Yengeç Burcu Taşı | Yengeç Burcunun Favori Taşı

Bu Yazımızda Yengeç Burcu Taşı, Akik Taşının Özellikleri Nelerdir?, Kaplan Gözü Taşının Özellikleri Nelerdir?, Yengeç Burcu Taşı Kolye, Yengeç Burcu Ametist Taşı, Yengeç Burcu Hangi Taşı Kullanmalı, Yengeç Burcunun Favori Taşı Detaylar Yazımızda.

Yengeç Burcu Taşı | Yengeç Burcunun Favori Taşı
Yayınlama: 09.10.2017
Güncelleme: 01.01.2024 - 19:36
126

Yengeç Burcu Taşı

Yenge burcu taşı ve bu burcun kullanabileceği taşlar sırasıyla: Akik, Kaplan Gözü, Kuvars ve Yakut olarak sıralanabilir. Yengeç burcu taşı olarak en çok tercih edilen ve negatif enerjiyi absorbe edecek olan taş akik taşıdır. Akik, kaplan gözü, kuvars ve yakut olarak tanımlanan yengeç burcu taşları dışındaki doğal taşlarda negatif enerjiyi almak ve daha sağlıklı ve zinde bir yaşam için tercih edilebilir.

Akik Taşının Özellikleri Nelerdir?

Zihinsel olarak ve bedensel olarak dinginliğin ve gücün simgesi olan akik taşı negatif enerjiden koruması, tehlikeli durumların önlenmesinde yardımcı olur. Akik taşı bu özelliklerinin yanı sıra uyumsuzluk sorunları gibi sorunlarla başaçıkabilmek için gerekli olan pozitif enerjiyi bedeninize tanır. Gece korkmalarına ve insomnia olarak bilinen uykusuzluk ve geceleri çok fazla şey düşünmekten uyuyamamaya karşı kullanılan doğal taşlardan biridir.

Yengeç burçları aşırı derecede hassas ve duygusal oldukları için dış etkenlere ve nazar olarak tabir edilen negatif enerjiye açık burçlardır. Bu sebeple yengeç burcu taşı olarak bilinen taşın kullanılması, bir kolye, küpe, bileklik olarak takılması yengeç üzerindeki ağırlığı ve negatif enerjiyi alacaktır.

Eğer akseasuar olarak akik taşı kullanmak istemezseniz ham ya da işlenmiş bir akik taşı alçak onu her zaman temas edeceğiniz bir yerde muhafaza etmeniz önerilmektedir. Doğal taşlara ve yengeç burcu taşı olarak akik taşına temas etmek gün içinde artan stresinizi azaltırken sizi daha güvenli ve huzurlu güne hazırlayacaktır. Benzer şekilde uyurken küpe olarak kullanılacak akik taşı ya da diğer aksesuarlardaki akik taşı fiziksel olarak rahatsızlık veriyorsa bu taşı kolayca erişebileceğiniz yastığınızın altına koymanız önerilmektedir.

Akik taşı bedene vereceği enerji ve sağlık problemlerini iyileştiren kuvvetli yapısıyla metabolizmanın hızlı ve düzgün çalışmasına da yardımcı olmaktadır.

Kaplan Gözü Taşının Özellikleri Nelerdir?

Kaplan Gözü taşı yengeç burcu taşları arasında zikredilen taşlardan olup şifalandırıcı ve rahatlatıcı etkisi olan bir doğal taştır. Duygusal bozukluklara ve sindirim sorunları aşta olmak üzere sağlık problemlerine iyi gelen kaplan gözü sadece yengeç burcu taşı olarak değil başka burca ait bireyler tarafından da kullanılabilir.

Özellikle dalak ve pankreas ile sindirim bozuklukları yaşayanların tercih edebileceği kaplan gözü taşı negatif enerjiyi çeken ve tüm doğal taşlarda olan bu özelliği ile de sıkça tercih edilen taşlar arasında yer alır. Akik taşı ve diğer doğal taşlar gibi ya kolayca erişebileceğiniz bir yerde muhafaza etmeli ya da aksesuar olarak kullanarak her an doğal taşın rahatlatıcı etkisini yaşamalısınız.

Doğal taşlarla ilgili bilinmesi gereken birkaç önemli bilgi şu şekilde sıralanabilir:

  • Doğal taşlar doğanın içinden ve tabiat ile bütünleşmeniz için kullanılacak ve negatif enerjiden tamamen arınacağınız taşlardır.
  • Doğal taşlar ilk alındığında yapılması gereken onu toprağa gömerek içindeki daha önce çekilmiş enerjisinin boşaltılmasını sağlamaktır.
  • Doğal taşın içindeki enerji toprağa yarım saat ya da bir saat gömülerek arındırılabileceği gibi suyun altına tutularak ya da yine yarım saat veya bir saat su dolu bir kabın içinde bekletilerek negatif enerjide arındırılabilir.
  • Arındırma işlemi belli zaman aralıklarıyla yapılmalı ve devamı sağlanmalıdır.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626086845948


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x