En iyi sözler, Güzel sözler kısa ve öz, Anlamlı kısa güzel sözler

Tığ İşi Bebek Battaniyeleri Anlatımlı

Bebek battaniye yapraklı modeli videosu, en güzel bebek battaniye modelleri ve yapılışı, kokoş bebek battaniyesi…Detaylar yazımızda…

Tığ İşi Bebek Battaniyeleri Anlatımlı

Tığ işi bebek battaniyeleri anlatımlı Tığ işlerini seviyor ve yaparken de keyif alıyorsanız bu kez bebeğiniz için tığ işiyle harikalar yaratabilirsiniz. Sadece patik ve bere gibi küçük şeyler değil aynı zamanda bebek battaniyesi yaparak çok işe yarar ve kullanışlı ürünler ortaya çıkarabilirsiniz.

Tığ İşi Bebek Battaniyeleri Anlatımlı 

Tığ işi bebek battaniyeleri anlatımlı modellere baktığınız zaman karşınıza bir çok motif ve desen çıkacaktır. Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri Anlatımlı Renk renk ve desen desen kullanabileceğiniz modeller arasından istediğinizi seçebilir, bebeğiniz için uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda bebek battaniyeleri için % 100 pamuk yünleri tercih ederseniz böylece bebeğinizi alerjik durumlardan ve bir takım cilt rahatsızlıklarından da korumuş olursunuz.

Tığ İşi Bebek Battaniyeleri Anlatımlı-2

Bebeğiniz daha hijyeniz ve sizin ellerinizle yaptığınız battaniyelerle ısınır. Bebekler için örülebilecek en kolay şeylerden biri olduğu için de battaniye örmek son derece mantıklıdır. Üstelik ebatları küçük olacağı için çok uzun sürmeden kısa sürede battaniyeyi tamamlayabileceksiniz.

Tığ işi bebek battaniyeleri anlatımlıolarak bir çok internet platformlarında vardır. Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı Ayrıca bu modelleri videolu olarak da bulabilir, ayrıntılar için izleyebilirsiniz.

  • Bebek battaniyelerinin küçüğü olan el bezlerini daha büüyk ebatlarda örerseniz aynısını battaniye olarak da kulanabilirsiniz. Tek fark boyutları ve kullanılan ipin % 100 pamuk olmasıdır.
  • İlmek sayıların tek sayı olması önemlidir. Genelde ikinin katlarına bir eklenerek de ilmek sayısını hesaplayabilirsiniz. Ölçü tamamen bebeğinizin yaşına ve istediğiniz ölçülere göre değişeceği için ip cinsini, kalınlığını ve şiş kalınlığını siz kendiniz belirlemelisiniz.
  • İlk sırayı genellikle düz olacak şekilde örmeniz gerekir.
  • 1 ilmek düz ördükten sonra sıranın sonuna gelinceye dek 1 ilmeği örmeden diğer şişe almanız gerekir ve 1 ilmek düz olacak şekilde örgüyü tamamlamanız gerekir.
  • Tüm turu sonuna kadar ördükten ve üçüncü tua geçtikten sonra da bunu da düz örerek sonlandırmanız gerekir.
  • tura geldiğiniz zaman iki ilmek düz örmelisiniz. Sonrasında sıranın sonuna gelinceye dek 3 ilmek kalana kadar 1 ilmeği örmeden diğer şişe almalısınız. Ardından 1 ilmek daha düz örmelisiniz. Kalan son 3 ilmeği de 1 ilmek örmeden diğer şişe almanız gerekir. 2 ilmeği düz örerek bitirdikten sonra bir diğer tura geçebilirsiniz.
  • Beşinci tura geçtiğiniz zaman tüm ilmekleri üçüncü turda ve ilk turda olduğu gibi düz örmeniz gerekir.
  • Model toplamda beş turda sona erer. Tığ işi bebek battaniyeleri anlatımlıolarak farklı desenlerde ve farklı motiflerle de bulunabilir.
  • 5 turdan oluşan bu model için uzunluğu siz belirleyeceğinizden tur tekrarı yaparak istediğiniz uzunluğa geldiğiniz zaman bırakabilirsiniz.
  • Kenar oyası için seçeceğiniz motif ve renk tamamen size aittir. Genelde bebek battaniyelerinde tercih edilen tığ işi kenar ponponlarıdır. Ama bunun yerine kenar danteli geçebilir, ya da hazır aldığınız bir kurdeleyi geçerek battaniyenin kenarlarını sarabilir, dilediğiniz şekilde kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ