Günün Sözü
var today_obj=new Date() var today_date=today_obj.getDate() var tips=new Array() var tiptitle='' tips[1]='Öfke her zaman hüsranla sonuçlanan beklentilerden gelir.' tips[2]='Yarı doğrudan çekinin. Yanlış yarısına sahip olmuş olabilirsiniz.' tips[3]='Zayıflar asla affedemez. Affetmek güçlülerin özelliğidir.' tips[4]='Sevincimize en büyük engel kırgınlıktır.' tips[5]='Umut, sahip olduğunuz hissin daimi olmadığı hissidir.' tips[6]='Bugünü şükrederek geçirmeyen birisinin elbette ki yarınları güzel olamaz.' tips[7]='Aşk, davaya benzer, cefa çekmekte şahide: şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.' tips[8]='Yaşam ince bir cam gibidir, beklenmedik bir anda kırılabilir.' tips[9]='Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.' tips[10]='Aşk, âşıkı şîr eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder.' tips[11]='Şikayet ettiğiniz yaşam belki de başkasının hayalidir.' tips[12]='Bir kadının aklindakini yapmasını sadece geciktirebilirsin, engelleyemezsin.' tips[13]='Bu dünyaya istediğimiz gibi gelmedik, bu dünyadan istediğimiz gibi gidemeyiz.' tips[14]='Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.' tips[15]='İnsanın Özü ne ise Gözü de onu görür!' tips[16]='Elini tutan insan yanlışsa, her mevsim kıştır insana.' tips[17]='Bir kadının kaderi sevdiği adamın ihanetiyle sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.' tips[18]='Sevgi, bir kırgınlığın gölgesinde üşüyen samimiyettir bazen.' tips[19]='Zaferin büyüklüğü, Savaşın çetinliği ile ölçülür.' tips[20]='Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.' tips[21]='İlim yalnız zekâyı değil ahmaklığı da arttırır.' tips[22]='Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.' tips[23]='Hakiki hürriyet, yüksek fikirlere esir olmaktır.' tips[24]='Sadık köpek dayağa dayanır, fakat sadakati dayakla değil okşamakla sağlanmıştır.' tips[25]='Kusurumuz ne kadar çoksa, o kadar kusur ararız.' tips[26]='Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.' tips[27]='Kalp söze başlayınca akıl sağır olur.' tips[28]='Hakikat güneşini örten bulutların en kesifi menfaattir.' tips[29]='Fırtına denizde bir kuvvet eseri, insanda aksine bir zaaf eseridir.' tips[30]='Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla.' tips[31]='Yolunu bulmaktan umudunu kesme, çünkü umuttur insana yol gösteren. ' document.write(tiptitle) document.write(tips[today_date])" target="_blank">
Ramazan Bayramı Ne Zaman? | 2022 Ramazan Bayramı Kaç Gün?

Ramazan Bayramı Ne Zaman? | 2022 Ramazan Bayramı Kaç Gün?

Bu Yazımızda Ramazan Bayramı Ne Zaman?, 2022 Ramazan Bayramı Tatili Ne Kadar Sürecek?, 2022 İlk Oruç Ne Zaman Tutulacak?, 2022 Üç Aylar Ne Zaman Başlıyor?, 2022 Kandil Günleri Ne Zaman?, 2022 Ramazan Bayramı Kaç Gün? Detaylar Yazımızda.

Ramazan Bayramı Ne Zaman? 2022

Ramazan Bayramı yılda bir kez kutlanan, Müslüman aleminin heyecan ile beklediği dini bayramlarımızdan biridir. Ramazan Bayramı’nın yanı sıra diğer dini bayramımız ise Kurban Bayramı’dır.

Ramazan Bayramı, Ramazan ayı orucunun 1 ay tutulması sonrası kutlanan, 11 ayın sultanı olarak bilinen Ramazan ayının bitişinin habercisidir.

Peki Ramazan Bayramı bu yıl ne zaman? Ramazan Bayramı ne zaman 2022 diye internet üzerinden arama yaptığımız da karşımıza 2 Mayıs 2022 Pazartesi günü başlayacağı ve 4 Mayıs 2022 Çarşamba günü sona ereceği bilgisi çıkıyor. Bu bilgiyi internet dışında miladi takvimler üzerinden de ulaşabilmekteyiz.

Ramazan Bayramı Tatili Ne Kadar Sürecek?

Ramazan Bayramı Ne Zaman?

Ülkemizde bayramlar söz konusu olduğunda ne kadar tatil yapacağımız sorusu hemen arkasından gelen soru oluyor. Bu yıl Ramazan Bayram’ı tatili uzayacak mı? Hafta sonuna denk gelecek mi gibi soruları sormadan yapamıyoruz.

Peki 2022 Ramazan Bayramı tatili ne zaman? 2022 yılı Ramazan Bayramı tatili ne kadar sürecek? Bu yıl Ramazan Bayramı 2 Mayıs 2022 Pazartesi gününe denk geliyor. Öncesinde 1 Mayıs 2022 Pazar arefe günü oluyor. Arefe günü bayramdan bir önceki güne verilen genel bir isimdir. Ülkemizde arefe günleri de bayrama hazırlık amaçlı yarım gün tatil ediliyor. Bazı firmalar bu yarım günü çalışanları ile görüşerek ve yıllık izinden düşerek tamamen tatil sayabiliyorlar. Devlet de gerekli bulur ise tatili uzatabiliyor. Eğer bu yıl da arefe günü tam gün tatil yapılır ise 1 Mayıs 2022 Pazar gününün tatil olması ile tatil süresi 4 gün olacak.

Ancak normal şartlarda Ramazan Bayramı 3 gündür. Arefe günü ile birlikte ise tatil süresi 3,5 gün sayılmaktadır.

İlk Oruç Ne zaman Tutulacak?

Ramazan Bayramı Ne Zaman 2021

Ramazan Bayram’ını beklerken, 2022 Ramazan Bayramı ne zaman? Sorusuna ek olarak oruç tutan Müslüman aleminin sorduğu diğer bir soru da ilk orucun ne zaman tutulacağı oluyor. Hatta oruç tutanlar öncelikle Ramazan ayının başlangıç tarihini merak ediyor.

Bu ay ne kadar bereketli, huzurlu, mutluluk veren ve hayırlı bir ay olsa da Ramazan ayının zorlukları da mevcut. O nedenle Ramazan ayının yaz dönemine gelmesi, oruç süresinin uzamasına sebep olduğundan Müslümanlar tarihin bir an önce gelmesini sonra da Ramazan Bayramı’na kavuşmayı bekliyorlar.

Bu yıl ilk oruç ne zaman tutulacak? Takvimler üzerinde tüm dini ve milli bayram tarihleri yer aldığı gibi, hicri ay başlangıçları ve kandil tarihleri de veriliyor. Özellikle hicri takvimlerden kolayca bu bilgiye ulaşabiliriz. Eğer bir hicri takviminiz yok ise de internet üzerinden Ramazan ve diğer hicri ayların başlangıç tarihlerini bulabilirsiniz.

Peki ilk oruç ne zaman tutulacak? 2022 yılı Ramazan ayının başlangıç tarihi, 2 Nisan 2022 Cumartesi’dır. 2 Nisan 2022 Cumartesi günü ilk oruç tutulan gün olacağı gibi, 1 Nisan 2022 Cuma günü gecesi ilk sahur yemeği yenilecek. 1 Nisan 2022 Cuma akşamı ise ilk teravih namazı kılınarak Ramazan ayına merhaba denilecek.

Müslüman alemi için çok hayırlı olan bu ay 11 ayın sultanı olarak, heyecan ile beklenmektedir.

Üç Aylar Ne Zaman Başladı?

Ramazan Bayramı Ne Zaman 2021

Müslüman alemi için Ramazan Bayramı, Ramazan ayı tarihleri ne kadar önemli ise 3 ay tarihlerinin önemi de çok büyüktür. Üç ayların bu kadar önemli olmasının sebebi, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in önemli hadisinden gelmektedir. Peygamber efendimiz Recep ayı Allah’ın ayı, Şaban ayı benim ayım ve Ramazan Müslüman aleminin ayıdır sözü önemle takip edilmektedir.

Ramazan ayına girmemize çok az bir zaman kala, 2022 Ramazan Bayramı tatili ne zaman? sorusuna ek olarak 2022 üç aylar ne zaman başlıyor? sorusu da merak ediliyor. Üç ayların en son ve en önemli aylarından Ramazan ayına girmemize sayılı günler kaldı.

Üç ayların ilk ayı Recep ayına 2 Şubat Çarşamba günü girilecek. Ardından üç ayların ikincisi olan Şaban ayına ise 4 Mart Cuma günü girilecek. 27 Şubat 2022 Pazar Günü ayrıca Miraç kandili. Son ay Ramazan ayına ise 2 Nisan 2022 Cumartesi tarihinde gireceğiz. Ramazan ayının son günü ise 3 aylar tamamlanmış olacak.

2022 Kandil Günleri Ne Zaman?

Üç aylar denildiğinde akla hemen kandil günleri gelmektedir. 2022 Kandil günleri ne zaman başlar? sorusuna cevap olarak. Kandil günleri üç ayların başladığı ilk cumartesi gecesi başlar. Bu tarih her yıl değişir. Bu yıl ilk kandil 3 Şubat 2022 Perşembe gecesi. İslam dini inanışına göre Perşembe gecesi Cuma olarak sayılır. Hatta cami minareleri Perşembe geceleri de yanar. Bu nedenle bu yıl 3 Şubat 2022 Perşembe gecesi Regaip kandilidir.

Miraç kandili 27 Şubat 2022 Pazar günü kutlanırken Berat kandili ise 17 Mart 2022 Perşembe günü kutlanacak. Kadir gecesi ise Ramazan ayının içinde kutlanan en hayırlı kandillerden biridir. Bu yıl Kadir gecesi 27 Nisan 2022 Çarşamba gününe denk gelmektedir. En son kandil olan Mevlid kandili ise 7 Ekim 2022 Cuma


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626087782449


Bu yazı 1985 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Resimli Sözler, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Fıkralar, Şairler ve dahasını Sitemizde Bulabilirsiniz..
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
Zorunlu
Zorunlu
boşluk (:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler, inançlara saldırı içeren yorumlar, link web site adresi onaylanmamaktadır.
0 Yorumlar
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x