En iyi sözler, Güzel sözler kısa ve öz, Anlamlı kısa güzel sözler

Eşim Artık Beni Beğenmiyor

Esim fizigimi beğenmiyor, eşim vücudumu beğenmiyor, kocan seni begenmiyorsa…Detaylar yazımızda…

Eşim Artık Beni Beğenmiyor

Eşim Artık Beni Beğenmiyor

Eşim beni sevmiyor, beğenmiyor bir çok insan tarafından bir yakınma olarak dile getirilmektedir. Yakınma olarak başlayan bu süreç psikolojik tedaviyi bile gerektirecek sonuçlara neden olabilmektedir. Bu sorunun cevabı için bile bir çok uzmana söz konusu sebepten dolayı şikayetçiler gitmektedir. 

Eşim beni beğenmiyor düşüncesi gerçek olabilir mi? Bu düşünceye sahip olmak eşimizin bizi beğenmiyor olması anlamına gelmemektedir. Bizi bu düşünceye iten sebeplerin neler olduğuyla alakalı geniş bir araştırma yapılmalıdır. Bu düşünceye iten sebepleri kağıda dökerek sorgulayabiliriz. Tüm bu düşüncemizin sebebi kıskançlıkta olabilir.

Ruhumuzu en çok zedeleyen duygumuz kıskançlıktır. Bu duygu bizi her şeye sahip olma isteği yaratıp önceliği kendimize verme isteğini uyandırabilir. Sahip  olduklarımızı kaybetme duygusu ise kıskançlık duygularını harekete geçirip ivme kazandıracaktır.

Sorgulamalar neticesinde eşinizin sizi sevmediği kanaatine vardıysanız ne yapabilirsiniz: Eşiniz sizi sevmiyor olabilir. Biz duygularımızdan emin olabilir ancak eşimizin duygularını belirleyici olamayabiliriz

Bu gibi durumlarda sevgi testleri yaparak eşinizin sizi sevip sevmediğini kontrol edebilirsiniz. Eşinize soracağınız sorular onları kızdıracak nitelikte olup böylelikle yalan söyleyip söylemediğini kontrol edebilirsiniz.Rahatlıkla birçok evlilik bu dönemi atlattığını söyleyebiliriz.

Eşim artık beni beğenmiyor algısının altında eşlerin eskiden olduğu gibi bağlı olmadığı düşüncesi yer alabilir. Eş eskisi gibi ona sarılmıyor , cinsel istek duymuyor, sevgi ile bakmıyor ve  konuşma sıklığıda azalmışsa sizin aklınızda eşinizin hayatında bir başkası var kuşkusu uyanmış olabilir.

Tüm bunlar eşinizin iş hayatında ki yoğunluğuna bağlı da olabilir.  Bu durumda kuruntuya kapılmış olma ihtimali de söz konusu olacaktır. Maddi durum, psikolojik hali hatta korku ve endişeleri de size karşı davranışlarını istem dışı değiştirmiş olabilir. Bu yüzden eşinizi suçlamaya başlamaktan kaçınmalı onu anlamaya çalışmalısınız. Sorgulamak aranızda ki sorunun artmasına neden olacaktır. Böylelikle bu sorun kavgaya dönüşebilir ve belki de eşinizde siz karşı bir miktar soğumaya sebep olabilir.

Sorunların sürekli hale gelmesi, tartışmaları artıracak ve aranızda ki muhabbeti azaltma yönünde eğilim gösterecektir.

İlişkilerin merkez duygularından birisi hayal kırıklığıdır. İlişkilerimizden sevilme, beğenilme, onaylanma gibi olumlu hisleri umarak devam edersek çok fazla hayal kırıklığı yaşayacağız demektir. Belki de Hayal kırıklıklarının artması ile tahammül duygumuzu geliştirmeyi öğreneceğiz. Sevilmemeyi  kabul edip onun getirdiği acılara katlanmayı öğreneceğiz.

Eşim beni beğenmiyor sorunusun bir algı olup olmadığından emin olmak için ;

Bizi sevip sevmediğini yeniden detaylarıyla gözden geçirelim

Onun duygularından çok biz buna ne kadar ve nasıl katlanırız

Beğenmediğini kabullenmek ayrılmayı gerektirecekse hayatımı nasıl etkiler bunlar bizim cevaplayacağımız önemli sorular arasındadır.

Zaman zaman eşimizin bize olan sevgisinden emin olamdığımız gerçekler arasında olabilir. Ancak eşinizin sizi sevgiğini biliyor ve hissediyorsanız bazen sizi beğenmediğini düşünmek yersiz olacaktır. Sevgi ya vardır ya yoktur. Devamlılık gerektirir.

Yapılabilecek tek ve son şey sizi beğenip beğenmedi sorusundan çok onun hayatından başka bir sorun olup olmadığını öğrenmelisiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ