Yazarların ve Şairlerin Anlatım Gücünden Yararlanın


27 Şubat 2017 38 gösterim Yorum Yok Sevgi Sözleri

Eğer sevginizi belli edemediğinizi düşünüyorsanız bunun en kolay yolu usta kalemlere yönelmektir. Çünkü alanında öncü kişiler yani edebiyatçılar size rehberlik edecektir. Sevgi sözlerisöylemede bir usta olan bu kişiler ruhunuzun kapılarını açacak, aradığınız kelimeleri yan yana getirecek, kısacası hislerinize tercüman olacaktır.

Örnek verebileceğimiz usta şair ve yazarlar şunlardır: Özdemir Asaf, Orhan veli Kanık, Turgut Uyar, Can Yücel, Cemal Süreya, Edip Cansever, Nazım Hikmet ve daha sayabileceğimiz pek çok yazar bulunur.

Ünlü sevgi sözleri bulmak istiyorsanız bu yazarların eserlerine bakmalısınız. Zaten bir çok önemli yazarın, ünlü eserleri ve cümleleri internete koyulmuştur. Hatta görsellerle birlikte desteklenen bu yazıları rahatlıkla bulabilirsiniz. Instagram sayfalarında, Facebook paylaşımlarında ve Twitter gönderilerinde karşınıza mutlaka saydığımız yazarların dizeleri, cümleleri çıkacaktır. Önemli olan bu dizelerin doğruluğunu bulmaktır. Çünkü bazen bir yazara ait olduğu düşünülen bir cümle bambaşka birine ait olabilir.

Sevgi sözlerini özel hale getirmek için yararlanabileceğiniz bu usta kalemler yazınızı daha güçlü bir hale getirebilir. Böylece sevginizi belli ederken karşı tarafı daha çok etkileme gücüne de sahip olursunuz.

Sevgi Sözleri Hazır Olarak Nereden Bulunur?

Sevgi cümlelerini hazır olarak bulabileceğiniz bir çok paylaşım sitesi olduğunu söylemiştik. Bunların başında en sık kullandığımız sosyal medya platformları geliyor. Instagram görsellerle paylaşılan yazıların sık sık döndüğü bir alan olurken, Twitter daha çok sadece cümle odaklı paylaşımlara ev sahipliği yapıyor. Sadece buradan değil, aradığınız sevgi sözleri tumblr sayfasından da çıkabilir.

En güzel aşk cümleleri tabiki  de sizin tamamen kendinizin yazdığı cümlelerdir. Bunların karşı tarafa hissettirdikleri de daha farklı olacaktır. Ancak yazı anlamında iyi olmadığınızı düşünüyor olabilir, buna yeteneğiniz olmadığı için bu işi iyi yapanların gücünden yararlanmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için size yukarıda şairlerden ve yazarlardan örnekler verdik.

Mesajla Atılabilecek Sevgi Sözleri Nelerdir?

Sevgilinize mesaj olarak atabileceğiniz sevgi sözlerinden bir kaç örnek verelim. Uzun olmayan ama etkileyiciliği olan bu sözler, aşkınızı ifade edeceğinden önemlidir:

“ Yıldızları indirip mürekkep yapsalar, sana olan sevgimi anlatmaya yetmez. Sana bulutlar olsam, yağsam, sevgimin bereketine yetişemez.”

“ Ağladım çoğu zaman sensizlikten.Gözyaşlarım sana gelmeme izin verseydi, çoktan yanındaydım sevgilim.”

“ Aramızdaki mesafelere aldırıyorsun bazen, unutma ki bu mesafeler büyük aşkları yüceltiyor, unutma ki ben her güçün gün daha da senin oluyorum.”

BU YAZIYA YORUM YAPIN