Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakılmalı – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Koronavirüs

Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakılmalı

Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakılmalı

100 kalori kaç gram, 1 kilo vermek için kaç kalori almalıyım, 1000 kalori kaç kilo verdirir…Detaylar yazımızda…

Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakılmalı

Konu başlığı konusunda temel prensip aldığınız kaloriden daha fazlasını yakmanızın gerekli olduğudur. Ancak bu biçimde kilo vermeyi sağlayabilirsiniz. Objektif bir değerlendirme yapmak gerekirse kişilerin genel olarak kalori sayma alışkanlığından yavaş yavaş uzaklaşmaları gerekmektedir.

Kilo vermek deniliği zaman bu tür bir hesaptan ziyade sürecin nasıl işlediği ile alakalı fikir sahibi olmak çok daha mantıklı olacaktır. Kalori saymak iki binli yılların başlarınsa sizin için özellikle önemli bir yere sahip olsa da artık geçerliliğini yitirmiş bir kilo verme süreci parçası olduğu da unutulmamalıdır.

Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakılmalı

Kalori Hesabı Yerine Benimsenmesi Gereken Prensipler Nelerdir?

Kilo vermek için kaç kalori yakılmalı konu başlığından ve prensiplerinden daha başka dikkat edilmesi gereken daha esaslı bazı içerikler bulunmaktadır. Kalori konusunda bazı yanlış anlaşılmalara ve beslenme sıkıntılarına da bu şekilde sebebiyet vermemiş olursunuz. Örneğin günde 1500 kalori almanızı öneren bir diyetisyenin sizin için çok da faydalı bir içerik sunmayacağının farkında olmalısınız.

Yediğiniz bir Burger King menüsü içerisinde de bu kalori söz konusu olacaktır ya da tüm güne yayılmış olan sağlıklı besinleri tüketerek de toplamda 1500 kalori alma imkanını elde edebilirsiniz. Tam da bu nedenle almanız gereken kalori miktarından ziyade nasıl beslenmeniz gerektiği ile alakalı bilgi sahibi olmalısınız.

Beslenme sistemi konusunda en önemli olan noktalardan bir diğeri de protein algımızı değiştirmemizdir. Bize senelerce et ve süt ürünlerini fazla tüketmenin zararlı olabileceği algısı aşılanmıştır. Bu tür bir algının topluma aşılanmasının asıl sebebi ise kesinlikle fast food ve market ürünü kültürünün ön plana çıkarılmasıdır. Beslenme ile alakalı olarak et ve süt temelli beslenirseniz ve olabildiğince doğal ürünlere yönelirseniz kilo vermek için bir çaba sarf etmeden bu sürecin zaten ilerleyeceğini siz de göreceksiniz.

Özellikle beyaz ürünlerden; şeker, un ve nişasta gibi materyallerden de kaçındığınız zaman vücudunuz zaten zaman içerisinde kendini toparlayacaktır. Artık marketlerin çikolata ile alakalı olan bölümlerinden hızlıca uzaklaşma zamanınız geldiğini unutmamalısınız.

Günlük Yaşam Rutininizi Değiştirin

Kilo vermek için kaç kalori yakılmalı  konu başlığı kadar önemli olan nokta günlük yaşam stilinizin değiştirilmesidir. Bu değişimin temelinde ise kesinlikle hareket gelmektedir. Hareket konusunda aktiflik kazanıldığı zaman kişilerin kilo verme aşaması da kolaylıkla tamamlanmaktadır. Günlük hayatta sürekli olarak ev veya ofislerde oturur bir durumda olduğunuz zaman sağlık sıkıntılarının da birbirini kovalayacağının altı çizilmelidir.

Siz de bu konu ile alakalı olarak kesinlikle bilinçlenmeli ve 10 bin adımdan az bir seviyede olmamaya da özen göstermelisiniz. Attığınız adım sayısından tutun yediğiniz tatlılara kadar sağlık düzeninizin oturması sizin için birkaç ayı alacaktır. Bu konuda bir sıkıntı çekmek istemiyorsanız sabırlı olmalı ve vücudunuza zaman tanımalısınız.


Bu yazı 384 kez okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?


YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bu Yazıya Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM