En iyi sözler, Güzel sözler kısa ve öz, Anlamlı kısa güzel sözler

Düz Örgü Bere Yapılışı

Bere bitişi nasıl yapılır, bere kesimi nasıl yapılır, bere örerken eksiltme nasıl yapılır..Detaylar yazımızda…

Düz Örgü Bere Yapılışı

Düz örgü bere yapılışı Havaların soğumaya başladığını hissedenler kışın da gelmesiyle birlikte hemen kışlık örgü stoğunu açmaya başladı ve bu kış neler örebileceği hakkında araştırma yapmaya koyuldu. Eğer siz de örgü ve el işlerini seviyorsanız bu kış yapabileceklerinizin arasında mutlaka şapka ve bereler vardır.

Düz Örgü Bere Yapılışı

Her kışın vazgeçilmez örgü aksesuarları olan şapkalar hem çok kolay örüldüğü hem de çok kısa sürdüğü için örgüye yeni yeni ısınanların bile ilk tercihidir. Düz örgü bere yapılışı da bunların en kolayları arasındadır. Anlatımlı Bere Modelleri Derya Baykal Eğer yeni örmeyi öğrendiyseniz ve sevdikleriniz için basit ama kullanışlı aynı zamanda da şık duracak bir ürün arıyorsanız bu kesinlikle düz bereler olacaktır.

Düz Örgü Bere Yapılışı-2

Örmesi son derece basit olduğu için sizi zorlaştırmayacak ve olası hataları da göstermeyecektir. Üstelik geçen kıştan elinizde kalan ipler varsa bu ipleri değerlendirmenin en güzel yollarından biri de düz örgü bere yapılışıöğrenmektir.

Böylece az iple, son derece şık bereler yapabilir, bunları çocuklarınıza da hediye edebilirsiniz. Kulaklı Bere Modelleri Anlatımlı En basit şekilde berenin şu şekilde örüldüğünü söyleyebiliriz:

  • Ortalama bir baş ölçüsü dikkate alınırak başlanırsa 80 ilmekle başlamak ideal olacaktır. Ancak yine de öreceğiniz kişinin baş ölçüsüne göre ilmek belirlemeniz daha doğru olacaktır.
  • İlk olarak başı tutması açısından 10 sıra bir ters bir düz örerek lastik kısmını oluşturmanız gerekir. Geriye kalan kısmını da aynı şekilde lastikle devam ettirmeniz gerekir. 1 karış düz örgü ördükten sonra kesme işlemine başlayabilirsiniz.
  • İlk sırada iki ilmek ördüken sonra sadece bir kesin. Sonrasında da iki düz örün ve yine bir kesin. Bu şekilde keserseniz ikinci sırada kesme bitecektir.
  • Üçüncü sıraya geldiğinizde diğer kesme gibi yapmadan bu kez her ilmeği kesin.
  • Dördüncü sırada da üçüncü de yaptığınızı devam ettirin ve her ilmek için kesme işlemi uygulayın. Şişinizde 8 tane ilmek kalana dek kesmeyi sürdürün.
  • 8 ilmeği de dikimle halledeceksiniz ve ördüğünüz ipliği dikiş ipi olarak da aynı zamanda kullanabilirsiniz. Şapkayı tersten dikmeyi unutmamalısınız yoksa dikiş izleri şapka üzerinde gözükür.
  • Hayvan Figürlü Bere Modelleri Yapılışı Düz örgü bere yapılışı modelini öğrendikten sonra bu son derece kolay modeli kısa sürede yaparak sevdiklerinizi yaptıklarınızda çok mutlu edebilirsiniz diyebiliriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ