Yazın Nasıl Elbise Giyilir | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Yazın Nasıl Elbise Giyilir

Yazın Nasıl Elbise Giyilir

Yazın Nasıl Elbise Giyilir

Yazın sıcaklığın gelmesi ile insanlar dışarı çıkarken ne giyeceği konusunda sıkıntı yaşarlar. Güneşin yakması ile dışarda olmanın zorlaşması kişileri nasıl elbise giyeceği konusunda düşündürür. Bu yazımızda yazın nasıl elbise giyilir ve nelere dikkat edilmeli gibi konulara yer vererek sizlere kolaylık sağlamayı amaçlamaktayız.

Yazın elbise giyerken elbisenin rengi, kumaş türü ve darlığı oldukça önemlidir. Bu unsurlara dikkat ederek yaz elbiseleri hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacağız.

Yaz Aylarında Elbise Seçimi

Sıcak havalarda pantolon giymek oldukça sıkıntı veren bir durumdur. Hem kumaşından kaynaklı olarak hem de vücuda yapışarak terleme yaşanmasından kaynaklı olarak yaz aylarında pantolon tercih edilmemektedir.

Yaz aylarında elbise giyecek kişiler için çeşitler oldukça fazladır. Özellikle bol elbiseler size daha çok kolaylık sağlayacaktır. Yazın nasıl elbise giyilir konusunda renk seçeneklerinin yanında desen seçenekleri de vardır. En çok tercih edilen renkler; sarı, yeşil, kırmızı, turuncu ve beyaz elbiselerdir.

Yaz aylarında elbise giyerek hem şık bir görünüme sahip olup hem de yaz sıcağından bunalmadan işlerinizi yerine getirebilirsiniz. Genel olarak elbise seçerken kişiler kolların kısa olmasına ya da askılı olmasına dikkat etmelidir. Yarım kollu elbiseler terlemenize sebebiyet verebilir.

Yaz Aylarında Neden Açık Renkli Elbiseler Giyilir

Yaz Aylarında Neden Açık Renkli Elbiseler Giyilir

Herkesin fark edebileceği bir durum vardır. Genel olarak yaz aylarında açık renkli elbise giyilmekte, kış aylarında ise koyu renkli elbiseler giyilmektedir. Bunun nedeni alışkanlık olmasının yanı sıra, güneş ışınları giyilen elbisenin rengini seçer. Yani, açık renkli elbise giymek güneş ışınlarına yansıma yapar ve bir kısım sıcaklığı alır ve diğer kalan ışınları yansıtır. Bu durum sayesinde yazın açık renkli elbise giyen kişiler sıcaktan bunalmaz.

Koyu renkli elbiseler güneş ışınlarını çekerek yansıtmaz. Bu da kıyafetin ısınmasına neden olur. Bu durum sizin sıcaktan bunalmanıza ve terlemenize neden olur. Yazın nasıl elbise giyilir hakkında renk seçimi önemlidir.

Yazın Hangi Renk Elbise Giyilmeli

Yukarıda yer alan başlıkta elbise seçiminde rengin önemini anlattık. Buna bağlı olarak yaz aylarında hangi renk elbisenin giyileceği konusunda şunlar söylenebilir:

 • Mavi renk elbise
 • Açık tonlarda kırmızı renk elbise
 • Yeşil elbise
 • Turuncu elbise
 • Sarı elbise
 • Beyaz elbise

Bu renklerde elbise giyerek gün ışınlarını daha az çekersiniz. Bu elbiselerin tonlarının açık olmasına dikkat edilmesi giyilir. Koyu tonluları tercih edilmemelidir. Yazın nasıl elbise giyilir bakımından renklerin açık olmasına dikkat edilmesi yaz sıcağından daha az etkilenmenize yardımcı olur.

Yaz Elbiseleri

Yaz aylarında elbise seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de kumaş seçimidir. Kumaş seçimine dikkat eden kişi uygun kumaşı bulması halinde yaz aylarında daha da rahat etmektedir.

Yaz aylarında tercih edilen kumaşları bulmakta biraz zordur. Çünkü üretici firmalar sentetik kumaşlar kullanarak maliyeti aza indirmeyi planlamaktadır. Sentetik kumaşlar da yaz aylarında bunaltan bir kumaş türüdür.

Sentetik kumaşlar nefes almayan kumaşlardır. Bu nedenle sentetik kumaştan yapılan elbiseyi giyen kişi cildinin tahriş olmasına neden olur. Sentetik kumaş kişiyi çok terleten bir kumaş türüdür. Terlemeye bağlı olarak kötü kokunun oluşmasına neden olur. Yazın nasıl elbise giyilir hakkında meraklı olan kişiler yaz aylarında sentetik kumaşlardan uzak durmalıdır.

Yaz Aylarında Pamuklu Elbiseler

Yaz aylarında sıcaktan bunalmak istemeyen kişiler pamuklu elbise giyerek bu dertten kurtulabilirler. Çünkü pamuklu elbiseler her türlü iklim şartına uygundur. Pamuklu kumaşlar en yaygın kullanıma sahip kumaştır.

Sevilen bir kumaş türü olan pamuklu elbiselerde, elbisenin %100 pamuklu olmasına dikkat edilmelidir. Pamuklu kumaşlar yaz aylarında vücut üzerinde oluşan nemi ve teri emer. Vücudun hava almasına izin verir. Pamuklu kumaşlar yaz aylarını daha katlanabilir hale getirir. Yazın nasıl elbise giyilir diyenler pamuklu elbiselerden şaşmalıdır.

Yaz Aylarında Keten Elbiseler

Pamuklu elbiselerden sonra tercih edilmesi gereken bir diğer kumaş türü de keten elbiselerdir. Keten kumaşa sahip olan elbiseler oldukça serin tutmaktadır. Keten elbise zevke göre tercih edilmektedir. Bazı kişiler keten elbise giymek noktasında kendilerine uygun görmezler.

Yaz aylarında vitrinlerde yerine alan kumaş türü olan keten size yaz sıcaklığında rahat rahat hareket etmenize ve bunalmamanıza yardımcı olacaktır. Yazın nasıl elbise giyilir noktasında keten elbiseler tercih edilebilir.

Yaz Aylarında Tercih Edilen Kumaş Türleri

Yaz aylarında en çok tercih edilen kumaş türlerinde Pamuklu elbiselerin ve keten elbiselerin yanında başka kumaş türleri de vardır. Bu kumaş türleri şöyledir:

 • Şile bezi kumaşı
 • İpekli elbiseler
 • Krep kumaşlar
 • Poplin kumaş
 • Tülbent kumaş
 • Vual kumaş

Yaz aylarında tercih edilmesi gereken kumaş türleri bunlar olmalıdır. Bu kumaş türlerinde elbise giyerek yaz aylarında güneşin altında rahatça hareket edebilir, bunalmadan ve terlemeden rahatlıkla işlerinizi yerine getirebilirsiniz.

<

p style=”text-align: left;”>Kumaşların kişiler üzerinde yazın etkisi çoktur. Bu kumaş türlerinde elbise giyecek kişiler kumaş yapılarının ince olmasına dikkat etmelidir. Aksi halde kalın olması durumunda terletebilir.


Bu yazı 1055 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2020-08-05 21:31:46
Gökçe Leyla: ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN Bir umuttur özgürlük yaşayan her insan için. Hayata tutunmayı sağlayan. Bir
2020-08-04 23:10:32
Sezen: :D :D :D
2020-07-31 22:47:55
Sıla: :D
2020-05-31 00:27:49
2020-04-09 19:23:59
2020-04-09 19:17:59
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x