Tığ İşi Kasketli Şapka Yapılışı – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Tığ İşi Kasketli Şapka Yapılışı

Tığ İşi Kasketli Şapka Yapılışı

Kasketli şapka bayan, tığ işi bere yapımı resimli anlatım, youtube tığ işi bere yapımı.Detaylar yazımızda…

Tığ İşi Kasketli Şapka Yapılışı

Tığ işi kasketli şapka yapılışı sırasında hem erkek çocuklar için hem de kız çocuklar için harika modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Yetişkinler de bu modellerden hoşlanıyorlarsa muhteşem kasketli şapkaları kendi yaratıcılığınızı da ortaya koyarsanız çevrenizi de etki altında bırakabilirsiniz.

Tığ İşi Kasketli Şapka Yapılışı 

Tığ işi olması modellerin ortaya koyulmasını daha da kolay bir hale getirmektedir. Tığ işi kasketler ile beraber süslemeleri de adeta doruk noktasına çıkarabilirsiniz. Tığ İşi Eldiven Yapımı Kullandığınız yünün tığ ile tiftik tiftik olmayacak modellerden birini tercih etmelisiniz. Aksi takdirde örme işleme işlemi sırasında sıkıntılı ve sinir bozucu durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Tığ İşi Kasketli Şapka Yapılışı

Şapka Modeli Nasıl Ortaya Çıkarılmalıdır?

Tığ işi kasketli şapka yapılışı konusunda hızlı bir biçimde işlem gerçekleştirebilmek için yününün türüne özellikle dikkat etmelisiniz. Yünün yumuşaklığı sizin için özellikle büyük bir önem teşkil etmelidir. Kartopu markasının yünlerinin bu konuda sizi asla yarı yolda bırakmayacağı da farkında olunması gereken detaylardandır.

Dileyen kişiler misinalı olan şişler ile de işlemlerini gerçekleştirebilirler. Hatta son dönemlerde şiş konusunda daha çok tahtadan olan şişlerin kullanıma alındığı bilinmektedir.

  • 80 ilmek olarak örgünüze başlamalısınız. Bir tarafta 35 ilmek bir diğer tarafta da 5 ilmek bulunmalıdır. Ortada ise 10 ilmeklik bir pay kalması gerekmektedir.
  • Çoğaltılacak olan ilmek kısmı ise 10 ilmeklik alanda karşımıza çıkacaktır.
  • Bu alanın işlemesi sırasında bir ters bir de düz modelini kullanıma alabilirsiniz. 10 ilmeklik olan kısmın çoğaltılması ile beraber kişilerin şapkasının siper bölümü ortaya çıkarılacaktır.
  • Erkeklerde daha çok Selanik örgü tercih edildiği için siper ve lastik olan kısmının tamamlanmasının ardından Selanik örgüye geçebilirsiniz.

Bu siperin yapılışının akabinde bitirme işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Tığ işi olarak ortaya koyulan modellerde bitirme şişe göre biraz daha zor ortaya koyulmaktadır.

Tığ İşi Süsleme Nasıl Yapılmalıdır?

Tığ işi kasketli şapka yapılışı sırasında süslemeler hem kadın hem de çocuklar için ortaya oyulmuş olan modellerde çok daha ön plana çıkmaktadır. Tığ Örgüsü Bere Yapılışı Tığ işi olarak ortaya koyulmuş olan çiçekler ile ya da boncuklar ile süsler ile dilediğiniz gibi süsleme aşamasını tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde modelinizi daha da hoş bir hale getirebilirsiniz

Bunlarda İlginizi Çekebilir


Bu yazı 482 kez okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bu Yazıya Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM