İlmek Atmak Resimli Anlatım – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

İlmek Atmak Resimli Anlatım

İlmek Atmak Resimli Anlatım

şişle ilmek atma teknikleri, yeni başlayanlar için ilmek nasıl atılır, örerek ilmek atma, boyunda ilmek nasıl atılır, italyan işi ilmek atmak, esnek ilmek atma, tığ ile ilmek nasıl atılır

İlmek Atmak Resimli Anlatım

Soğuk kış günlerinde içinizi de sıcacık edecek olan yünlerden bir şeyler örmek isteyebilir ve sevdiklerinizi de bu şekilde mutlu etmeye çalışabilirsiniz. Eğer hç bir örgü bilginiz yoksa örgüyle ilgili ilk öğrenmeniz gerekenlerden biri de ilmek atmak olacaktır.

İlmek Atmak Resimli Anlatım-2

İlmek atmak resimli anlatım sitelerinde açık bir şekilde gösterildiği için bunu kolaylıkla kavrayabilir ve temel örgü tekniklerini de öğrenerek bir an önce örmeye başlayabilirsiniz. Kaçan İlmek Nasıl Düzelir Eğer resimli anlatım sizin için yeterli değilse bu kez videolara da bakabilir ve detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

İlmek atarak başlayacağınız örgülerle kazaklar, yelekler, bolerolar, şapkalar, bereler ve bir çok şey örebilirsiniz.

İlmek Atmak Resimli Anlatım

Genelde örgüye ilk başlayanların ilk ördüğü şey dümdüz olduğu için atkı olmaktadır. Bu sayede hem örgüye eliniz de alışacaktır. Atkı zaten son derece kullanışlı olduğu için bunu sevdiklerinize hediye de edebilirsiniz. Atkı dışında en basit olarak örebileceklerinizden biri de patik ve berelerdir.

Özellikle bebek patikleri çok küçük olduğundan çok kısa sürede bitmektedir. Kısa sürede bebek patiği yapmayı da öğrenebilir ve anında kullanmaya başlayabilirsiniz. İlmek atmak resimli anlatım şu şekilde olur:

  • İlk olarak ipliğinizi başparmakla birlikte işaret parmağı arasında tutmanız gerekir. İpi çok germeden tutun. Başparmağınızla işaret parmağınızı ipliğin iki tarafından geçirerek birleştirin.
  • Parmağınızı çektiğiniz zaman 2 tane ilmek oluştuğunu göreceksiniz ve bu iki adet ilmeği de şişe almanız gerekir.
  • Diğer kalan ilmekleri atarken ipliği ilk aşamada yaptığınız gibi yapmalısınız. Yani ipin bir ucu başparmakta diğer uç kısmı da işaret parmağınızın üst kısmında olacaktır ve ardından parmaktan atmanız gerekir. Elinizdeki şişi önce başparmak tarafına daha sonrasında da işaret parmağının olduğu yere batırarak ilmeği çekmeniz gerekir. Sonrasında da şişi tam üzerine alırsınız.
  • Örgüye kaç ilmek başlayacaksanız ipliğinize o kadar ilmek yapmanız gerekir. En başta ip bırakacağınız zaman bunu ilmek sayısına göre de belirleyebilirsiniz. İp kısa olursa ilmek atmanız da o kadar zorlaşacaktır. Ayrıca şişin kalınlığını da ilmeğe başlamadan önce kestirmeniz gerekir. Çünkü kalın şişlerde ilmek için daha fazla ip kullanılır.
  • İlmek atmak resimli anlatım sitelerine bakabilir ya da videolu anlatımlara da bakabilir ve videoyla çok daha rahat bir şekilde görebilirsiniz.


Bu yazı 381 kez okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bu Yazıya Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM