Girdiği her rolü başarıyla üstlenen ve kendisini sevdirmeyi başaran Çağlar Çorumlu son olarak bir Cem Yılmaz film olan Arif v 216 filminde Zeki Müren rolü ile karşımıza çıktı.

Tolga Sarıtaş

16- Tolga Sarıtaş

Kendisini Muhteşem Yüzyıl, Benim adım Gültepe, Güneş’in Kızları ve Kötü çocuk gibi dizilerde izledik. Seyirciye kendisini tanıtması ve büyük bir fan kitlesi oluşturması ise Güneş’in Kızları dizisinde oynadığı Ali karakteri ile gerçekleşti. Liseli rollerini oynarken içinde var olan ama yansıtamadığı oyunculuk ateşini Söz isimli askeri dizide yansıtmayı başardı.

Bergüzar Korel

15-  Bergüzar Korel

Yer yer oyunculuğuna eleştiri alan Bergüzar Korel Vatanım Sensin dizisi ile eleştirilere yanıt verdi. Halit Ergenç ile başrolleri paylaştığı dizide bizi her bölüm ağlatmaya yemin etmiş gibi oynadı.

Büşra Develi

14- Büşra Develi

Kendisinde farklı bir tarz var. Gerek görünüş gerekse oyunculuk yönünde izleyiciye kendisini sevdirmeyi bir türlü başarıyor.

Aslıhan Gürbüz

13- Aslıhan Gürbüz

Hepimiz onu Yahşi Cazibe dizisinden tanıyoruz. Ancak yahşi cazibe dizisinden sonra içindeki cevheri herkese gösteren Aslıhan Gürbüz, muhteşem Yüzyıl’da hayat verdiği Aslıhan sultan rolü ile akıllarımızı baştan aldı. Şimdilerde Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Merve rolü ile karşımıza çıkan Aslıhan Gürbüz gerçek yeteneğini konuşturuyor.

Miray Daner

12- Miray Daner

Kendisini ilk tanıdığımızda Medcezir dizisinde senaryoya fazla katkısı olmayan bir rolde oynuyordu. E haliyle oyunculuğunu gösteremedi kız ancak Vatanım Sensin dizisinde rol aldıktan sonra bir izleyenin dönüp bir daha izlediği bir oyunculuk performansı sergilemeyi başardı. Vatanım Sensin dizisinden sonra başrolünde oynadığı Bir Litre Gözyaşı dizisine başlayan Miray Daner burada da bizi bol bol ağlatacak gibi gözüküyor.

Feyyaz Yiğit

11- Feyyaz Yiğit

Ali Atay’ın ölümlü dünya filminde rol alan Feyyaz Yiğit kendisini kısa sürede sevdirmeyi başardı. Gerek senaryo gerek oyuncular anlamında dönemin en iyi filmlerinden olan Ölümlü Dünya filminde herkes çok iyiydi. Ancak Feyyaz seyircinin bir tık daha hoşuna gitti.

Mert Fırat

10-  Mert Fırat

Girdiği her rolde bizi bizden almayı başaran Mert Fırat Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Serhan karakterine rol veriyor. Dizinin en çok konuşulan karakterleri arasında olan Serhan karakterini oynamıyor adeta yaşıyor.

İsmail Hacıoğlu

9- İsmail Hacıoğlu

Kendisini genel olarak sinema ağırlıklı işlerde izliyoruz. Şuan TRT1 kanalında yayınlana bir dizide oynuyor olsa bile İsmail Hacıoğlu dendiği zaman aklımıza ilk olarak sinema gelir. Kendisini uzun zamandır tanıyoruz yeteneğini biliyoruz ancak Ayla filminde öyle bir rol ile karşımıza çıkıyor ki bizim şu ana kadar izlediğimiz bütün karakterleri aklımızdan siliyor ve kendisini yerleştiriyor.

Özge Özpirinçci

8-  Özge Özpirinçci

Kadın dizisinde ki oyunculuğu ile ekran başında yer alan herkesin salya sümük ağlamasına sebep olan Özge Özpirinçci’nin gösterdiği oyunculuk performansı büyük bir alkışı hak ediyor.

Engin Günaydın

7- Engin Günaydın

Yıllardır tanıdığımız ve rolden role girebilen oyunculardan bir tanesi olan Engin Günaydın oynadığı hiçbir rolde sırıtmıyor. Her karakteri üzerine giymeyi becerebilen ve bizleri kendisine hayran bıraktıracak bir oyunculuk performansı sergileyen Engin Günaydın’ı her gün izlesek bıkmayız.

Demet Evgar

6- Demet Evgar

Oynadığı her karakteri izleyiciye sevdirmeyi başaran baştan aşağıya oyunculuk kokan bir kadın olan Demet Evgar Avlu dizisindeki rolü ile de tüm Türkiye’yi ekranların başına getirmeyi başarıyor. Gözlerimizi ondan ayıramıyoruz. 

Erkan Kolçak Köstendil

5-  Erkan Kolçak Köstendil

Oynadığı her rolün hakkını veriyor. Bugüne kadar oynadığı her rolde kendisini sevdirmeyi başaran Erkan Kolçak Köstendil Çukur dizisinin kötü adamı oldu. Yine de kendisini sevdirmeyi başardı. Şeytan tüyü var sanırım kendisinde.

Aras Bulut İynemli

4-  Aras Bulut İynemli

Kendisiyle tanışmamız öyle bir geçer zaman ki dizisi sayesinde gerçekleşmişti. Öyle bir Geçer Zamanki dizisinde Mete karakterine can veren Aras bulut İynemli “beraber yanacaz Ali Kaptan” repliği ile ben buradayım demiş ve muhteşem oyunculuk gösterisi ile adından uzun yıllar söz ettirmeyi başarmıştı. Daha sonra birçok karakterde izlediğimiz Aras Bulut İynemli’nin şu anki zirve noktası Çukur dizisi oldu. kendisi Çukurda Koçova’nın Yamaç’ı rolü ile karşımıza çıkıyor.

Halit Ergenç

3- Halit Ergenç

Karşımıza hangi rol ile çıksa kendini sevdiriyor. Hangi karaktere bürünse o karakter unutulmaz karakterler arasında yer alıyor. Dünya oyunculuk standartlarında ve kalitesinde bir oyunculuk performansı gösteren Halit Ergenç Muhteşem Yüzyıl’dan sonra bir dönem dizisi olan Vatanım Sensin dizisinde gösterdiği performans ile de adından bahsettirmeyi başarmıştı.

Ozan Güven

2-  Ozan Güven

Yıllardır piyasanın içinde olan isimlerden bir tanesi. Ancak son dönemde Fİ dizisiyle isminden söz ettirmeyi başardı. Genellikle komedi ağırlıklı rollerde izlediğimiz Ozan Güven Fi dizisinde canlandırdığı Can Manay karakteri ile uzun yıllar konuşulacak ve akıllardan çıkmayacak bir performansa imza attı.

Rıza Kocaoğlu

1-  Rıza Kocaoğlu

Bugüne kadar neredeyse her çeşit rolde oynadı. Ezel dizisinde oynadığı Temmuz karakteri ile kendisine hayran bırakan Rıza Kocaoğlu her rolünün hakkını vererek oynadı. Şimdilerde Çukur dizisinde oynaması ve bunu seyirciye hissettirmesi gerçekten zor olan Aliço rolü ile izleyenlerin beğenisini topluyor.


Bu yazı 880 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-08-05 21:31:46
Gökçe Leyla: ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN Bir umuttur özgürlük yaşayan her insan için. Hayata tutunmayı sağlayan. Bir
2020-08-04 23:10:32
Sezen: :D :D :D
2020-07-31 22:47:55
Sıla: :D
2020-05-31 00:27:49
2020-04-09 19:23:59
2020-04-09 19:17:59
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x