yandex
Tığ İşi Kasketli Şapka Yapılışı | En iyi Anlamlı, Güzel Sözler Arşivi ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Tığ İşi Kasketli Şapka Yapılışı

Tığ İşi Kasketli Şapka Yapılışı

Bu Yazımızda Tığ İşi Kasketli Şapka Yapılışı, Tığ İşi Şapka Modeli Nasıl Ortaya Çıkarılmalıdır?, Tığ İşi Süsleme Nasıl Yapılmalıdır?, Kasketli Şapka Bayan, Tığ İşi Bere Yapımı, Değişik Şapka Modelleri Ve Yapılışları Detaylar Yazımızda.

Tığ İşi Kasketli Şapka Yapılışı

Tığ işi kasketli şapka yapılışı sırasında hem erkek çocuklar için hem de kız çocuklar için harika modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Yetişkinler de bu modellerden hoşlanıyorlarsa muhteşem kasketli şapkaları kendi yaratıcılığınızı da ortaya koyarsanız çevrenizi de etki altında bırakabilirsiniz.

Tığ işi olması modellerin ortaya koyulmasını daha da kolay bir hale getirmektedir. Tığ işi kasketler ile beraber süslemeleri de adeta doruk noktasına çıkarabilirsiniz. Tığ İşi Eldiven Yapımı Kullandığınız yünün tığ ile tiftik tiftik olmayacak modellerden birini tercih etmelisiniz. Aksi takdirde örme işleme işlemi sırasında sıkıntılı ve sinir bozucu durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Tığ İşi Kasketli Şapka Yapılışı

Tığ İşi Şapka Modeli Nasıl Ortaya Çıkarılmalıdır?

Tığ işi kasketli şapka yapılışı konusunda hızlı bir biçimde işlem gerçekleştirebilmek için yününün türüne özellikle dikkat etmelisiniz. Yünün yumuşaklığı sizin için özellikle büyük bir önem teşkil etmelidir. Kartopu markasının yünlerinin bu konuda sizi asla yarı yolda bırakmayacağı da farkında olunması gereken detaylardandır. Değişik Şapka Modelleri Ve Yapılışları

Dileyen kişiler misinalı olan şişler ile de işlemlerini gerçekleştirebilirler. Hatta son dönemlerde şiş konusunda daha çok tahtadan olan şişlerin kullanıma alındığı bilinmektedir.

Tığ İşi Kasketli Şapka Yapılışı
  • 80 ilmek olarak örgünüze başlamalısınız. Bir tarafta 35 ilmek bir diğer tarafta da 5 ilmek bulunmalıdır. Ortada ise 10 ilmeklik bir pay kalması gerekmektedir.
  • Çoğaltılacak olan ilmek kısmı ise 10 ilmeklik alanda karşımıza çıkacaktır.
  • Bu alanın işlemesi sırasında bir ters bir de düz modelini kullanıma alabilirsiniz. 10 ilmeklik olan kısmın çoğaltılması ile beraber kişilerin şapkasının siper bölümü ortaya çıkarılacaktır.
  • Erkeklerde daha çok Selanik örgü tercih edildiği için siper ve lastik olan kısmının tamamlanmasının ardından Selanik örgüye geçebilirsiniz.

Bu siperin yapılışının akabinde bitirme işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Tığ işi olarak ortaya koyulan modellerde bitirme şişe göre biraz daha zor ortaya koyulmaktadır.

Tığ İşi Kasketli Şapka Yapılışı

Tığ İşi Süsleme Nasıl Yapılmalıdır?

Tığ işi kasketli şapka yapılışı sırasında süslemeler hem kadın hem de çocuklar için ortaya oyulmuş olan modellerde çok daha ön plana çıkmaktadır. Tığ Örgüsü Bere Yapılışı Tığ işi olarak ortaya koyulmuş olan çiçekler ile ya da boncuklar ile süsler ile dilediğiniz gibi süsleme aşamasını tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde modelinizi daha da hoş bir hale getirebilirsiniz


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 1869 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x