Tığ İşi Bolero Yapımı | Sözler, Mesajlar, Yararlı Bilgiler, Şiirler, Şairler, Burçlar

Tığ İşi Bolero Yapımı


14 Kasım 2017 19 gösterim Yorum Yok Yararlı Bilgiler


( TIĞ İŞİ BOLERO YAPIMI )    

Tığ işi bolero yapımı Örgü örmeyi ve tığ işiyle bir şeyler üretmeyi seviyorsanız kışın gelmesiyle beraber siz de öreceklerinizin listesini şimdiden yapmaya başlamış olabilirsiniz. Tığ işi bolero yapımı da bunlardan biri olabilir.

Tığ İşi Bolero Yapımı

Geçmiş yıllarda çok fazla moda olan bolerolar artık günümüzde de çok fazla moda olduğu için sıklıkla kullanılıyor. Bolero örmek isteyenler de ister şişle ister tığ kullanarak kendilerine birbirinden güzel modeller yapabiliyor.
Tığ İşi Bolero Yapımı

Bolero örmek için dergilere bakarak model bulabilir, internette gezinebilir ya da farklı modeller seçmek için videolara da bakabilirsiniz.Tığ işi bolero yapımıhakkında bir çok blog sitesinde anlatımlı ve resimli olarak bolero modelleri göreceksiniz. Hem kendiniz için hem de kız çocuğunuz için çok sevimli ve şık duracak bolero modelleri bulabilirsiniz. Üstelik bunların örmesi çok kısa zaman aldığı için kısa sürede bolero bitecektir. Sevdiklerinize de hediye edebilir ve kendiniz de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tığla örebileceğiniz modellerden birini de şu şekilde yapabilirsiniz:

  • Öncelikle tığ seçimi ve ip seçimi konusunda özgür olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu tamamen size kalmış bir durum olduğu için kalınlığını ve inceliğini istediğiniz gibi ayarlamanız gerekir.
  • Arka ve ortası için tığ ile dikdörtgenler yaptıktan sonra çevresini örmeye başlayabilirsiniz. Bunun için de öncelikle aralara 2 zincir çekerek 3’lü trabzan yapmanız gerekir.
  • İki yanını yaparken dikkat etmeniz gereken nokta çok sıkı örmemenizdir. Çünkü bu yanları çok sıkı örerseniz kol kısmında kasma yapar. Çember şeklidne örmeye devam ettiğiniz zaman yanlar için kol oyuntusu oluştuğunu göreceksiniz.
  • İlerlemeniz şu şekilde olmalıdır: üçlü trabzan üç zincir, üçlü trabzan ve tekrar üç zincir çekerek diğer boşluğa da aynı işlemi yapmalısınız.
  • Tığ işi bolero yapımıtığ ile örmeyi sevenlerin çok basit bir şekilde örebileceği bir model olduğundan çok fazla rağbet görür.
  • Tüm çevreyi bir sıra ördükten sonra ikinci sıraya geçmeniz gerekir ve burada da üçlü trabzan yapmalısınız. Ancak aralara dört zincir çekmeniz gerekir.
  • Devam ettikçe her sıra için zincir sayısın birer birer arttırmayı unutmamanız gerekir.
  • Kullandığınız ipin kalitesi önemli olduğu için uzun süreli kullanmak istiyorsanız ya da sevdiklerinize hediye olarak boleriyou götürecekseniz o zaman mümkün olduğu kadar kaliteli ipler kullanmalısınız.Benzer Yazılar 

BU YAZIYA YORUM YAPIN