En iyi sözler, Güzel sözler kısa ve öz, Anlamlı kısa güzel sözler

Pirinç Örgü Modeli Anlatımlı

Pirinç örgü hırka modelleri, haraşolu pirinç örgü modeli ve yapılışı, pirinç örgü çeşitleri..Detaylar yazımızda…

Pirinç Örgü Modeli Anlatımlı

Pirinç örgü modeli anlatımlı Kışın da kapıyı çalmasıyla birlikte bir çok örgü sever yünlerine ve şişlerine sarıldı diyebiliriz. Birbirinden eğlenceli ve rengarenk kazaklar, yelekler, bereler ve atkılar örmek istiyor, hatta bu saydıklarımızdan çok daha fazlasını yapmak istiyorsanız bunun için örgü modellerine ve tekniklerine şimdiden bakabilir. Hatta kalan ipleri değerlendirmek için kendinizi bu iplerle deneyebilirsiniz.

Pirinç Örgü Modeli Anlatımlı

Pirinç örgü modeli anlatımlı olarak baktığımız zaman bir düz pirnç örgü varken bir de haroşo pirinç örgü olarak farklı şekillerde karşımıza çıktığını görebiliriz. Bu nedenle çok sayıda örgü tekniği olduğunu söyleyebiliriz. Yani bu tekniklerin hepsine hakim olmak için de biraz zaman geçmesi gerekecektir.

Bu nedenle teknikleri kullanmadan önce hangi tekniğin nasıl bir üründe iyi durduğunu da bilmeniz gerekir.

Pirinç Örgü Modeli Anlatımlı-2

İnternette artık her aradığınızı bulabildiğiniz için örgü teknikleri ve modellerini de bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Pirinç örgü modeli anlatımlı bulabileceğiniz gibi bunun videolarını da bulabilir ve izleyerek daha detaylı, daha iyi anlayabilirsiniz.

  • Öncelikle normal pirinç örgüyü anlatacak olursak bunu denemek için normal ebatlarda bir şiş ve kalınlığı da normal ölçülerde bir yüne ihtiyacınız vardır. Daha sonrasında pirinç örgüyü çok kalın şişler ve iplerle de deneyebilirsiniz.
  • İlk olarak ipliğin yönünü kendinize doğru 1 ilmek ters olacak biçimde almalısınız. Ardından bu ters ilmeği örmelisiniz.
  • İpliğin yöü arkaya doğru bakacak şekilde olmalıdır ve 1 ilmek daha düz örersiniz.
  • Sonraki sıraların hepsinde eğer ilmek düzse ters, tersse düz örerek ilerlemeniz gerekir. Bu şekilde düz pirinç örgüsünü elde etmiş olursunuz.
  • Haroşolu pirinç örgüsünün düz pirinç örgüsünden biraz daha farklı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun için de ilk olarak ön yüzde bir ilmek düz örmeniz gerekir. Sonrasındaki ilmeğe geçtiğiniz zaman ters örmeniz gerekir.
  • Haroşo pirinç örgüsünde en önemli detay hem arka kısımında hem de ön kısımında bütün ilmekleri haroşo örüyor olmanızdır. Yani ön yüze geldiğiniz zaman düz ilmekler ters, ters ilmekler de düz olacak şekilde örülmelidir. Sonucunda ortaya da pirinç örgü modeli çıkacaktır.
  • Pirinç örgü modeli en çok bebek yeleklerinde ve kazaklarında kullanılır. Bunun haricinde kendiniz için de tercih edebilirsiniz. Pirinç örgü modeli anlatımlışablonlarına bakarak daha iyi kavrayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ