Günün Sözü
var today_obj=new Date() var today_date=today_obj.getDate() var tips=new Array() var tiptitle='' tips[1]='Öfke her zaman hüsranla sonuçlanan beklentilerden gelir.' tips[2]='Yarı doğrudan çekinin. Yanlış yarısına sahip olmuş olabilirsiniz.' tips[3]='Zayıflar asla affedemez. Affetmek güçlülerin özelliğidir.' tips[4]='Sevincimize en büyük engel kırgınlıktır.' tips[5]='Umut, sahip olduğunuz hissin daimi olmadığı hissidir.' tips[6]='Bugünü şükrederek geçirmeyen birisinin elbette ki yarınları güzel olamaz.' tips[7]='Aşk, davaya benzer, cefa çekmekte şahide: şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.' tips[8]='Yaşam ince bir cam gibidir, beklenmedik bir anda kırılabilir.' tips[9]='Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.' tips[10]='Aşk, âşıkı şîr eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder.' tips[11]='Şikayet ettiğiniz yaşam belki de başkasının hayalidir.' tips[12]='Bir kadının aklindakini yapmasını sadece geciktirebilirsin, engelleyemezsin.' tips[13]='Bu dünyaya istediğimiz gibi gelmedik, bu dünyadan istediğimiz gibi gidemeyiz.' tips[14]='Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.' tips[15]='İnsanın Özü ne ise Gözü de onu görür!' tips[16]='Elini tutan insan yanlışsa, her mevsim kıştır insana.' tips[17]='Bir kadının kaderi sevdiği adamın ihanetiyle sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.' tips[18]='Sevgi, bir kırgınlığın gölgesinde üşüyen samimiyettir bazen.' tips[19]='Zaferin büyüklüğü, Savaşın çetinliği ile ölçülür.' tips[20]='Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.' tips[21]='İlim yalnız zekâyı değil ahmaklığı da arttırır.' tips[22]='Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.' tips[23]='Hakiki hürriyet, yüksek fikirlere esir olmaktır.' tips[24]='Sadık köpek dayağa dayanır, fakat sadakati dayakla değil okşamakla sağlanmıştır.' tips[25]='Kusurumuz ne kadar çoksa, o kadar kusur ararız.' tips[26]='Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.' tips[27]='Kalp söze başlayınca akıl sağır olur.' tips[28]='Hakikat güneşini örten bulutların en kesifi menfaattir.' tips[29]='Fırtına denizde bir kuvvet eseri, insanda aksine bir zaaf eseridir.' tips[30]='Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla.' tips[31]='Yolunu bulmaktan umudunu kesme, çünkü umuttur insana yol gösteren. ' document.write(tiptitle) document.write(tips[today_date])" target="_blank">
Yengeç Burcu Taşı | Yengeç Burcunun Favori Taşı

Yengeç Burcu Taşı | Yengeç Burcunun Favori Taşı

Bu Yazımızda Yengeç Burcu Taşı, Akik Taşının Özellikleri Nelerdir?, Kaplan Gözü Taşının Özellikleri Nelerdir?, Yengeç Burcu Taşı Kolye, Yengeç Burcu Ametist Taşı, Yengeç Burcu Hangi Taşı Kullanmalı, Yengeç Burcunun Favori Taşı Detaylar Yazımızda.

Yengeç Burcu Hangi Taşı Kullanmalı

Yenge burcu taşı ve bu burcun kullanabileceği taşlar sırasıyla: Akik, Kaplan Gözü, Kuvars ve Yakut olarak sıralanabilir. Yengeç burcu taşı olarak en çok tercih edilen ve negatif enerjiyi absorbe edecek olan taş akik taşıdır. Akik, kaplan gözü, kuvars ve yakut olarak tanımlanan yengeç burcu taşları dışındaki doğal taşlarda negatif enerjiyi almak ve daha sağlıklı ve zinde bir yaşam için tercih edilebilir.


Yengeç Burcu Taşı | Yengeç Burcunun Favori Taşı

Akik Taşının Özellikleri Nelerdir?

Zihinsel olarak ve bedensel olarak dinginliğin ve gücün simgesi olan akik taşı negatif enerjiden koruması, tehlikeli durumların önlenmesinde yardımcı olur. Akik taşı bu özelliklerinin yanı sıra uyumsuzluk sorunları gibi sorunlarla başaçıkabilmek için gerekli olan pozitif enerjiyi bedeninize tanır. Gece korkmalarına ve insomnia olarak bilinen uykusuzluk ve geceleri çok fazla şey düşünmekten uyuyamamaya karşı kullanılan doğal taşlardan biridir.

Yengeç burçları aşırı derecede hassas ve duygusal oldukları için dış etkenlere ve nazar olarak tabir edilen negatif enerjiye açık burçlardır. Bu sebeple yengeç burcu taşı olarak bilinen taşın kullanılması, bir kolye, küpe, bileklik olarak takılması yengeç üzerindeki ağırlığı ve negatif enerjiyi alacaktır.

Eğer akseasuar olarak akik taşı kullanmak istemezseniz ham ya da işlenmiş bir akik taşı alçak onu her zaman temas edeceğiniz bir yerde muhafaza etmeniz önerilmektedir. Doğal taşlara ve yengeç burcu taşı olarak akik taşına temas etmek gün içinde artan stresinizi azaltırken sizi daha güvenli ve huzurlu güne hazırlayacaktır. Benzer şekilde uyurken küpe olarak kullanılacak akik taşı ya da diğer aksesuarlardaki akik taşı fiziksel olarak rahatsızlık veriyorsa bu taşı kolayca erişebileceğiniz yastığınızın altına koymanız önerilmektedir.

Akik taşı bedene vereceği enerji ve sağlık problemlerini iyileştiren kuvvetli yapısıyla metabolizmanın hızlı ve düzgün çalışmasına da yardımcı olmaktadır.

Kaplan Gözü Taşının Özellikleri Nelerdir?

Kaplan Gözü taşı yengeç burcu taşları arasında zikredilen taşlardan olup şifalandırıcı ve rahatlatıcı etkisi olan bir doğal taştır. Duygusal bozukluklara ve sindirim sorunları aşta olmak üzere sağlık problemlerine iyi gelen kaplan gözü sadece yengeç burcu taşı olarak değil başka burca ait bireyler tarafından da kullanılabilir.

Özellikle dalak ve pankreas ile sindirim bozuklukları yaşayanların tercih edebileceği kaplan gözü taşı negatif enerjiyi çeken ve tüm doğal taşlarda olan bu özelliği ile de sıkça tercih edilen taşlar arasında yer alır. Akik taşı ve diğer doğal taşlar gibi ya kolayca erişebileceğiniz bir yerde muhafaza etmeli ya da aksesuar olarak kullanarak her an doğal taşın rahatlatıcı etkisini yaşamalısınız.

Doğal taşlarla ilgili bilinmesi gereken birkaç önemli bilgi şu şekilde sıralanabilir:
  • Doğal taşlar doğanın içinden ve tabiat ile bütünleşmeniz için kullanılacak ve negatif enerjiden tamamen arınacağınız taşlardır.
  • Doğal taşlar ilk alındığında yapılması gereken onu toprağa gömerek içindeki daha önce çekilmiş enerjisinin boşaltılmasını sağlamaktır.
  • Doğal taşın içindeki enerji toprağa yarım saat ya da bir saat gömülerek arındırılabileceği gibi suyun altına tutularak ya da yine yarım saat veya bir saat su dolu bir kabın içinde bekletilerek negatif enerjide arındırılabilir.
  • Arındırma işlemi belli zaman aralıklarıyla yapılmalı ve devamı sağlanmalıdır.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626086845948


Bu yazı 1625 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Resimli Sözler, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Fıkralar, Şairler ve dahasını Sitemizde Bulabilirsiniz..
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
Zorunlu
Zorunlu
boşluk (:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler, inançlara saldırı içeren yorumlar, link web site adresi onaylanmamaktadır.
0 Yorumlar
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x