En iyi sözler, Güzel sözler kısa ve öz, Anlamlı kısa güzel sözler

Şişle Oklava Örneği Yapılışı

Oklava örgüsü yelek nasıl yapılır, yeni oklava yelek örnekleri, oklava örgüsü bebek battaniyesi…Detaylar yazımızda…

Şişle Oklava Örneği Yapılışı

Şişle oklava örneği yapılışı Özellikle yeleklerde çok kullanıldığını gördüğümüz ve bunun haricinde atkılarda ve berelerde de kullanılan şişle oklava örneği yapılışı son derece pratik ve hoş duran modellerden biridir. Örgü tekniklerini geliştirmek isteyen ve yeni tekniklerle daha farklı modeller, daha farklı tarzlar yaratmak isteyenler pratik bir şekilde bu modeli deneyebilir.

Yapmanız gereken hem malzeme hem de yapılış yönünden adım adım takip etmek ve doğru bir şekilde ilerlediğine emin olmaktır.

Şişle Oklava Örneği Yapılışı

Şişle oklava örneği yapacağınız zaman internet videolarından yararlanabilir ya da resimli anlatımlara ve şablonlara da bakabilirsiniz. Bir çok el işi dergisinde ya da kitabında da görebileceğinizi söyleyebiliriz. Kış aylarının geldiği bugünlerde örgüler de gün yüzüne çıktığı için şimdiden kendinizi geliştirebilir ve yeni yöntemler bulmaya başlayabilirsiniz.

Şişle Oklava Örneği Yapılışı-2

Böylece hem kendiniz için hem de sevdikleriniz için birbirinden farklı modeller örebilir, onları mutlu edebilirsiniz. Şişle oklava örneği yapılışı hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız şu şekildeyapıldığını söyleyebiliriz:

  • İplik dışında malzeme olarak biraz kartona da ihtiyacınız vardır. Bu nedenle karton temin etmeyi unutmamanız gerekir. Tüm malzemeler hazır olduktan sonra 35 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Ardından istediğiniz uzunluğu belirleyin ve beşin katları olacak şekilde zincir çekmeye de özen gösterin. Sabit bir sayı belirmeniz de son derece önemlidir. Yani dördün katları, altının katları ve benzeri.
  • Zincir çekme işleminden sonra firkete örgü gibi zincir içerisinde ilmekleri tek tek çıkartın.
  • Zincir içerisinden çıkardığınız ilmeklerin 5 tanesini tığa alın ve tığa ilmek alıp içinden tekrar geçirin.
  • İlmekler üzerine 5 adet daha sık ipne yapmalısınız. Sıranın sonuna gelinceye kadar bu şekilde ilerlemeye devam edin. Beşer beşer olacak şekilde örmeye devam edin. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar bu işlemi sürdürmeye devam edin.
  • Eğer bu oklava modelini bir atkı için yaptıysanız sonuna istediğiniz renkte püsküller ekleyebilirsiniz. Püskül ekleme işini de tığ kullanarak yapabilirsiniz. Ya da oluşan deliklerin ucuna kendi ellerinizle de iplikleri bağlayabilir ve renkli bir görüntü oluşmasını sağlayabilirsiniz.
  • Şişle oklava örneği yapılışıvideolarına bakarsanız nasıl yapıldığı hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ve ayrıntılı resimlerde de daha fazla göreceğiniz için bu tarz örnekler veren yerlerden bilgi alabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ