Twitterda TT (trend topic) Olmak İçin Ne Yapmalıyım? | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Twitterda TT (trend topic) Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Twitterda TT (trend topic) Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Bu Yazımızda Twitterda TT (trend topic) Olmak İçin Ne Yapmalıyım?, Twitter Tt Yapma Hilesi, Twitter Tt Yapma Uygulaması, Twitter Tt Satın Al, Trend Topic Nasıl Oluşur?, Hangi Twitler Trend Topic Oluyor? Detaylar Yazımızda.

Twitterda TT (trend topic) Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Twitter profilinizin etkili olması aklınızdan geçenlerin değerli hale gelmesi Twitter beğeni sayınızın artmasına bağlıdır. Twitter beğeni sayısı doğrudan fikirlerinizin değer bulmasını etkiler. Etkili bir twitter profili ile milyonlara ulaşabilirsiniz. Hedef kitle ve gündem konusu belirlemek ilk yapacağınız iş olmalı. Sosyal medyanın etkin kullanımı konusunda izlenmesi gereken yol haritasını bilmek twitterda TT (trend topic) olmak için ne yapmalıyım sorusunu yanıtlamanızı sağlayacaktır.

Sosyal konularda sesinizi duyurmanıza yardımcı olan Twitterda etkili bir profil sahibi olmak popüler olmanızı sağlar. Gündemdeki konular hakkında etkili söylemleri yayınlayabileceğiniz bu platformda beğeni sayınızın yükselmesi ve bir konuda en çok beğenilen twiti atmış olmak trend topic olmak demektir. Gündemde olan herkesin ilgilendiği bir konuda en ilgi çekici cümleyi söylemek milyonlarca insanın o cümleyi beğenmesi demektir.

Trend Topic Nasıl Oluşur?

Trend topic oluşması için bir etiketle yazılan twitin yorum alması, RT yapılması ve favori yapılması gerekiyor. Yani bu birçok hesaptan bir etiketin elbirliğiyle üst sıralara çıkarılması demek. Şöyle de bir şey var ki bu hesaplar robot hesap da olabiliyor. Mevcut hesapların %20’si zaten robot hesap. Yani belli yazılımlarla oluşturulmuş hesaplar. Tabi etiketlerin yapay bir şekilde yükseltilmesi uygulamanın oluş amacına hizmet etmiyor. Yine de bu şekilde trend topic olmuş onlarca twit var. TT listesinde başlarda yer alan bir twit eğer gündemle alakalı değilse bu yapay olarak elde edilmiş bir şeydir.

Doğal olarak TT olan twitler herkesin ilgilendiği, gündem olan bir konuda atılmış en etkili twitlerdir. Örneğin bir iş adamının eşinin doğum gününü kutlaması TT olduysa orada robot yazılımlar devreye girmiş demektir. Siz eğer kendi çabalarımla twitterda TT (trend topic) olmak için ne yapmalıyım diyorsanız o zaman gündemdeki konuları mutlaka takip etmeli. Etkili twitlerin hangileri olduğunu keşfetmelisiniz. Bir diğer yöntem de başka hesaplar açıp kendi hesabınızdan attığınız twiti yukarılara taşımak. Ama bu da yine etik olmayan yollardan biri.

Hangi Twitler Trend Topic Oluyor?

En başta o günün konusu neyse o konuda atılan ilginç ve etkileyici twitler yükseliyor. Birilerinin size hak vermesi ya da söylediğiniz şeyin o günün atmosferine tam olarak oturması gerekiyor. Bir twitin TT olmasında birden fazla kişinin o twiti atması temel noktadır. Bu nedenle bu tür başka hesaplardan yapay twit yükseltme oyunları oynanabiliyor. Aslında ortak bir akıldan çıkmış olan twitler TT oluyor. Milyonlarca kişinin bir konuda aynı şeyi düşünmüş ve bunu paylaşmış olması gerekiyor. Twitterda TT (trend topic) olmak için ne yapmalıyım sorusuna cevap verirken bunun farklı yolları olduğunu anlatmaya çalıştık. Tercihi yapmak size kalmış. Belli bir ücret ödeyerek bir gün boyunca TT olan kişiler de var.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 822 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-08-05 21:31:46
Gökçe Leyla: ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN Bir umuttur özgürlük yaşayan her insan için. Hayata tutunmayı sağlayan. Bir
2020-08-04 23:10:32
Sezen: :D :D :D
2020-07-31 22:47:55
Sıla: :D
2020-05-31 00:27:49
2020-04-09 19:23:59
2020-04-09 19:17:59
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x