Kış Şiirleri

11 Ekim 2017 11 gösterim Yorum Yok Kış Şiirleri


Modern Türk şiirlerinde kış ve kar simgesi sorunsal bir devamlılık olarak değil, kesintiye uğrayan bir keşif biçiminde ortaya çıkar. Kış İle İlgili Şiirlerde kar ve kış kelimesine rastlamak mümkündür. Bu yaygın olan kullanım sorunsal olarak yer almaz. Aksine kışın soğuğu iliklere kadar hissedilse de kar henüz yeri o bembeyaz örtüsüyle kaplamasa da bütün güzelliklerinden bahsedilir bu mevsimin. En Güzel Kış Şiirleri kardan soğuktan şikayetçi değildir. Başka bir deyişle çamurdur, yağmurdur, soğuktur asıl güzel olan şey.

Kış Şiirleri

Kış Şiirleri Nazım Hikmet ve daha birçok şairin dizelerine konuk olmuştur. Her mevsimin ayrı bir güzelliği vardır elbette. Ama kış başkadır. Hava buz iken evde yanan o sıcacık sobanın verdiği haz ayrıdır. Kış Konulu Şiirler kışın hem güzelliklerinden hem de zorluklarından bahseder. Aşkı, sevdayı simgeler. Bu şiirlerde bahsedilen nitelikler fiziki ortamın gerisinde ve zemininde yer alır. Kış Hakkında Şiirler yazan şairlerden daha iyi kim bilebilir ki bütün bunları. En soğuk havalarda bile insanın içini ısıtır bu şiirler.

Bir hazan mevsimidir, bir hüzün mevsimidir kış. Kış Şiirleri 2 Kıtalık, Kış Şiirleri 3 Kıtalık ve Kış Şiirleri 4 Kıtalık olarak yaz günlerinin özlemini, kışın soğuğunda yaşanan sıcacık aşkları anlatır. Serin ve soğuk rüzgarlar, kısalan günler, çöken karanlıklar kime hüzün vermez ki? Kimi gelip geçen ömrüne yanarken kimi de sevgilisiyle geçen yaz günlerinin özlemini duyar.

Güzel Kış Şiiri deyince; lapa lapa yağan kar gelir insanın aklına. Sobanın üzerinde pişen kestaneler,  battaniyelerin altında izlenen filmler, huzuru uykular gelir. Kış Şiirleri Uzun da olsa Kış Şiirleri Kısa da olsa ünlü şairlerin kaleminden en güzel şekilde çıkarlar. Sıcacık bir evin penceresinden izlerken dışarıyı, şen kahkahalar atıp kardan adam yaparken daha bir güzeldir kar. Kış Şiirleri 2017 bütün bu güzellikleri tarif eder insana, yaşatır ve yaşattırır hatta.

.

Günaydın Şiirleri Güzel Şiirler Hasret Şiirleri Hüzünlü Şiirler İyi Geceler Şiirleri Mutluluk Şiirleri Nefret Şiirleri Ölüm Şiirleri Oyun Ve Oyuncak Konulu Şiirler Okul Şiirleri


Logo