Şiirler


En İyi Şiirler

Şiirler sözün en anlamlı hâli müzikle birleşmiş şeklidir. Şiir, içinde müziği de barındırır ki şiir severler ancak bu müziği duyabilir. Kimi zaman mutluğumuzu çoğu zaman da hüznümüzü kimseyle değil şiirle paylaşırız. Okudukça şairin duygu dünyasına girer farklı zaman dilimlerinden aynı evrene yolculuk ederiz. Bizi anlayan birilerinin olduğu hissiyle mutlu oluruz. Yalnızlık çekmeyiz. Çünkü şairler vardır. İşte bu şairler şiirlerini belli bir anlayış ve dünya görüşü içinde oluşturmuştur. Bu kategori altında her döneme ait şiirleri bulabilirsiniz.

Dünden bugüne yazılan şiirlere baktığımızda çok çeşitli tema ve kategorilerde şiir bulabiliriz. İslam Öncesi dönemde kahramanlık, yiğitlik konuları işlenirken İslami dönemde tasavvuf, İslam ve aşk konulu şiirler yazılmış, Serveti Fünun ve Fecri Ati dönemlerinde bireysellik ön plana çıkmış, Milli Edebiyat döneminde milliyetçilik akımı ön plana çıkmış ve Cumhuriyet Döneminde konular tamamen genişlemiştir. Artık günümüz Türk Edebiyatına geçiş yapılmış ve şiirin sınırları büyük oranda kaldırılmıştır. Her şeyin şiirin konusu olabileceği fikri yaygınlaşmış ve modern şiire geçiş yapılmıştır. Bu dönem içinde de çeşitli şiir akımları bu düşünceleri çürütmüş ya da desteklemiş ve kendi kaidelerini içeren şiir örnekleri vermişlerdir. Şairler bulundukları akımın şiir özelliklerini savunmuş ya da hiçbir akıma mensup olmadan bağımsız şiir yazmaya devam etmiştir.

İşte tüm bu dönemleri içeren ve ilginizi çeken şiirleri şiir kategorimiz altında bulabilirsiniz. Yukarıdaki dönemlere ait şiirlere ve aradığınız temalara bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Sitemiz içinde şiir ve şairlere dair her şeyi bulabilirsiniz.


Günaydın Şiirleri Güzel Şiirler Hasret Şiirleri Hüzünlü Şiirler İyi Geceler Şiirleri Mutluluk Şiirleri Nefret Şiirleri Ölüm Şiirleri Oyun Ve Oyuncak Konulu Şiirler Okul Şiirleri

Akrep Burcu Aslan Burcu BaLık Burcu Basak Burcu Boğa Burcu İkizler Burcu
Koç Burcu Kova Burcu Oğlak Burcu Terazi Burcu Yay Burcu Yengeç Burcu

.