Şairler


En İyi Şairler

Şiir hayatımızda vazgeçilmez bir ihtiyaç ve şairler de bu şiirlerin mimarı olarak dikkati çekiyor. Şiirin tarihi neredeyse yazının tarihinden daha eskidir. Edebiyatımızda sanat özelliği taşıyan şiirlerin keşfedildiği ilk dönemlerden bugüne kadar bütün şiir ve şairler kategorize edilmiştir. Edebiyatımızın dönemlerine göre şairlerin içinde bulunduğu dönemler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Her dönemi kendi içinde değerlendirip şiir ve şairlerini tahlil etme şansına sahipsiniz. Şairler adına aradığınız her şeyi bu kategori altından bulabilirsiniz.
Edebiyatımız boyunca ses getiren şairlerin şiirleriyle estetik anlamda tat alabilir ve en sevdiğiniz şairlere buradan ulaşabilirsiniz. Edebiyat tarihimizi daha iyi tanıyabilir ve bütün şairlere ulaşma imkânı bulabilirsiniz. Böylece aradığınız eserlere hiç zorlanmadan ulaşma şansına sahip olabilirsiniz.
Her şair kendi dönemi içinde bir akım dâhilinde ya da bağımsız eser meydana getirmiş ve aynı duyguları paylaştığı insanların beğenisini toplamıştır. Sizler de duygu yakınlığı hissettiğiniz ve okumaktan zevk aldığınız şairleri buradan bularak hemen okumaya başlayabilirsiniz. Ayrıca şimdiye dek tanıma fırsatınızın olmadığı, henüz okuma şansına sahip olmadığınız pek çok şair hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Yeni şairler tanıyıp yeni şiirler okumak için şair listemize göz atabilirsiniz.
Bunlarla birlikte şairlerin hayat hikâyelerini gözden geçirebilir yaşantıları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Biyografiler üzerinden şairler hakkında aradığınız tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Aradığınız şiiri ve şairi alfabetik sıra üzerinde kolayca bulabilirsiniz.

ŞAİRLER
 Hüseyin Yurttaş  Hüseyin Nihal Atsız  Hilmi Yavuz  Faruk Nafiz Çamlıbel  Fuzuli
 Gülten Akın  Garcia Lorca  Fazıl Hüsnü Dağlarca  Hasan Hüseyin Korkmazgil  Ezra Pound
 Erhan Güleryüz  Erdem Beyazıt  Enis Batur  Edip Cansever  Edgar Allan Poe
 Ece Ayhan  Ece Arabul Günel  Charles Baudelaire  Cezmi Ersöz  Cevat Çapan
 Cemal Süreya  Cemal Safi  Can Yücel  Cahit Zarifoğlu  Cahit Sıtkı Tarancı
 Cahit Külebi  Bertolt Brecht  Bekir Sıtkı Erdoğan  Behçet Necatigil  Behçet Aysan
 Bedri Rahmi Eyüpoğlu  Bedirhan Gökçe  Aziz Nesin  Aydın Hatipoğlu  Attila İlhan


Günaydın Şiirleri Güzel Şiirler Hasret Şiirleri Hüzünlü Şiirler İyi Geceler Şiirleri Mutluluk Şiirleri Nefret Şiirleri Ölüm Şiirleri Oyun Ve Oyuncak Konulu Şiirler Okul Şiirleri

Akrep Burcu Aslan Burcu BaLık Burcu Basak Burcu Boğa Burcu İkizler Burcu
Koç Burcu Kova Burcu Oğlak Burcu Terazi Burcu Yay Burcu Yengeç Burcu

.