Bolero Modeli ve Yapılışı – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Bolero Modeli ve Yapılışı

Bolero Modeli ve Yapılışı

Anlatımlı bolero yapımı, yazlık bolero modelleri ve yapılışı, tığ işi bolero modelleri ve yapılışı..Detaylar yazımızda…

Bolero Modeli ve Yapılışı

Örgü ve el işlerini sevenler hem kendi çocukları için hem de sevdikleri için birbirinden farkı örgü modelleri denemeye başlamış olabilir. Bolero modeli ve yapılışı hakkında detaylı fikir edinmek için baktığınız sitelerde ve dergilerde birbirinden farklı modeller göreceksiniz.

Bolero Modeli ve Yapılışı-2

Üstlik geçtiğimiz yıllarda moda olan bolero bu senenin de tekrar modası olacak gibi gözüküyor. Bu nedenle kışın yaklaşması nedeniyle şimdiden farklı bolero modellerine bakabilir ve kalan iplerinizi bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Bolero Modeli ve Yapılışı Yeni ipler alarak da hem kendiniz için hem de küçük kız çocukları için çok şık bolerolar örebilir ya da bundan tamamen uzaklaşarak kazaklar ve hırkalar örebilirsiniz. Farklı renkte bolero modelleri örerek, örme hızınızı da arttırabilirsiniz.

Üstelik bu bolerolar pratik ve kısa süreceği için bir çok farklı çeşidini dilerseniz yapabilirsiniz. Bolero modeli ve yapılışıiçin videolar da izleyerek daha ayrıntılı şekilde yapım aşamalarını görebilirsiniz. Basit olan kazak şeklindeki boleronun nasıl yapıldığını şu şekilde anlatabiliriz:

 • İlk olarak bu modele koldan başlandığını ve üst kısmın ya da diğer kısımların ayrı ayrı örülmediğini söyleyebiliriz. Yani bolero zaten bütün olarak örüldüğü için kolay bir şekilde örgüyü bitirebilirsiniz.
 • Şiş numarası ve ipin kalınlığı tamamen size aittir. Kalın bir bolero istiyorsanız kalın iplerle en az 5 ve üstü numaraya sahip şişler alabilirsiniz. Ya da daha ince bolerolar örebilirsiniz.
 • Normal bir beden için kol aşamasından 20 ilmekle başlamanız yeterli olacaktır. Ardından 30 sıra haroşo öreren boleroya devam edebilirsiniz.
 • İlk sıra bittikten sonra 15 ilmek arttırmalısınız. Sonrasında ikinci sırada da 15 ilmek arttırmanız gerekir.
 • Saç örgüsünün de olduğu modelde saç örgüleri 3x3x3 şeklinde olmalıdır. Her sıra için sağda ve solda olmak üzere 1 ilmek arttırmayı da unutmamanız gerekir.
 • Kol bittikten ve bolero tamamlandıktan sonra toplamda 6 tane saç örgüsü olmalıdır. Bunların 3’ü önce ve kalan 3’ü de arkada olacak şekilde dizilmelidir.
 • Ördüğünüz örgü kısımlarını keserken kaç ilmek arttırdaysanız onu keserken sağda ve solda aynı sayıları kullanmaya ve eşit kesmeye dikkat etmelisiniz.
 • Bolero modeli ve yapılışıhakkında detaylı videolar izlerseniz nasıl yapıldığını daha iyi anlayacak ve kısa sürede bolero yapacaksınız.


Bu yazı 435 kez okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bu Yazıya Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM