Hamilelikte Erkek Bebek Belirtileri Nelerdir? – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Hamilelikte Erkek Bebek Belirtileri Nelerdir?

Hamilelikte Erkek Bebek Belirtileri Nelerdir?

Erkek bebek belirtileri bilimsel, hamilelikte erkek bebek belirtileri uzman tv, erkek bebek bekleyen hamileler..Detaylar yazımızda…

Hamilelikte Erkek Bebek Belirtileri Nelerdir?

Anne adaylarının büyük bir çoğunluğu ilk hamile olduklarını öğrendikleri dakikadan itibaren bebeklerinin cinsiyetini merak ederler. Her annenin bebeği doğmadan ona hazırlık yapmak istediğini söyleyebiliriz. Fakat bunu cinsiyetini bilmeden yapmanız imkansızdır.

Bebeğin cinsiyeti günümüzde gelişmiş cihazlar kullanılarak neredeyse nokta atışı ile tespit edilebiliyor. Fakat bu cihazlar 16’ncı haftadan önce ne yazık ki bebeğin cinsiyetini belirleyememektedir. Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri Nelerdir? Yazımızda sizlere bebeğinizin cinsiyetini daha erken belirleyebilmeniz için “erkek belirtileri nedir?” sorusunun cevabını vereceğiz.

Yazımızda yer alan bilgilerin bazıları tecrübeli anne adaylarının belirtilerinden bazıları ise kocakarı söylentisi dediğimiz söylentilerdir.

Anne Adaylarının Göbeğinin Sivrilmiş Olması

Erkek çocuk konusunda en fazla duyduğumuz belirtilerin arasında bu belirti yer almaktadır. Söylentilere göre erkek çocuk bekleyen annelerin göbekleri daha sivri olur ve basketbol topu gibi görünür. Anne adaylarının göbeği sivrildiyse büyük ihtimalle erkek bebeği beklemektedir.

 Erkek Bebek

Bebek Nabzının 140’nın altında Atması

Bazı araştırmalara göre bebeğinizin nabzı da size cinsiyeti konusunda yardımcı olunabilmektedir. Eğer bebeğinizin nabzı 140’nın altında ise bebeğinizin erkek olma ihtimali yüksektir.

Tatlı Aşerilmesi

Halk arasında en fazla söylenen belirtiler arasında yer alanlardan birisidir. Hatta bunun hakkında söylenen deyimler bile olduğunu görebilirsiniz. Kocakarı dediğimiz kişiler genellikle bu durumu savunduğunu da görüyoruz. Baktığımız zaman tatlı aşeren kadınların genellikle erkek çocuk doğurması bu durumu haklı çıkarmaktadır.

Meme Ucunun Koyu Olması

Anne olmuş olan kişilerin tecrübelerine baktığımız zaman memenin ucunun koyu rengi olması doğacak bebeğinizin erkek olmasına işaret edebilir.

Ayakların Soğuk, Ellerin İse Kuru Olması

Tecrübelere baktığımız zaman erkek çocuk bekleyen annelerin elleri kız çocuk bekleyen annelerin ellerine göre daha kuru olur. Ayakları ise daha soğuk olur.

Hamilelikte Yaşanan Kişilik Değişiklikleri

Dünyanın en büyük dergilerinden birisi olan The Scientific dergisinin yaptığı araştırmalara göre doğacak olan bebeğe göre hamile olan kadınların kişiliklerinde değişiklikler olmaktadır. Erkek çocuğu bekleyen anne adaylarının testeron seviyesi kız çocuğu bekleyenlere göre daha yüksektir. Bu yüzden erkek çocuk bekleyen anne adayları erkeksi hareketler ve davranışlar gerçekleştirebilir. Bu davranışlar ise kadınlarda saldırganlık ve kabalaşmaya sebep olabilir.

Sabah Bulantısı Olmaması

Gebeliğin ilk 3 ayı boyunca sabah bulantılarınız yoksa bu durum erkek bebeğiniz olacağı anlamına gelebilmektedir.

İdrar Renginde Değişme

Gebelik sürecinde idrar renginizde parlaklık ve sararma varsa bebeğinizin erkek olacağına işaret eden bir durumdur.

Alyans Yöntemi Yapma

Kocakarı yöntemleri arasında karşımıza çıkan bir başka yöntem de budur. Alyansınızı ince bir ipe bağlayın. Sırt üstü yatın, alyansı göbeğinize yaklaştırın ve sallamaya başlayın. Bu sallantınız düz bir şekilde gerçekleşiyorsa kız, dairesel bir şekilde ilerliyorsa erkek olacağına işaret etmektedir.

Sürekli Protein Tüketme İsteği

Hamile olan anne adayları eğer erkek bebek bekliyorlarsa peynir, et, yumurta gibi protein ağırlıklı olan yiyecekleri diğer yiyeceklere göre daha fazla aşerir.

Tırnak, Saç ve Kıllar

Tecrübeli olan anne adaylarından aldığımız bilgilere göre kıllarınız, saçlarınız ve tırnaklarınız normale göre daha hızlı bir uzama gösteriyorsa bu durumda erkek bebeği taşıdığınıza işarettir. Özellikle ayak kullarının bu süre içerisinde daha hızlı uzadığı gözlenmiştir.

Göğüs Boyu

Söylenenlere göre erkek bebek bekleyen kadınların sağ göğsü diğerine göre kız bebek bekleyen kadınların ise sol göğsü diğer göğsüne  göre daha büyük olur.


Bu yazı 392 kere okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ali: 👍
2019-06-07 13:07:20
Admin: :D
2019-05-26 21:20:30
2019-05-26 21:18:29
Sinem: 👏
2019-05-24 00:46:34