Üzerime Araba Var Kredi Çıkar Mı? | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Üzerime Araba Var Kredi Çıkar Mı?

Üzerime Araba Var Kredi Çıkar Mı?

Üzerime Araba Var Kredi Çıkar Mı?

Bankaların kişilere kredi sağlarken muhakkak nakde dönüştürülecek bir mal varlığını ipotek olarak göstermeleri talep edilmektedir. Üzerime araba var kredi çıkar mı sorusu da bu nedenle kişilerin en çok merak ettikleri noktaların başında gelmektedir. Araba da ipotek olarak kabul edilmektedir. Kefilsiz Şartsız İhtiyaç Kredisi Tabi ki bu noktada arabanın sahip olduğu nitelikler ve durum büyük önem arz etmektedir.

Araba ipotekli kredi hesaplama işlemleri bankaları koymuş oldukları faiz oranlarına göre değişim göstermektedir. Kredi çekerken bu faiz ve vade planlaması konusunda oldukça dikkatli işlem gerçekleştirmelisiniz. İpoteğin haricinde muhakkak düzenli bir gelire sahip olmanız da talep edilmektedir.

Araba Üzerine Kredi Çekme Şartları

Araba ipotekli kredi Garanti Bankası tarafından sağlanabilmektedir. Kişilerin kurallar bazında şu adımlara dikkat etmesi istenmektedir;

  • Kişilerin arabalarını ipotek ederek çekecekleri kredileri vadesi en fazla 48 ay olabilir.
  • Ödeme planlaması konusunda değişik sistemler belirleyebilirsiniz. Özellikle birer ay boşluklu ödeme sistemleri sıklıkla tercih edilmektedir.
  • Rehin alınan arabanın kaskosu ve sigortasının direkt olarak banka tarafından yapılacağı da bildirilmelidir.
  • Krediyi kullanan kişinin hayat sigortası da yapılmaktadır.
  • Elde edeceğiniz kredi miktarı ise rehin olarak göstermiş olduğunuz arabanın eksper tarafından belirlenen değerinin yarısı kadardır.

Araç ipotekli kredi Denizbank dahilinde de hemen hemen aynı kurallar çerçevesinde kişilere sunulmaktadır. Bazı detaylarda değişimler olabilir. Ön başvurunuzu yaptıktan sonra detayları öğrenebilmek adına şubelere gidebilirsiniz. Finansbank araç ipotekli kredi için aynı koşullar ile müşterilerini şubelere beklemektedir.

Araba Üzerine Nasıl Kredi Çekilir?

Araba Üzerine Nasıl Kredi Çekilir?

Ziraat Bankası araç ipotekli kredi almak isteyen kişilerin de öncelikle ön başvurularını yapmaları daha sonra şubelerden detaylar hakkında bilgi almaları gerekmektedir. Ön onayın alınmasının bir kesinlik arz etmeyeceğinin de farkında olmalısınız. Ancak ön onayın sonrasında belgeler de sorunsuz bir biçimde teslim edilirse gerekli olan kredilendirme sorunsuz olarak tamamlanabilir.

Hangi Arabaya Ne Kadar Kredi Çıkar?

Üzerime araba var kredi çıkar mı sorusunun maddi olarak net bir yanıtı bulunmaktadır. Bankalar arabaları ipotek altına alarak kişilere kredi sağlamaktadır. Bu kredinin değeri sizin aracınızın modeline ve durumuna göre değişim göstermektedir. Arabanızın değerinin yarısına kadar kredi çekme imkanınız bulunmaktadır.


Bu yazı 802 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-08-05 21:31:46
Gökçe Leyla: ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN Bir umuttur özgürlük yaşayan her insan için. Hayata tutunmayı sağlayan. Bir
2020-08-04 23:10:32
Sezen: :D :D :D
2020-07-31 22:47:55
Sıla: :D
2020-05-31 00:27:49
2020-04-09 19:23:59
2020-04-09 19:17:59
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x