Yapraklı Bebek Battaniyesi Yapılışı – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Yapraklı Bebek Battaniyesi Yapılışı

Yapraklı Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bebek battaniye yapraklı modeli videosu, en güzel bebek battaniye modelleri ve yapılışı, kokoş bebek battaniyesi…Detaylar yazımızda…

Yapraklı Bebek Battaniyesi Yapılışı

Yapraklı bebek battaniyesi yapılışı Sadece yelek, kazak, bere ve benzeri kıyafetler örmek istemeyen ve bunun dışında örgü desenlerine ve türlerine de bakmak isteyenler için hem çok basit hem de çok kullanışlı olan örgü battaniye modelleri özellikle de bebekler için çok fazla tercih ediliyor.

Yapraklı Bebek Battaniyesi Yapılışı 

Yapraklı bebek battaniyesi yapılışı için internette bir çok sitede kaynak bulabilir ve videolu anlatımlara da bakabilir ya da bazı hobi dergilerini karıştırabilirsiniz. Bebek battaniyeleri yaparken yün ip kullanmanız sıcak tutması açısından önemlidir.

Yapraklı Bebek Battaniyesi Yapılışı-2

Özellikle bazı kumaşlara, iplere alerjisi olan bebekler için kendiniz bildiğiniz ipten battaniye yaparak bebeğinizi güvence altına alabilirsiniz. Hem istediğiniz ebatlarda yapacağınız için sizin için daha kullanışlı olacaktır. Bebek battaniye modellerini tercih ederken olabildiğince bebeğinize uygun desenler ve ipler kullanmaya dikkat etmeniz gerekir.

Yapraklı bebek battaniyesi yapılışıen kolay modellerden biri olduğu için çok fazla tercih edilen modellerden biri olmaktadır. Aynı zamanda açıklamalı anlatımda nasıl yapıldığını kolayca anlayabilirsiniz. Model için adım adım şunları izlemeniz gerekir:

 • İlk adım olarak şiş ve ip seçimi battaniyede önemlidir. Çünkü kalın olması gereken battaniye aynı zamanda çok ağırlık olmaması açısında çok kalın iplerle de tercih edilmemelidir. Alerjiye karşı olan % 100 doğal ipleri tercih ederseniz bebeğiniz için daha sağlıklı bir seçim yapmış olursunuz.
 • Şiş için istediğiniz uzunluğa siz karar vereceğinizden ilmek sayısını sizin belirlemeniz gerekir.
 • Bir haroşa ve bir arttırarak battaniyeye başlayabilirsiniz. Bir düz ve bir arttır, bir haroşa ve bir arttır şeklinde ipi örmeye devam edersiniz.
 • Ara kısıma geçtiğiniz zaman tüm ilmekler tam tersi olacak şekilde örülmelidir.
 • Yan kısımları haroşo yapmanız gerekir. Bu sayede battaniye gevşeme yapmayacak ve daha sıkı şekilde durarak boyutunu ve biçimini koruyacaktır.
 • Örgü esnasında bir örüp bir de arttırırken orta kısımdaki tek düz ilmek yaprağın orta kısmına denk gelecek şekilde yapılır. Bunun için orta kısımın her iki tarafı için ilmek artışı yapılır. Ördüğünüz haroşoyla beraber yaprağın düz kısımlarının da ilmek sayısıyla bire bir eşit olması gerektiğini mutlaka bilmelisiniz.
 • Yedi adet ajur olduktan sonra haroşo kısımlarını arttırma işlemine geçmeniz gerekir. Bunun için yanlardan arttırma yaparsınız ve yaprağın her iki kısımından da birer ilmek eksiltmeniz gerekir. En üst kısımda son olarak üç ilmek kaldığı zaman hepsini birden keserek bitirmeniz gerekir.
 • Yapraklı bebek battaniyesi yapılışıiçin son aşamada iki sıra düz iki sıra haroşo şeklinde yanlardan birer ilmek eksilttiğinizde son iç ilmeği tek seferde alarak bitirirsiniz.
 • Dört yaprak tek bir motif oluşturduğundan kaç motifli olacağına ve ebatına siz karar vermelisiniz.
 • Motifler birleştikten sonra battaniye kenarlarına kurdele ya da dantel geçerek kendi zevkinize göre süsleme ve farklı işleme de yapabilirsiniz.


Bu yazı 290 kere okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Ali: 👍
2019-06-07 13:07:20
Admin: :D
2019-05-26 21:20:30
2019-05-26 21:18:29
Sinem: 👏
2019-05-24 00:46:34