yandex
Sevgilimle Anlaşamıyoruz Ne Yapmalıyım | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Sevgilimle Anlaşamıyoruz Ne Yapmalıyım

Sevgilimle Anlaşamıyoruz Ne Yapmalıyım

data-ad-format="auto">

Bu Yazımızda Sevgilimle Anlaşamıyoruz Ne Yapmalıyım, Sevgilinizle Anlaşamama Nedenleri, Erkek Arkadaşımla Anlaşamıyoruz, Sevgilimle Anlasamiyoruz Ama Ayrilamiyoruz, Anlaşamıyoruz Ayrılamıyoruz, Sevgilimle Aramı Nasıl Düzeltebilirim Detaylar Yazımızda.

Sevgilimle Anlaşamıyoruz Ne Yapmalıyım

Sevgilimizle anlaşamama veya ilişkiler insanları her yönden olumsuz etkileyen sorunlar arasındadır. Sıkıntı, stres, gelecek kaygısı, kararsızlık, genel isteksizlik bizim ilişkimizde ki sorunları tetikliyor olabilir.

Bütün bu yaşadıklarımızı göz önüne alırsak düşen motivasyonumuz bize iletişim güçlüğü yaşatabilir. Sevgilimizle uyumumuzu bozabilir.

Sevgilinizle anlaşamama nedenleri çiftlerin anlaşamamasının nedenleri arasında maddi, manevi sorunlar ve çevrenin etkisi vardır.

Sevgilimle anlaşamıyorum ne yapmalıyım konusunda : Kişi kendi çözümünü önce kendisi yapmalıdır. Bu bahisle öncelikle yapılması gerekenler;

Sorunun ne olduğunu bulma : Çiftlere ait anlaşamama nedenlerinin neler olduğunu bulma, başkalarının etkisinin olup olmadığı, ilişikinin evlilikle sonuçlanma düşüncesi, iki tarafına çözmek isteyip istemeyeceği, aklımızda olan çözüm yıllarının neler olduğu oldukça önemlidir.

Birlikteliklerde beklenti: Bazı ilişkilerde anlaşmazlık çıkması çok normaldir. İki farklı kişi bir araya gelince uyumlu bir birliktelik isteği ön plana çıkmaktadır. Bu iki kişilik ilişki kültürel çevrelerde farklı yetiştirilme nedenlerinden ötürü olabilir. Dünya görüşü, gelecek beklentisi, evliliğe bakış açısının farklı olması olagan nedenler arasındadır. Kendinizi yalnız ve mutsuz hissetme, çaresiz ve çözümsüz hissetmeniz bir ilişkiye başlıyor olmanızı tetiklemektedir.

Ondan neden uzaklaştınız : Sevgilinizin  konuşmaları, toplumdaki hareketleri , hakaret içerikli söylemleri olması sizi kendinden uzaklaştırma da hızlandırıcı etkiler olabilir. Sevgilinizin tüm bunlardan habersiz olması sizi daha da öfkelendirip mesafenizi açmanızı artırmış olacaktır. Burada önemli olan sevdiğiniz kişinin bu sorunun farkına varması , arkadaş çevresini  değiştirmesi, eleştiri düzeyini azaltması sizin ona karşı memnuniyetinizi artırmaya sevgilimle anlaşamıyorum ne yapmalıyım sorunuza cevap bulmakta yardımcı olacaktır.

Ufku dar olan insanlar ne yaptığını bilmez, taşı nereye attığını fark etmez ve bu yaptıklarıyla oluşan tahribatı anlayamazlar. Tartışmalar ilişkilerin en zor durumudur. Sorunlar varsa çiftler karşılıklı olarak düşünmelidir. Ne yaptıklarını ne yapmaları gerektiğinin farkında olmalıdırlar.

Eğer sorunun kendinizde olduğunu düşünüyorsanız sevgilinizi karşınıza alıp onunla konuşmaya çalışın

Ona nasıl mutlu olacağını sorun, mutluluğunu istediğini hissettirin. Kendisinde olan beğenmediği huylarını değiştireceği yönünde adımlar atacağınızı anlatın.

Doğru bir ilişki ve mutlu bir birlikteliği evlilikle sonuçlandırmak için çiftlerin iyi taraflarını ön planda tutmak gerekir. Bu şekilde birlikteliğimizde ki dengeyi sağlamış oluruz.

Ancak unutulmaması gereken konuların başında kimse kimsenin her istediğini kusursuz olarak yerine getiremez. Anlaşmazlıkların temel nedeni de budur. Birlikteliklerde yeteri kadar konfor sağlanmadıysa ayrılıklarda kaçınılmaz olabiliyor. Konfordan kastım yeteri kadar gezmemiş olmaları olabilir.

Başarılı iletişim kurabilme : İlişkinizde ki anlaşmazlıklar çözümlenemezse ilişkinizi güçlendirmek gerekebilir. Üzüntü , gelirim sinir stres durumları bahsettiğimi gibi her ilişkide olmazsa olmazlar arasındadır. Bu sorunların kaynağı gerçeklikten uzak, mantıksız talep, yaşanmamış beklentiler ya da daha öncede muallakta kalan  konular olabilir.

Anlaşmazlığınızın çözümünde dürüst olmak ve empati duymak gerekir. Taraflar sakin olarak kalabildikçe iletişim çok daha kolaylıkla sağlanacaktır. Çünkü sağlıklı ve doğru iletişim önemli ve düzgün kararlar aldırdığı gibi  çatışmaları her zaman çözüme kavuşturacaktır.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 2137 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x