Şairler


En İyi Şairler

Şiir hayatımızda vazgeçilmez bir ihtiyaç ve şairler de bu şiirlerin mimarı olarak dikkati çekiyor. Şiirin tarihi neredeyse yazının tarihinden daha eskidir. Edebiyatımızda sanat özelliği taşıyan şiirlerin keşfedildiği ilk dönemlerden bugüne kadar bütün şiir ve şairler kategorize edilmiştir. Edebiyatımızın dönemlerine göre şairlerin içinde bulunduğu dönemler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Her dönemi kendi içinde değerlendirip şiir ve şairlerini tahlil etme şansına sahipsiniz. Şairler adına aradığınız her şeyi bu kategori altından bulabilirsiniz.
Edebiyatımız boyunca ses getiren şairlerin şiirleriyle estetik anlamda tat alabilir ve en sevdiğiniz şairlere buradan ulaşabilirsiniz. Edebiyat tarihimizi daha iyi tanıyabilir ve bütün şairlere ulaşma imkânı bulabilirsiniz. Böylece aradığınız eserlere hiç zorlanmadan ulaşma şansına sahip olabilirsiniz.
Her şair kendi dönemi içinde bir akım dâhilinde ya da bağımsız eser meydana getirmiş ve aynı duyguları paylaştığı insanların beğenisini toplamıştır. Sizler de duygu yakınlığı hissettiğiniz ve okumaktan zevk aldığınız şairleri buradan bularak hemen okumaya başlayabilirsiniz. Ayrıca şimdiye dek tanıma fırsatınızın olmadığı, henüz okuma şansına sahip olmadığınız pek çok şair hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Yeni şairler tanıyıp yeni şiirler okumak için şair listemize göz atabilirsiniz.
Bunlarla birlikte şairlerin hayat hikâyelerini gözden geçirebilir yaşantıları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Biyografiler üzerinden şairler hakkında aradığınız tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Aradığınız şiiri ve şairi alfabetik sıra üzerinde kolayca bulabilirsiniz.

ŞAİRLER
 Hüseyin Yurttaş  Hüseyin Nihal Atsız  Hilmi Yavuz  Faruk Nafiz Çamlıbel
 Fuzuli  Gülten Akın  Garcia Lorca  Fazıl Hüsnü Dağlarca
 Hasan Hüseyin Korkmazgil  Ezra Pound  Erhan Güleryüz  Erdem Beyazıt
 Enis Batur  Edip Cansever  Edgar Allan Poe  Ece Ayhan
 Ece Arabul Günel  Charles Baudelaire  Cezmi Ersöz  Cevat Çapan
 Cemal Süreya  Cemal Safi  Can Yücel  Cahit Zarifoğlu
 Cahit Sıtkı Tarancı  Cahit Külebi  Bertolt Brecht  Bekir Sıtkı Erdoğan
 Behçet Necatigil  Behçet Aysan  Bedri Rahmi Eyüpoğlu  Bedirhan Gökçe
 Aziz Nesin  Aydın Hatipoğlu  Attila İlhan  

.

Günaydın Şiirleri Güzel Şiirler Hasret Şiirleri Hüzünlü Şiirler İyi Geceler Şiirleri Mutluluk Şiirleri Nefret Şiirleri Ölüm Şiirleri Oyun Ve Oyuncak Konulu Şiirler Okul Şiirleri

Akrep Burcu Aslan Burcu BaLık Burcu Basak Burcu Boğa Burcu İkizler Burcu
Koç Burcu Kova Burcu Oğlak Burcu Terazi Burcu Yay Burcu Yengeç Burcu

.

.

Yararlı Bilgiler