Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı

Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı

En güzel bebek battaniye modelleri ve yapılışı, bebek battaniye modelleri ve yapılışı video, bebek battaniyeleri ve yapılışları…Detaylar yazımızda…

Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı

Tığ işi bebek battaniye modelleri anlatımlı Çok büyük hassasiyet gösterdiğiniz bebeğiniz için battaniye ve kıyafet gibi şeyleri kendiniz örmek isteyebilirsiniz. Özellikle kış ayları gelirken bebeğinizi soğuktan korumak için kendi ellerinizle yaptığınız bu battaniyeler örgü anlamında düz ve basit olacağı için bunları hediye olarak da sevdiklerinize armağan edebilirsiniz.

Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı

Tığ işi bebek battaniye modelleri anlatımlı olacak şekilde ele alırsak hem internet sitelerinde hem de hobi dergilerinde bunu bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri Anlatımlı Özellikle de cilt anlamında hassas olan ve bir çok dokuya alerjisi olan bebekler için kendiniz battaniye örmek isteyebilirsiniz.

Alerjiye karşı olan iplerden alarak kendi bebeğiniz için çok daha güzel ve istediğiniz renkte bebek battaniye modellerini tığ ya da şiş kullanarak örebilirsiniz.

Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı-2

Böylece teni hassas olan bebekleriniz için hazır aldığınız kumaşları ve battaniyeleri kullanmak zorunda kalmazsınız. Üstelik istediğiniz ölçülerde yapabilmeniz de sizin için battaniyeyi daha kullanışlı yapacaktır. Tığ İşi Bebek Battaniyeleri Anlatımlı Böylece istediğiniz yere götürebilecek ve istediğiniz şekilde battaniye temizliğini de yapabileceksiniz.

Tığ işi bebek battaniye modelleri anlatımlı şu şekilde yapılmaktadır:

 • Bir kaç turda anlatacağımız bebek battaniyesi için normal kalın yünlü ipler tercih edebilir ya da eğlenceli olmasını istiyorsanız ponponlu ipleri de tercih edebilirsiniz. Ancak ponpon büyüklüğü bebeğe zararlı olmayacak şekilde seçilmelidir. Alerjisi olan bebeğiniz için daha farklı ipleri araştırabilirsiniz.
 • İlk tur için sihirli halka çekmelisiniz. Ardından bu sihirli halkanın içerisine 3 zincir çekmelisiniz. Toplamda 12 trabzan oluşturduğunuz zaman battaniyeye başlamış olursunuz.
 • İkinci sıraya geldiğiniz zaman da ilk sırada olduğu gibi 3 zincir çekmelisiniz. Trabzanın iç kısımına yani aynı yere 5 adet trabzan yapmanız gerekir. Daha sonraki trabzana geçtiğiniz zaman sık iğne yapmalısınız. Bu şekilde devam ederek 5 yaprak oluşturun.
 • Üçüncü sıraya geldiğiniz zaman az önce ikinci sırada yaptığınız işlemin aynısını yapıyorsunuz ve bu işlemi bu kez sık iğneler üzerine yapıyorsunuz.
 • Dördüncü sıraya geldiğiniz zaman 7 adet trabzan yapmanız gerekiyor. Ardından iki zincir çekmelisiniz ve aynı noktadan başlayarak 7 trabzan daha yapmanız gerekir. Bahsettiğimizi bu işlemi aynı sırayla, sıranın sonuna gelinceye dek yapmalısınız.
 • Motifleri bu şekilde yaptıktan sonra geriye sadece yaptığınız bu motifleri tığ şiş ya da iğne yardımıyla birleştirmek kalıyor.
 • Tığ işi bebek battaniye modelleri anlatımlımodellerde birleştirme işleminden sonra kendi yaratıcılığınıza ve hayal gücünüze göre başka eklemeler de yapabiliyorsunuz.
 • Battaniyenin birleştirme işlemi bittikten sonra yapmanız gereken kenarlarına kafes şekli vermek olabilir. Bunun için dantel ya da farklı bir ip kullanabilirsiniz. Kenarlarına dantel dışında renkli kurdeleler çekebilirsiniz.
 • Kurdele diktiğiniz battaniyenin uç kısımı için tığ ile çiçek motifleri oluşturabilirsiniz ve bu şekilde çiçek motifli battaniyeleri kendi bebeğiniz için kullanabilir ya da hediye olarak dilediğiniz kişiye armağan edebilirsiniz diyebiliriz.


Bu yazı 468 kere okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2019-12-09 23:03:14
2019-12-09 23:01:19
Ali: 👍
2019-06-07 13:07:20
2019-05-26 21:18:29
Sinem: 👏
2019-05-24 00:46:34