Youtuber Olmak Hem Kazandırıyor Hem Eğlendiriyor | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Youtuber Olmak Hem Kazandırıyor Hem Eğlendiriyor

Youtuber Olmak Hem Kazandırıyor Hem Eğlendiriyor

Youtuber Olmak Hem Kazandırıyor Hem Eğlendiriyor

Günümüzde sosyal platformlar aracılığıyla çok sayıda insana ulaşabilirken, youtuber olmak ile gelir de kazanmanız mümkün! Youtube en sık kullanılan ve beğenilen sosyal medya platformlarında ön sıralarda yer almaktadır. Özellikle ne kadar çok konuda youtube kanalı açıldığını ve bu kanallar aracılığı ile insanların ilgi alanları hakkında bildiklerini nasıl paylaştıklarını fark etmişsinizdir.

Sevdiğiniz Konu Hakkında Videolarınızı Yayınlayın!

Youtube kanalı açarak siz de çeşitli videolar yayınlamak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz fakat öncelikle konu hakkındaki isteğinizi iyice belirlemeniz yerinde bir karar olacaktır. Farklı farklı konular hakkında video çekmek ya da oradan buradan video bulup kanalınıza eklemek pek de iyi bir yöntem değildir. Öncelikli amacınız çok kişiye ulaşmaksa ilgilendiğiniz ve iyi olduğunuz alanlarla ilgili videolar çekebilirsiniz. Böylece hem siz daha çok eğleneceksiniz hem de insanlarla bilgilerinizi paylaşarak onlara yardımcı olacaksınız.

Youtube Kanalınız için Önem Vermeniz Gereken Detaylar

Youtuber olmak için gerekenler aslında basittir. Öncelikli olarak bir Google hesabınızın olması gerekmektedir. Google hesabınız varsa ve Youtube oturumu açıyorsanız zaten otomatik olarak kanalınız hazırdır. Aktif bir şekilde kullanmak size bağlıdır. Youtuber olmak zaten bu anlama gelir; düzenli bir biçimde videolarınızı kanala eklemek ve insanlarla bunu paylaşmak.

Çekim yapmak için bazı teknik detaylara tabiki dikkat etmelisiniz ki videolarınız mümkün olduğunca kaliteli gözüksün. Bizce bundan daha önemlisi içeriklerinizin kalitesi olacaktır çünkü insanlar esas olarak ne anlattığınızla ilgileneceklerdir. Videonuz için en önemli konulardan bir tanesi ise ses kalitesidir. Video ve ortam sesi üst düzey kalitede olmalıdır; insanlar sıkılmamalı, ne diyeceğinizi duymak için kendini zorlamamalı ve söylediklerinizi net bir şekilde anlayabilmelidir.

Teknik ayrıntılar iyi bir Youtuber olmak için belki %10 oranında önemliyse; bu yolda başarılı olmanız için asıl iş içeriklerinizin iyi olması ve insanların ilgisini nasıl çekeceğinizi bilmenizle ilgilidir.

Youtuber Olmak

En Popüler Youtube Alanları

İstediğiniz konuyu seçmekte özgürsünüz; belli yasalar ve Youtube kurallarına aykırı olmadığı sürece içeriklerinizi istediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz. En çok abonesi olan kanallar şunlarla ilgili olanlardır:

  • Makyaj
  • Moda
  • Teknolojik Ürünler
  • Bilgisayar Oyunları
  • Kişisel Gelişim
  • Spor-Egzersiz Kanalları

Bu konularda çekilen videolar çok sayıda insanın dikkatini çekmektedir; dolayısıyla genellikle çok izlenenler arasına girerler. Siz çok farklı bir alan da seçebilir, zaten bu konularda fazlasıyla video var deyip daha özgün olmayı da tercih edebilirsiniz. Ne olursa olsun seçiminiz insanların yararına olacak, ilgisini çekecek ve sizin de iyi bilgi sahibi olduğunuz bir alan olmalıdır.

Youtube ile Para Kazanmak Nasıl Olur?

Youtube ile sadece eğlenceli ve faydalı videoları hazırlayıp, kanalınıza eklemekle kalmayabilirsiniz; aynı zamanda bu yolla para da kazanabilirsiniz! Youtuber para kazanma için videolarınıza reklam almanız gerekir. Bunu da Google Adsense ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu sisteme dahil olan bir Youtube kanalı sahibiyseniz; reklamları videolarınızın içine koyabilirsiniz.

Video reklamlarına her tıklanıldığında ya da reklamların her gösterilişinde buna göre önceden belirlenen bir gelir elde edersiniz. Gelir elde etmek için öncelikle belli bir hedef kitleye ulaşmış olmanız gerekmektedir. Yani iyi Youtuber olmak önemlidir; ne kadar çok kişiyi kanalınıza çekebilirseniz o kadar fazla para kazanırsınız. İnsanlar web sitelerinden de benzer yöntemle kazanç sağlayabilirler ama Youtube kanalı ile gelirinizin daha fazla olma ihtimali yüksektir. Video yayınları belirli ilgi alanlarına daha odaklı oldukları için insanları direkt olarak çekebilirler. Kanalda gösterilen reklamların kalıcılığı da yüksektir çünkü hedef kitlelerine daha net bir şekilde ulaşabilirler. Bu gibi nedenler genel olarak Youtube kanalını web sitesine göre daha fazla avantajlı hale getirecektir.


Bu yazı 809 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-08-05 21:31:46
Gökçe Leyla: ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN Bir umuttur özgürlük yaşayan her insan için. Hayata tutunmayı sağlayan. Bir
2020-08-04 23:10:32
Sezen: :D :D :D
2020-07-31 22:47:55
Sıla: :D
2020-05-31 00:27:49
2020-04-09 19:23:59
2020-04-09 19:17:59
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x